DİŞİ KUŞUM YEMLİKTEN YEMLERİ NEDEN DIŞARI ATIYOR.?

baris.kahveci

Üyemiz
Adı
BARIŞ
Soyadı
KAHVECİ
MERHABALAR

1 ÇİFTİMDE 2 GÜNDÜR DEVAM EDEN BİR OLAY VAR.SANIRIM DİŞİ BUNU YAPAN.YEMLER KIRILMAMIŞ ŞEKİLDE 1 YEMLİKTEKİ HEPSİ DIŞARIDA KAFES TABANIN DA.
FAKAT 2 . YEMLİK NORMAL BUNUN ANLAMI NEDİR.?
EŞ OLMA BELİRTİLERİ OLSADA ÇİFTLEŞMİYOR BU ÇİFTİM.DİGER ÇİFTLERİM ÇİFTLEŞİYOR.
YARDIMLARINIZ VE DESTEGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

ömertürk

Takipçi Üyemiz
Adı
ÖMER
Soyadı
TÜRKMEN
yem dökme olayları yem degişimi,başka bir tohum arıyordur yemlik degişimi yapıldımı.bunlar haricinde akla gelcek çok şey var ilk önce bunlar aydınlatılsın diger sebeplerden bahsederiz inş

E

elaziz2316

Guest
ÖmerTürkmen' Alıntı:
yem dökme olayları yem degişimi,başka bir tohum arıyordur yemlik degişimi yapıldımı.bunlar haricinde akla gelcek çok şey var ilk önce bunlar aydınlatılsın diger sebeplerden bahsederiz inş
    + Hoşuna giden yemi arıyordur. Devam ederse akıllı yemlik tarzında yemlik kullanmanızı tavsiye ederim. Kuş dökse bile aynı yemi tekrar üstten doldurursunuz. İnanın kazanan siz olacaksınız (tecrübe ile sabitlenmiştir :) ).

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Çiftleşmediğine emin misiniz ?
    Erkek değilde yemi dişi döküyorsa, bunu yumurta stresine bağlayabiliriz; ilk yumurtayı bıraktığında davranışları normale dönecektir.

rabbani

Uzman Üyemiz
Adı
ÜNAL
Soyadı
YILMAZ
ÖmerTürkmen' Alıntı:

Veli IRMAK

Üyemiz
Adı
Veli
Soyadı
IRMAK
Aynı problem benim de dişi kuşumda vardı.Yemliği dolduruyorum,2 saat sonra gelip bakıyorum ki bütün yemler yerde.Baktım olacak gibi değil.Döktüğü yemleri yiyene kadar yem koymamaya başladım yemliklerine.Sonra düşündüm ki bu kuş tavuk ruhlu bir kuş.:D
Evet gülmeyin, yemlikle değil de artık yemini yerde temiz dışkı olmayan bir kısma azar azar dökmeye başladım.Artık onlar için de benim için de problem kalmamış oldu.
Denemenizi tavsiye ederim.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Bazı kuşlar seçici olabiliyor. Hoşuna giden yemi yiyebilmek için bütün yemleri dökebiliyor. Stres durumundada bu durum gözlenebiliyor

baris.kahveci

Üyemiz
Adı
BARIŞ
Soyadı
KAHVECİ
Ama esas merak ettiğim 2 yemlik var ama sadece 1 tanesine yapıyor bu davranışı.açıkcası bu çift 6 aydır sabırla beklediğim fakat sonuç alamadıgım bir çift lakin dişi erkekle 1 aydır yem yedirmesine izin veriyor fakat kamera ile gözlüyorum diğer çiftler esleşiyor .bu çifti goremedım hiç .erkek hazır fakat dişi tam tavda değil.yem değişikli olmadı uretici yemi kullanıyorum.fakat mamalarına keçiboynuzu ve bir abımızden aldığım afrodızyak ekledım son dönemde saygılar

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Veli IRMAK' Alıntı:
Aynı problem benim de dişi kuşumda vardı.Yemliği dolduruyorum,2 saat sonra gelip bakıyorum ki bütün yemler yerde.Baktım olacak gibi değil.Döktüğü yemleri yiyene kadar yem koymamaya başladım yemliklerine.Sonra düşündüm ki bu kuş tavuk ruhlu bir kuş.:D
Evet gülmeyin, yemlikle değil de artık yemini yerde temiz dışkı olmayan bir kısma azar azar dökmeye başladım.Artık onlar için de benim için de problem kalmamış oldu.
Denemenizi tavsiye ederim.
Veli sen kuşa resmen yenilmişsin :)

tuna.sec

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
tuna
Soyadı
akgün
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Çiftleşmediğine emin misiniz ?
    Erkek değilde yemi dişi döküyorsa, bunu yumurta stresine bağlayabiliriz; ilk yumurtayı bıraktığında davranışları normale dönecektir.
Yılmaz beye kulak verin mantıklı bir yaklaşım

Galipsvk

Yeni Üyemiz
Adı
Galip
Soyadı
Sevuk
Bende de var dışı kusumda sadece. Dışı tek basine iken dokmuyordu eş attım dökmeye basladim. Eş tuttular da. Akıllı yemlik var onda döküyor normal yemlik takacam ben bakalım bir de öyle deniyecen.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Bende de var dışı kusumda sadece. Dışı tek basine iken dokmuyordu eş attım dökmeye basladim. Eş tuttular da. Akıllı yemlik var onda döküyor normal yemlik takacam ben bakalım bir de öyle deniyecen.
Benzer soru yanıtlanmıştır. KApalı bir yemliğe geçip tekrar akıllı yemliğe ara ara dönüş yaparak deneyebilirsiniz.