Bir arkadaşım özelden gönderdi

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
slm selahattin abi . nasılsın.
bu muhabbet kuşu üretimini ek iş- hobi karışımı olarak yapıyoruz çoğumuz. suan 25 çiftle üretim yapıyorum. bunu işe dönüştürmek istiyorum. yapılabilirmi sizce?? en az kaç çift kuşla çalışıp kaç çift yedekte tutmak gerekir?? karşılaşılacak en büyük problem nedir ??
yardımlarıınızı beklşiyorum

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
yirmi beş takımla üretim yapıyorsan birşeyler öğrenmişsindir arkadaşım yolun acık olsun bende yirmibeş takımla başladım üzerinden sattımda dört ay sonra altmış çifttim oldu

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Güzelim muhabbet kuşu üretimine ticari amaçla başlıyacaksak öncelikli mevcut olan mesleğimizi ve işimizi bırakmamamız lazım bu işin birinci kuralı bir insan normal başka birişte çalıştığını düşünürsek 100 takım kuşa bakabilir hergün suyunu ve yemini değiştirmesek bile gün aşırı birgün suyunu birgün yemini değiştirmek yeterli olur elimizde yedek olarakta 20 takım salmada bulundurmak lazım sürekli kuşları 2 senede 1 tazelemek lazım hijyene biraz dikkat etmek lazım 100 takımda aylık 3000 ytl getirisi olur diğer arkadaşlarda ekleyecekleri zorlukları kolaylıkları anlatacaklardır ben 1 nci zorluğu söyleyeyim tatili unutacaksın sabah uykusunu unutacaksın arkadaşlar devamını getireceklerdir

Serdar SÜRKECÜ

Uzman Üyemiz
Adı
Serdar
Soyadı
Sirkeci
25 takım üretimde ise, üretimde epey bir yol katetmişsiniz demektir. Nasıl damızlık ayrılacağını nasıl hastalıklarla mücadele edeceğinizi azda olsa biliyorsunuzdur, kaç çiftle üretim yapacağını bakabileceği sayıya göre ayarlamasınız. Ayrıca takım sayısını artırdığın ve kendine güvendiğin sürece iş imkanı olarak görebilirsiniz. Ve herşeye hazırsanız tatilsiz, esnek çalışma saatlerine sahip :p koşturma ve stres dolu günlere, sınırlı bir sosyal hayatla merhaba diyebilirsiniz :)

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
temin dediğim gibi belirli birşeyleri öğrenmişsindir arkadaşın dediği gibi strese tatilsiz günlere uykusuz geçen geçelere acele edip dışardan kuş alacaksan kafes sayısını arttıracan yer kendininmidir kiramıdır hatırı sayılır bir harcamaya hazır lıklımısın sabırsızım cabuk bıkarım dersen fazla masraf etme  kuş sayın artıkca sorumlulukta artacak :(

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
söylenecekleri selahattin abi serdar sirkeci söylemiş bundan güzel tarif olamaz

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Acil işin çıkar il dışında kara kara düşünürsün ben gelinceye kadar kim bakar, gözün arkada kalır... :(

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ama her zorluğa karşı yapılabilir ve yapmalısın çok sıkıştığın zaman illaki kardeş,ağabey,enişte,arkadaş,eşin,kayınçon,dayının oğlu,amcanın oğlu,yeğen,kuzen veya mahalleden senin yetiştireceğin bir çırak illaki bunlardan birileri 3-5-10 hatta 1 ayda olsa geçici bakabilir bence her zorluğu bil ama bu işten yılma

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
sevgi,sevgi,sevgi bu kuşları sevmek işin büyük bölümünü aşmak demektir kuşları seviyorsan yürü kimse tutamaz seni

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
ama her zorluğa karşı yapılabilir ve yapmalısın çok sıkıştığın zaman illaki kardeş,ağabey,enişte,arkadaş,eşin,kayınçon,dayının oğlu,amcanın oğlu,yeğen,kuzen veya mahalleden senin yetiştireceğin bir çırak illaki bunlardan birileri 3-5-10 hatta 1 ayda olsa geçici bakabilir bence her zorluğu bil ama bu işten yılma
:( :( :(

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
ilker ertürk' Alıntı:
:( :( :(
:'(

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
bu işe başlamadan önce kuşların pazarınıda bilmen ve nasıl ve nereye satacağını ayarlaman lazım.3-5 tane değil sizin satacağınız kuş.ek bilgi olması açısından yazdım.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
yahya senin kuşlara senden başka bakacak insan yok galiba ama sen avantajlısın  sen zaten tatil yöresindesin dim yani ;)
    2 ile 8 Agustos il dışına çıktım.Üst kattaki aynı yerde çalıştıgım arkadaşım sag olsun o baktı.Allahtan kuşlarım dinlenmede salmada oldukları için fazla onun için zor olmadı benim de gözüm arkada kalmamış oldu...
    Tatil beldesine gelince abi inan daha 3 defa denize girdim...:)

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Hayvanları sevmek bakımı için gerekli fedakarlığı gösterme noktasında bence en büyük etki ama konuşamayan ve derdini anlatamayan sadece sizin gözlemleriniz ile hayata tutunmaya çalışan bu hayvanları çok iyi tanıyıp bu işe girmek gerek diye düşünüyorum. Ben evde bir çift kuşa bakıyorum. Üretici arkadaşlara Allah(cc) kolaylık versin