Çimen Faydaları

Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
86
Adı
Hacı Muhiddin
Soyadı
KESKİNKILINÇ
İyi günler MuhabbetkuşuÜRETİCiLERİ üyeleri evdeki kuşlarmın kafeslerinin tabınındaki ızgarayı kaldırım Halı sağdaki gibi GERÇEK ÇİM aldım ;topraklı şekilde ve ilk koyduğumda kuşlar bayıldılar. sevindiler ve verimi arttırdı ( gözle görünür sekilde ) kuşları çok mutlu etti çimi lütfen deneyin faydasını görceksiniz (topraklı bir şekilde)

Faydaları

1 haftada büyüyen çimenin besleyici özelliklerinden tam olarak yararlanabilmek için mutlaka evcil canlıların yenilmesi gerekiyor; çünkü mesela salataya konularak yenildiğinde herhangi bir faydası görülmüyor . Uzmanlar bir günde 20 gr. çimen yiyen evcilcanlıların vücudu için yeterli olduğunu; vücut alıştıktan sonra en fazla 45 grama kadar Yiyebilir belirtiyorlar. Çimen yeminin % 70 oranında klorofil içermekte.
Çimende K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 Gibi Vitaminler bulunuyor

İçeriğinde K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 gibi vitaminler bulunan `çimen`in içinde ayrıca Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko sodyum, bor , krom, kobalt ve molibden gibi mineraller de bulunmakta.
Kaynak:http://www.muhabbetkusutr.com/forum/oyuncak_kafes_dizayni_aksesuar_yem_markalar/kafes_tabani_cim#362
 

kyler

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
303
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Kuşların ayaklarına yapışmayacak mı bu toprak? yada sulaması vs. nasıl olucak. Tmm belki yararları çoktur ama birde bunu düşünmek gerek .
 

Ergün DUYGU

Üyemiz
Katılım
15 Mar 2010
Mesajlar
94
Konum
istanbul
Adı
Ergün
Soyadı
Duygu
Benim gibi evde 1-2 kuşu olanlar için olabilir ama üreticiler için zor olur. Zaten çoğu üretici çimlendirme yapıp veriyor kuşlarına
 

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Katılım
11 Ocak 2011
Mesajlar
1,961
Konum
Antalya
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Güzel bir töntem ama çok kuşu olanlar için çok zor bir uygulama... yahya sayın ant.