bu dişi nasıl sizce yaş tahmini yaparmısınz

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    :)  Sevgili Ersan, Ben de yorumlayayım ama bilmem ne kadar işine yarayacak..
    O resimlerden tek emin olabildiğim kuşunun 3 aydan genç olmayan bir dişi olduğu dur; Gözdeki iris halkasına bakarak daha isabetli bir tahmin yapabilirsin..
    Birgün bir eşi olur ve çiftleşir, Üremeye başlar ama bu ne kadar zaman gerektirir bilemem :(
    Kuşun Güzelmiş, Hayırlı Olsun..

ersan

Takipçi Üyemiz
Adı
ersan yiğit
Soyadı
yiğit
Abi ben yaş açısından demiştim 1 1,5 yaşında varmı acaba dedim.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    1 yaşından büyük olduğunu Gözdeki iris renginden alyabilirsin tamamen beyaz olur..
  Yükleyeceğim resimdeki dişi yaklaşık 9, erkek 12 aylık tır..

Serdar SÜRKECÜ

Uzman Üyemiz
Adı
Serdar
Soyadı
Sirkeci
tahminimce 3 aylık falan, sağlıklı güzel temiz bir dişi biraz sabretmen gerekli eş tutturman için,

ersan

Takipçi Üyemiz
Adı
ersan yiğit
Soyadı
yiğit
Abi naptın ya kuş çiftleşti çiftleşek ne 3 ayı ayakları 2 yaşındaki kuş gibi ayrıca kafa çizgileri ne baksa ..yavruluğu oydu iyice az kaldı yavrusu gelebilir.inşallah göz rengi simsiyah ama bana cinsiyle alakalı gibi geliyor.

Serdar SÜRKECÜ

Uzman Üyemiz
Adı
Serdar
Soyadı
Sirkeci
ayakların pullanması ve iri olması cinsi ile alakalı olabilir, kafa çizgileride yaşı tam olarak belli etmez aldanmayın ona, 4 yaşında erkek kuşumun hala kafası çizgili, gözler ise yaşını ve kızgınlığını belli etmede önemli bir fakördür. yaşlandıkca ve kızgınlaştıkca göz içinde beyaz çehre oluşmaya ve genişlemeye başlar, Yılmaz beyin paylaştığı resimdekiler gibi.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Ersan, yaşını çok çokta önemseme, 4. Ayı dolmadan yumurtlayanlarda var; 18 aylık olup (eşi olduğu halde) Yumurtlamayanlarda var..
    Kuşun Güzel miş, Güle güle besle..

ersan

Takipçi Üyemiz
Adı
ersan yiğit
Soyadı
yiğit
Yaşı küçükse boşa tutmayım demiştim herkese teşekürler.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Fotograf her zaman yanıltıcı olabilir, fotograftan hele hele yaş tahmini profosyonelce çekilmedikçe, kesinlikle %50 yanıltır...