Dişi Kuşun Dışkılık Bölgesinde Açılma Ve Şişme???

senelahmet

Takipçi Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
Şenel
benim dişi kuşum hep yavrulukta duruyor. çıktığı zaman dışkılık bölgesine baktım çok şişmiş o bölgedeki tüyleri dökülmüş ve biraz açılma var gibi bu neyi belirtiyor?

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Resim eklerseniz daha açıklayıcı olur

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Ahmet Kardeşim, Kuşun muhtemelen yumurtlayacak..
    Çiftleştiklerini görmüş müydün ?
    Ne zaman çiftleştiler ?

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Acele etme, yuvalığa talaş koy, mamasını ihmal etme. Çok da rahatsız etme. Yerlerini de değiştirme.

Yazdıklarımı sonradan okudum da, benden iyi diktatör olurmuş, sanki emir veriyorum Ahmet kardeşime. :D, Tavsiyelerimdir kardeş.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
kardeş moralini bozmak gibi olmasın inşallah yumurtadır Ama öyle şişlikler olup yumurta olmadığıda oluyor yağlanmadan dolayı

senelahmet

Takipçi Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
Şenel
yılmaz abi bnmkiler için süre verilemez mi zaten benim bu belirtiler 5 gündür var birde yarın istanbula gidicem pazar sabah gelicem bu kuslar için rahatlık mı olur sıkıntı mı???

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
senelahmet' Alıntı:
yılmaz abi bnmkiler için süre verilemez mi zaten benim bu belirtiler 5 gündür var birde yarın istanbula gidicem pazar sabah gelicem bu kuslar için rahatlık mı olur sıkıntı mı???
:D  ;D sende ben gibi açtın elleri yumurta bekliyorsun anlaşılan eminim kuşlar senin yokluğunda benimkiler gibi rahat edeceklerdir :D ;D

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
      Çiftleşmelerden sonra yumurta gelecekse max. 15 gün içinde gelir. Fakat her çiftleşme ne yazık ki yumurtayla sonuçlanmıyor..

Dışkılık bölgesindeki şişlik;
      Yuvalıkta daha uzun kalma ve daha uzun kaldığı için dışkıda 10 kata kadar büyüme;
    Mürekkep balığı (Kalamar) kemiği, gaga taşı ve kum tüketimi yumurtanın gelebileceğine işarettir..

Ahmet kardeşim yokluğunda bir eksiklik hissedecekleri sanmıyorum. Hadi Hayırlısı..