BİT

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Merhabalar kuşlarım kuluçkada bi bakayım dedim yumurtanın üzerinde bit mi bilmiyorum 4 -5 tane nokta kadar kurtlar geziniyor. Ne yapmalıyım acaba folluk bozulmadan?

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Şimdi baktım komple duvarı kafesin etrafını sarmış bit sorunu çözülür mü yoksa bu kuşlar azad mı etsem?

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Tum kümesi/kafesi dezenfekte edin. Şurada da yoktur dediginiz her yeri kontrol edin.
Tabana lcs3 toz serpin ve fırça ile her köşeye bucağa yuvalık, kızaklar, tünekler aralar her yere.

Bu temizlik ardından kuşlarınıza suluktan 1 lt /1ml vilmectin içirin. 10 gun sonra bir daha. 20 gun sonra 1 daha. Sonra ayda 1 devam edin.

Kuşlarınıza sirkeli banyo verin.
O da olmaz ise ardap sprey sıkın (gözleri koruyun)

Yaz ayları geliyor. Mücadele etmezseniz başınız ağrır. Geçmiş olsun.

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Teşekkür ederim o zaman yumurtalardan vaz mı geçtik?

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Eyvallah ama yumurtaya kuşa müdahele etmem lazım hatta bu yuva çok kötü değişçem yuvayı

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Gittim dediklerinizi bulamadım karantina olduğu için.bi damla bir de sprey aldım geldim. Damla kanat altlarına sprey ise kafese sıktım. Fakat damla kuşları çıldırttı girmiyolar yumurtalar soğudu aldım yumurtaları diğer 1 yumurtalı çiftimin altına koydum inşallah bit diğerlerine geçmez ve yumurta boyutları farklı umarım sıkıntı olmaz artık

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Hiç sorma kuşçu alltox diye bi ilaç verdi sprey ise bitter beak. Kuş mahvoldu baktım gidiyor ılık suyla ardından sirkeli suyla yıkadım kuş dünden beri tik gibi kanat çırpıyor folluk zaten gitti.yumurtalar diğer kuşun altında ama o da tam oturmuyor. Zaten bitler de yok olmadı tam bir fiyasko inşallah kuş düzelir