aynı kanı taşıyan yavrular

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
arkadaşlar aynı kanı taşıyan yani kardeş yavrular verimi ne kadar düşürür acaba artısı olmaz herhalde eksisi nedir bilen varmı.

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Artısı kesinlikle yoktur.Çıkan yavruların sakat olma ihtimalleri çok yüksek.Tavsiye edilmez.Kuşların birini takas yoluyla değiştirme imkanlarını aramanızı tavsiye ederim.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Hilmi Bey, Böyle bir konu başlattığınız için Teşekkür ediyorum; Benimde Muzdarip olduğum bir konu olacaktı..
  Münah Abiye katılıyorum..
  Bir uzman üretici Abim; "Peki; Yeni doğmuş sakat yavruların kafalarını koparabilecek misin ?" demişti.. Bence olay bu kadar ciddi..
  Bilmsel açıklamasını da bulup eklemek isterim, Yavruların sakat doğmaması için Anne-Babalarının farklı genlerden gelmeleri gerekiyormuş..

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
bu durumda damzlık ayırdığımız yavruları çok iyi bilmemiz gerekiyor bizden damızlık isteyenlerde madur olabilir temiz dürüst iki satıcıdan damızlık  tercih edilmelidir diye düşünüyorum

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Bizden damızlık isteyenlere; Hangi grubun kardeş olduğunu söylemek sanıyorum yeterli, Artık tercih ona kalmış..
  Hilmi, şu denenebilir;
  Bir çiftinin dişi yavrularını kendine ayır, erkekleri sat..
  Diğerçiftinin dişileri sat, erkeklerini de ilk kendine ayırdıklarınla çiftleştir..

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
hilmi akyldız' Alıntı:
tavsiyen için teşekkürler
Kendi yavrularını karıştırdığın için bu gibi soru soruyorsanda pazarda satılan yeşil kırmızı vs. gibi plastik bilezikleri tavsiye ederim.. Bi çiftine kırmızıları tak bi çiftine yeşilleri.. Bi çiftine sarıları.. vs. vs.. Bu şekilde ayırt edersin kardeş olanları olmayanları.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
ARKADAŞIMIN BAŞINA GELDİ YAVRULARIN AYAKLARINDA DÖNMELER OLUŞTU ÇOK DİKAT EDİLMELİ YILMAZIN DEDİĞİ GİBİ VİCDAN KAFAYI KOPARABİLECEKMİSİN