E-coli ve kursak mantarı...

gokcencelik

Uzman Üyemiz
Önceki konumu yeni bir başlığa taşıyorum çünkü 1 haftalık baytril antibiyotik ve yoğun b vit. kullanımından sonra, muhabbet kuşum artık yemek yiyebilir, kafasını dik tutabilir hale gelince esas sorun ortaya çıktı. Yediklerini kusmaya başladı ve boğazında sürekli yapış yapış şeyler var gibi. Ecoli ya da kursak mantarı mı esas sorun diyerek kontrole götürdüm. Zaten ilk haftaki antibiyotik tedavisi ecoli den şüphelendiği için vermiş. Kursağındaki sorun için de mikostatin gibi bir şey verdi. Baytril ve b vitaminine de devam ediyoruz. Bir lab testi yapılmadı ben talep edecektim ama veteriner gerek görmedi. Yine de ısrarcı olmalı mıyım testte bilmiyorum.Çok iyi bakmışsınız ben o geceyi bile çıkarabileceğini sanmıyordum. Aynen böyle devam edelim, hayati tehlikesi geçmiş değil çünkü hiç göğüs kası kalmamış zor nefes de alıyor ama umut da var dedi.
Her gün taze yumurta maması da hazırlıyorum dere otlu, yem de yiyor.Yemi çıkarıyor ama işte az az. Gerçi ağzına geleni geri yutuyor yapış yapış kusmuyor, yemler tane tane kuru şekilde çıkıyor ağzından.
Bu kusma başlamadan önce daha canlıydı. Şimdi biraz kendini kabartıyor. Bilmiyorum elimden geleni yapmaya gayret ediyorum ama umudum da var. İnşallah Rabbim ömür verdiyse yaşayacaktır. Başka önerileriniz olur mu bize?