Dişi Muhabbet Kuşunun Erkeğin Ayak ve Kanatlarını Isırması

KaganUge

Yeni Üyemiz
Adı
Kağan
Soyadı
Üğe
Merhabalar, yaklaşık olarak 1 yıldır dişi bir muhabbet kuşuna bakıyorum. Yem kırmaya başladıktan sonra almıştım. Fakat yakın bir tanıdığım erkek muhabbet kuşu verdi belki eş olurlar vesilesiyle kuşu aldım yaklaşık olarak 1-2 haftadır ayrı kafeslerde bakıyorum. Bu gün birbirleri ile ilgilendiklerini gördüm, dişi ile erkeğin kafeslerini açtım dişi erkeğin kafesine girdi ilk başlarda gagalarını ısırır gibi yapıp durdular. Daha sonradan dişi erkeğin ayaklarını ısırır gibi oldu ardından da kanatlarını ısırdı erkek biraz korkak olduğu için kafesin üst kısımlarına çıkıyor fakat dişi onu takip yine ayaklarını ve bazen de kanatlarını ısırıyor. Pek bir bilgim olmadığı için yazma ihtiyacı duydum herhangi bir sorun olur mu yoksa eş olmaya mı çalışıyorlar bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Yavru kuşlarda birbirlerine sokulma ve sırnaşma gibi hareketler olabilir. Bir sıkıntı yoktur.
Eş olmaları için çok zaman var.

FATİH DURMUŞ

Yeni Üyemiz
Adı
fatih
Soyadı
durmuş
Merhaba ilk bir araya getirdiğiniz zaman fazla hareketli olabilirler sizin söylediğinize göre dişi biraz daha baskın zamanla alışıcaklardır fazla rahatsız etmeyin yerini değiştirmeyin hayırlı üretimler

KaganUge

Yeni Üyemiz
Adı
Kağan
Soyadı
Üğe
Merhaba ilk bir araya getirdiğiniz zaman fazla hareketli olabilirler sizin söylediğinize göre dişi biraz daha baskın zamanla alışıcaklardır fazla rahatsız etmeyin yerini değiştirmeyin hayırlı üretimler
Eyvallah hocam teşekkür ederim, aynen dişi erkeğe göre daha baskın erkek pasif kalıyor korkup kaçıyor, peki aynı kafeste kalmaları bir sorun olur mu yoksa yine ayrı kafeste devam mı etmeliyim?

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Yaşi geldiginde erkeği üretim kafwsinde bırakırsınız ve dişiyi ayirirsiniz. Erkek kur ötüşleri yapmaya baslasiginda birlesrirsiniz. Şimdilik ayni yerde kalmalarına bir mâni yok.

volkanya

Yeni Üyemiz
Adı
volkan
Soyadı
ya
Merhabalar, yaklaşık olarak 1 yıldır dişi bir muhabbet kuşuna bakıyorum. Yem kırmaya başladıktan sonra almıştım. Fakat yakın bir tanıdığım erkek muhabbet kuşu verdi belki eş olurlar vesilesiyle kuşu aldım yaklaşık olarak 1-2 haftadır ayrı kafeslerde bakıyorum. Bu gün birbirleri ile ilgilendiklerini gördüm, dişi ile erkeğin kafeslerini açtım dişi erkeğin kafesine girdi ilk başlarda gagalarını ısırır gibi yapıp durdular. Daha sonradan dişi erkeğin ayaklarını ısırır gibi oldu ardından da kanatlarını ısırdı erkek biraz korkak olduğu için kafesin üst kısımlarına çıkıyor fakat dişi onu takip yine ayaklarını ve bazen de kanatlarını ısırıyor. Pek bir bilgim olmadığı için yazma ihtiyacı duydum herhangi bir sorun olur mu yoksa eş olmaya mı çalışıyorlar bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.
Merhaba , bende de çok benzer bir hikaye var şuan. Yaklaşık 6 aydır bakıp alıştırdığım ve konuşmaya başlayan 1 yaşındaki dişi kuşumun yanına erkek aldık. Sizinkine benzer hareketler gözlemledim. Acaba sizin kuşlarınızda devamında nasıl devam etti ve nasıl sonuçlandı? Anlatıp beni de aydınlatabilirseniz sevinirim.