dişi kuş acaba hastamı ?

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
s.a abilerim daha öncelerden duyupta şu an başıma gelen bişiyi sormak istedim sizlere  yarın nasip olursa  resmini de  ekliyecem 2-3 aylık bi dişi kuşum var ama cere si sanki kızışan kuştan bile daha kahverengi hatta kırmızıya  yakın yanında erkek te var bu gbı durumlarda hastalık belirtisi diye  duymustum bide  sizlere danışayım şimdiden tşklerimi sunarım

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    İsmail bey, Cere rengi aynı zamanda MuhabbetKuşunun sağlık durumunu da gösterir..
    Bazı mutasyonlarda dişilerin Cere rengi Kahve rengi olmuyor.. 3 aylıkken yumurtlayıp sağlıklı kuluçkaları olan kuşlarda var fakat üzülerek tahmin ediyorum; Kuşunuzun Sağlık problemleri var.
  İnşAllah yanılmışımdır, Sağlıklı boy boy yavruları olur ve uzun bir ömür yaşar..

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
amin cok sagol yılmaz abi de bende senle  aynı kanıdayım bu yaklasık 2 aylıkken falan bu renge burundu  kısmetse resmini çekip koyayım daha saglıklı  degerlendırebılırız . peki abicim bu sekıl hastalıkların tedavısı varmı duzelıp normale  donme şansı varmı acaba

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    İsmail bey Hormonal bir rahatsızlığı olabilir.. Ve bir çok iç organ hastalığında Cere rengi olması gereken renkte olmuyor.. Hastalanmak sadece biz insanların değil onlarında hakkı tabii..

Resimdeki Kuş bir Dişi, yaklaşık bir yıl kalabalık içerisindeydi, Lakin Ne eş seçti Ne de eşsizlerden onu eş seçen oldu..

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
yılmaz  abi yalana gerek yok sen bu kusu bana erkek diye  versen yemın ederım alırdım abi hiç dişiyi andıran bişiyi yokki sadece burun delıklerının erafındakı hafif beyazlıktan başka  bu kuş bambaşka bi şekil olmuş ceresi benımki tam tersi  koskoyu kahverengi hatta  kırmızıya yakın  dedım ya  aga yarın aksam işten geliyim hemen resmın koyacam buraya .  abi hasta  olmak tabıkı onlarında  hakkıda  hani ben ogrenmek ıstedım acaba hastamı hastaysa  benım elımden neler  gelır bunu duzeltmek ıcın

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
:( malesef, insanlarda bile hormonal bozukluklar çok zor tedavi oluyor.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Sevgili İsmail Kardeşim, Ülkemizde MuhabbetKuşları için sağlanabilen Veterinerlik hizmetleri hala çok yetersiz; Ayrıca Bir çok üretici Damızlıklara ilaç kullanımını tasviplemiyor. Çok Kuşunuz varsa, zaman problemleri yaşıyorsanız o bir taneye ayıracağınız zamandan dolayı diğerleri ihmal olabilir ve daha fazla kayıp verebilebilir. Birde Kuşu (Tek başına) Fakülte ve Veteriner kliniklerine taşıyıp gereksiz stres yaşatmış olabilirsiniz.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  Sevgili İsmail Kardeşim, Ülkemizde MuhabbetKuşları için sağlanabilen Veterinerlik hizmetleri hala çok yetersiz; Ayrıca Bir çok üretici Damızlıklara ilaç kullanımını tasviplemiyor. Çok Kuşunuz varsa, zaman problemleri yaşıyorsanız o bir taneye ayıracağınız zamandan dolayı diğerleri ihmal olabilir ve daha fazla kayıp verebilebilir. Birde Kuşu (Tek başına) Fakülte ve Veteriner kliniklerine taşıyıp gereksiz stres yaşatmış olabilirsiniz.
+1