Bir çift kaç yavru bakmalıdır

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Bir çift kaç yavru bakmalıdır :Bir çift muhabbet kuşu her kuluçkada ortalama 4-6 arası yavruya fazla zorlanmadan bakabilir. Tavsiye edilebilecek sayı ise bir çifte en fazla 5 yavru baktırmaktır. Çiftler 2 aylık aralarla üst üste kuluçkaya yattıkları için her kuluçkada 6-7 yavru bakmak onlar için fazlasıyla yıpratıcı olur. Bu yüzden eğer çiftiniz birden fazlaysa fazla olan yumurtaları veya yavruları daha az sayıda yavru büyüten çiftlerinde altına koymak iyi bir yöntemdir.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ilker ertürk' Alıntı:
TEŞEKÜRLER ABİ KUŞLARI AZ YIPRATIRIZ BÖYLECE
İlker az yıpratırdan ziyade her kuluçka döneminde sürekli 6-7 yavru büyütürse ilerki kulçka dönemlerinde strese mutaakıp yavrulara veya eşlerine zarar vereceklerdir ve kuluçka dönemleri erken bitecektir şimdide arkadaşlarımız benim kuş 5-6 kuluçkadır devamlı 7-8 yavru büyütüyorlar bir şey olmadı gibi düşünebilirler istisnalar kaideleri bozmaz bunuda unutmayalım eğer varsa imkanımız yavru boylamaları beraber yavru sayılarını takas ederek azaltabiliriz zaten imkanınız yoksa yapacak birşey yok demektir benim anlattığın üretimde fazla kuşu olan üretimhaneler için

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
abi onu anladım üretimdeki az yavrubakan kuşlar için dediğini yolda onuşmuştuk zaten

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
bir kuş 1 kuluçkada enfazla kaç yavru çıkarta bilir yumurtadan. benim kuş 10 yumurtadan 1 tane çıkardı yumurtaların 9 u doluymuş 8 tane gurk oldu.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Bu kuşa bağlı yumurtada iyi yatıyorsa hepsinide çıkartabilir