BAVİTSOL WSP, Toz (BAYER TÜRK)

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Nis 2010
Mesajlar
2,497
Konum
Kocaeli
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
Formülasyonu : 100 gram toz içeriğinde; 6.000.000 İÜ Vitamin A, 500.000 İÜ Vitamin D3, 5000 İÜ Vitamin E, 5 mcg Vitamin K3, 2000 mg Vitamin B1, 1000 mg Vitamin B2, 2500 mg Vitamin B6, 1000 mg Vitamin B12, 10.000 mg Vitamin C, 15.000 mg Niasin, 5000 mg Kalsiyum Pantotenat, 2000 mg Folik asit, 20 mg Biotin, 1500 mg Lysin ve 1000 mg Metiyonin bulunmaktadır.

Bavitsol, evcil hayvanlarda baş gösteren çoğul vitamin eksikliklerinin karşılanması, hayvansal verimliliğin arttırılması, diğer metabolik ve bakteriyel hastalıkların sağaltımında gerekli desteğin sağlanması amaçlarıyla, bütün vitamin çeşitlerini ve bazı amino asitleri suda çözünebilen şekiller altında, dengeli ve uygun derişimlerde içerecek şekilde hazırlanmış olan, hayvanların içme sularına ve benzeri içeceklere katılarak uygulanmaya özgü çoğul bir vitamin ve amino asit formülasyonudur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Bavitsol, özellikle civciv, piliç, tavuk, hindi, ördek ve diğer kümes hayvanlarında sağlıklı durumun korunabilmesi, sürekli yüksek verimin güvenceye alınabilmesi ve vitamin eksikliklerinin önlenebilmesi için rasyonların çoğul vitaminlerle desteklenmesi gerekir. Öte yandan hastalıklar, beklenmedik çevre değişiklikleri, taşıma, aşılama ve gaga kesimi gibi baskılayıcı çevresel etmenlerin varlığında yem tüketimi de azalacağından, vitaminlerin günlük alımı da önemli boyutlarda düşer. Böyle koşullarda çok yönlü kayıpların önlenmesi amacıyla uygun vitamin desteğinin sağlanması kaçınılmaz olur. Bavitsol, belirtilen amaçlarla geliştirilmiş olan, hayvanların çoğul vitamin gereksinmesini uygun ve dengeli biçimde karşılayabilen bir formülasyondur.

Kullanılma yerleri : Bavitsol WSP, Sağaltıcı olarak; Kanatlı hayvanların bakteriyel ve viral hastalıklarında, ishallere bağlı sindirim sistemi bozuklukları ile koksidiyoz ve diğer paraziter hastalıklarda artan vitamin ihtiyacının giderilmesi amacıyla ve bütün hastalıkların iyileşmesi dönemlerinde kullanılır. Koruyucu olarak; Vitamin ve aminoasit eksikliklerinin önlenmesinde, her türlü aşılamalar ve antiparaziter ilaç uygulamalarında, gaga kesimi, nakil ve yem değişikliği gibi durumlar sonucu meydana gelen streslerde artan vitamin gereksinmesine bağlı verim düşüklüklerinin önlenmesinde, ani ısı ve iklim değişikliklerinin sebep olduğu stres hallerinde, hastalıklara karşı vücut direncinin arttırılması, vitamin ve aminoasit eksikliklerine bağlı verim düşüklüklerinin önlenmesinde kullanılır. Destekleyici sağaltımda; yem değişiklikleri ve kalitesine bağlı olarak yem tüketiminin azalması sonucu meydana gelen vitamin ve aminoasit kayıplarının önlenmesi, hızlı gelişme dönemlerinde ve yumurtada istenilen pik düzeyine ulaşıldığında artan vitamin ve aminoasit ihtiyacının karşılanmasında, vücut direncinin yükseltilmesinde, genel sağlığın korunması ve verimliliğin güvenceye alınması seçeneklerinde kullanılır.
 

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Katılım
12 Eki 2010
Mesajlar
684
Hastalık ta mı yoksa normalde mi vitamin takviyesi için kullanılması iyi olan bir ilaç mıdır Hil mi Abi?