Çiftleşmiyorlar Çok Sabır ettim Fakat Nafile ;(

sero_103

Yeni Üyemiz
Web sitesi
www.4ever.forumclan.com
Adı
Serhan
Soyadı
kılıc
Kod:
[color=red][b]Merhaba Değerli MuhabbetKuşu yetiştiricileri iyi forumlar diliyorum.Simdi Soruma gelecek olursak 5-6 Aydır bende olan muhabbetkuslarının çiftleştiklerine ve yumurta yaptıklarına şahit olamadım Erkek mubiş çiftleşmeyi o kadar cok istiyor ki zorla öpmelr ayagını üzerine atmalar hatta ve hatta ayakları ile dişi kusun kanadını tutuyor ve vıyak vıyak bagırtıyor fakat dişi buna karsılık olarak her zaman ki gibi dirterek karsılık werıyor her zaman dirtiyor mama vitaform her türlü bakımlarını yaptım fakat olmuyor Dişi yuvaya giriyor ve erkek kapıda beklıyor ama bosuna hiç birşey olmuyor ilk geldiklerinde birbirlerine kusarlardı fakat oda yok artık öpmeler azaldı sadece yuvaya giriyor :S bazen öpüo fkt dişi kızıo :S Yardım edin fotoları ekliyorum...Dişiyi değiştirsemde erkeğe eş seçtirsem sizce nasıl olur yada ne yapmalıyım cıkar yol söylerseniz ALLAH razı olsun  not:suluklar pis değildir verdigm vitaminlerden dolayı leke olmustur ne kdr temizlesemde oluyor...Simdiden Saolun o engin bilgilerinzden yararlanmak istiyorum Aydından Serhan... Ayrıca nazar değmesin Mavi olan erkek kus Her türlü keLimeyi konusuyor aŞkım,,cocum benım,,babacım,,maviş cocuq,,askimmm,,babacım,,cocuq cocuq,,cikin cocuq ;(
[/b][/color]

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
zannediyorum kuşunuzu ele gelmeyi ve konuşturmaya alıştırmanız kuşların eşleşme imkanınızı ortadan kaldırmışsınız insanoğluna alışan kuşların eşleri nedendir bilinmez eşe zor geliyor birazda E vitamini takviyesi deneyin

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Serhan Kardeş, HoşGeldin. Kuşların güzelmiş, MaşAllah.
    Kuşlarında, tıpkı insanlarda olduğu gibi üreme için bir takım beklentileri vardır, Bu beklentilerden bir yada bir kaçı eksik olduğunda malesef üremiyorlar. Eksiklikleri tamamlayıp uygun ortamı sağlarsan, onlarda çiftleşip yumurtlayacaktır; Lakin Kuşunuzun evcil olması problem olabilir..
    Evcil Kuşlar sahiplerini eş seçmiş kuşlardır; Bu durumda size küsüp, sizi unutması lazım, Zira Evcil olmayanlarda evcil bir kuşu eş olarak benimsemiyorlar. Yerinizde olsam, Dişi kuşuma bir eş seçtirip üretime onunla gitmeyi düşünebilirdim..
  Isı, Işık, yeterli Besinde başta gelen diğer faktörler dir..

sero_103

Yeni Üyemiz
Web sitesi
www.4ever.forumclan.com
Adı
Serhan
Soyadı
kılıc
Kod:
[b]Teşekkür ederim cevaplarınız için  fakat  mavi erkek olan  kusa ben  alıstırmadım  aldıgımda evcil miş  abicm.Ne kadar Kişiye sorduysam  dişiyi gönder gidsin mavi kusa eş seçtir diyorlar vede hiç onlar ile ilgilenme yem,su,ısı,ışık ihtiyaclarını karsıla yeter diyorlar simdi  arkaya koyucam fakat suan oturma odasında koyayım mı arkaya ?[/b]

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
bir adet elimde parçalı hollanda  kıyamadığım konuşan muhabbetim var aylardır eş tutumuyor bende bekliyorum insana alışan kuş biraz zor eş tutuyor sabırla bekliyorum

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Hilmi, Benim de bir yarı evcilim var, yaklaşık 10 ay oldu eş beğendiremedim, Yanında yakışıklı bir Çekoslavak var ama sadece kafesi paylaşıyorlar.  Olsun Her işte bir hayır vardır..

Sevgili Serhan Kardeşim, İstediğin odada tutabilirsin unutma Isı, Işık, Besin, Sabır; fazla ziyaretçide alma odalarına..
  Dilediğin kuşunu değiştir tercih senin dir, Yada değiştirme bir süre daha..

sero_103

Yeni Üyemiz
Web sitesi
www.4ever.forumclan.com
Adı
Serhan
Soyadı
kılıc
Tamam abicim Sizin nasihatlarınızı  dinliyeceğim bir süre daha bekleteceğim fakat dişi kus çiftleşmeyi istemedikten sonra ne anlamı war ki cünki Erkek Kusumda Sorun yok Çiftleşmeyi cok istiyor cok kızışmıs ama oLmuyor :S