Bir çift Gloster

Emre ceyhan

Uzman Üyemiz
Adı
Emre Erman
Soyadı
Ceyhan
MOV0000008

Muhabbetten sonra çeşit arttırmak için kanarya aldım.Daha önce hiç bakmadım.Forumlarda falan araştırdım fakat muhabbete göre çok eksik bilgi var.Besleme çeşidi falan hep kalıp olarak yazılmış.Benim ev kaloriferli ve sıcak.Kuşları boş bir odaya koydum peteği de kapadım.Sizce nasıl beslemek lazım bunları üreme dönemine hazırlarken zayi etmeyelim hayvanları.Kuşların geldiği yerde sadece aspur ile beslemişler.Şimdilik bende bozmadım sadece haftada 2 kere falan çimlenmiş buğday veriyorum.Elma falan veriyorum arada.Varsa önerisi olan çok işime yarar...

zafer_1981

Uzman Üyemiz
Adı
zafer
Soyadı
aktemur
SLMLR:
KUŞLARINIZA YUMURTA HASLAYIN ANCAK YUMURTAYI 2 YE KESİP KABUKLU SEKİLDE KOYUN.YEMİNE AZ MİKTARDA KENEVİR KOYUN KIZISMALARI İÇİN ŞUBAAT AYI SONUNA KADAR KUŞLARINIZI AYRI KAFESLERDE KALSİN.ERKEĞİN DİK ÖTÜME BAŞLASIN(ASIRI ÖTÜM) DAHA SONRA ESE ATARSINIZ

Emre ceyhan

Uzman Üyemiz
Adı
Emre Erman
Soyadı
Ceyhan
He yumurtayı yazmayı unutmuşum onuda veriyorum tabi haftada bir.Marul tohumu,keten tohumu aldım aktardan.Kenevir vardı zatende vermedim daha,erken kızar falan diye.Az geldi valla ne diyim 2 çeşit yemle beslemek :)

irfan nuricihan

Yeni Üyemiz
Adı
irfan
Soyadı
nuricihan
Selamun aleyküm arkadasim bilgi istemissin bende yazmak istedim. Banyolarini ihmal etme eğer kuşlar tüydeyse mavi haşhaş ver ve de iç yulaf mama haftada iki sefer ver fazla yaglanmasin elmayi kes verme isal yapar zayiflatir kendi VIR nijere dayan gitsin es zamanki geldi sayilir bide kemik i unutma bunlari uygularsan kuslarin saglikli şekilde ese gelir