Evcil kitapları

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Katılım
5 Mar 2010
Mesajlar
4,990
Konum
İstanbul / Fatih
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ


>Kitap Adı: Muhabbet Kuşları
> Yazarı: Tuncel Altınköprü
> Yayınevi: Özgür Yayınları
> ISBN : 975447167-3
> Baskı Tarihi: 01/03/2003
> Sayfa Sayısı: 121
> Ebat: 230 x 150 mm
> Açıklama: İnsanoğlunun güzele olan eğitimi ve
güzele sahip olma tutkusu, muhabbet kuşlarının
yabanıl yaşantılarından kopartılıp
evcilleştirilmesinin, evlerde bir süs
ve bir eğlence ögesi olarak beslenip
yetiştirilmesinin temel nedenidir.

 


> Kitap Adı: Kuşlar / İlk Kitaplarım Dizisi
> Yazarı: Claude Delafosse, Rene Mettler
> Yayınevi: Marsık Yayıncılık
> ISBN: 975879022-6
> Baskı Tarihi: 01/01/2004
> Sayfa Sayısı: 30
> Ebat: 180 x 160 mm
> Açıklama: Kaç tür kuş vardır? Nerelerde yaşarlar? Bizlerle nasıl ilişki kurarlar? Minicik yumurtadan çıkıp, masmavi gökyüzünde süzülen kuşlarla ilgili öğrenmek istediğin her şeyi bu kitapta bulacaksın.
Kitabın kapağını aç ve saydam sayfalar üzerindeki resimlerle kuşların sihirli dünyasına gir.> Kitap Adı: Evcil Kuş Bakımı
Evcil ve Kuşhane Kuşlarının Sağlıkları, Bakımları ve Yetiştirilmesi
(You and Your Pet Bird)
> Yazarı: David Alberton
> Yayınevi: İnkılap Kitabevi
> ISBN: 975-10-1313-5
> Baskı Tarihi: İstanbul, 1999
> Sayfa Sayısı: 221
> Ebat: 1. Hamur -- 15 x 21 cm
> Açıklama: Kuşunuzun sağlıklı koşullarda nasıl beslenmesi ve bakılması gerektiğini anlatan, tüm bilgileri içeren el kitabı. Pratik Tavsiyeler: Kuşunuzu nasıl seçersiniz, beslersiniz ve tanırsınız. Kuş türlerinin rehberi: Renkli fotoğraflarla 80 çeşitten fazla kuş türünün, özelliklerinin kısa ve öz anlatımı. Uzmanından bilgiler: Evcil ve kuşhane kuşlarının yetiştirilmesi, beslenmesi konusunda adım adım izlenmesi gereken yollar.
David Alderton: Evcil hayvanların bakımları ve doğal tarihçeleri ile ilgili olarak 25'ten fazla kitabı olan yazar 30 yıldır kuş beslemektedir. (Arka Kapak)> Kitap Adı: Kuşlar (The Life of Birds)
> Yayınevi: Remzi Kitabevi
> Baskı Tarihi: İstanbul, 1984
> Sayfa Sayısı: 51
> Ebat: 1. Hamur -- Ciltli -- 22 x 28.5 cm
> Açıklama: Bu kitap, genç okurlara kuşların
yaşantılarını ve özelliklerini tanıtmak
amacıyla hazırlanmıştır.
(Ön Kapak)> Kitap Adı: Kuşlar (Ornithology)
> Yazarı: Felicity Brooks, Bridget Gibbs
> Yayınevi: TÜBİTAK Yayınları / Popüler Gençlik Kitaplığı
> ISBN: 9754031797
> Baskı Tarihi: Ankara, Şubat 2000
> Sayfa Sayısı: 48
> Ebat: Kuşe -- Ciltsiz -- 20 x 26 cm
> Açıklama: Kuşlar'da kuş gözlemi yapmanın ve kuşları tanımlamanın incelikleri ele alınıyor. Kuşları ve onların doğal yaşam alanlarını incelemenin ve korumanın yolları, farklı türlerin yaşam biçimleri, göç davranışları ve iletişim biçimleri kitabın önemli başlıkları arasında.
(Arka Kapak)> Kitap Adı: Kuşlar
Doğa Senfonileri Sesleri Müzikleri
ve Fotoğraflarıyla (Kitap+CD) 
> Yayınevi: Boyut Yayın Grubu
> Baskı Tarihi: İstanbul, 1999
> Sayfa Sayısı: 32
> Ebat: Kuşe -- Ciltli -- 16.5 x 23.5 cm
> Açıklama: Ötmek, kuşlar için yaratılmış bir fiil.
Kuş türlerinin yarısı ötücüdür.
Bu ses memeliler gibi gırtlaktan değil,
hava borusunun çok daha aşağısında,
akciğerlere ayrılırken çatallandığı
noktadan çıkar. Ötüşlerin amacı eş çekmek,
rakipleri korkutmak, bir tehlike hissettiğinde
sürüyü uyarmaktır. Ama geceleri bazen
iç çekişi gibi seslerle, güneşin
gittiğini sorar gibidirler.
(Kitabın İçinden)> Kitap Adı: Hayvanların En Güzel Tarihi
> Yazarı: Pascal Picq, Jean-Pierre Digard, Boris Cyrulnik, Karine Lou Matignon
> Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları / Bilim Dizisi
> ISBN: 9754584125
> Baskı Tarihi: İstanbul, Ocak 2003
> Sayfa Sayısı: 191
> Ebat: 2. Hamur -- 13 x 20 cm
> Açıklama: Hayvanlar Yerküre'yi fethetmeye ne zaman başladı? Hayvan dünyasının bitki dünyasından tam olarak ne zaman ayrıldığı biliniyor mu? Neden bazı memeliler etoburken başları otobur? Dinozorların da aile yaşamı var mıydı? Dinozorların Yerküre'de silinmesine neden olan bir göktaşı mı, yoksa yanardağ patlaması mı? Kuşlar neden uçmaya başladı? Tavukların gerçekten bir zamanlar dişleri mi vardı? At ne zaman evcilleştirildi? Kedi ne zaman evlere girdi? Bir civciv gerçekten bir traktörü annesi zannedebilir mi? Hayvanı önce yemek üzere avladık, sonra insana yaklaştırdık, evcilleştirdik, besledik; derisinden, gücünden, etinden yararlandık. İnsanoğlunun atası, kimi zaman yoldaşı, kimi zaman besini, kimi zaman tanrısı olan hayvanların tarihi bize kendi öykümüzle ilgili de çok şey söylüyor. Artık otistik çocukların tedavisinde "doktor yunuslar" kullanılıyor. Günümüz tıbbı hayvanların organlarını insan yararına kullanmak amacıyla çalışmalar yapıyor. İnsan ve hayvan aynı canlı dünyanın parçası ve belki de III. binyılda artık hayvanların dünyasını gerçekten keşfedebileceğiz.
(Arka Kapak)> Kitap Adı: Kuşlar Harika Kuşlar
> Yazarı: Hubert Reeves
> Yayınevi: Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
> Baskı Tarihi: 01/12/2000
> Ebat: 300 x 300 mm
> Açıklama: "Sarsılan kayığın ortasında balık tutmakla uğraşan balıkçı, değneğine dayanmış bir çoban ya da sabanın başındaki çiftçi kuşları gördüğünde donakaldı ve havada gezinebilen bu varlıkların tanrı olduğunu düşündü."

Ovidius'tan beri kuşlar hakkında ne öğrendik?

Evet, belki tanrı olmadıklarını... Büyük yatırımlar, inanılmaz çabalar sonucunda "mucizevi" aygıtlar elde ettik. Ama, kuşların varoluşları boyunca göç ederken, avlanırken bu aygıtların işlevlerini kullandığını bilirsek ne hissederiz?

Hubert Reeves, kuşlara duyduğu hayranlıktan yola çıkıp, bilimsel gerçekliklere şiirselliği birleştirerek içinde yaşadığımız Evren'in karmaşasını aralıyor. Gökle, yıldızlarla, ayla aramızdaki bu harika varlıkların dünyalarından, onların kanatlarıyla "bilinmeyen"e yükseliyor.

> Kitap Adı: Türkiye ve Avrupa'nın Kuşları
> Yazarı: Hermann Heinzel, Richard Fitter, John Parslow
> Yayınevi: WWF-Türkiye Ürünleri
> ISBN: 9759409828
> Baskı Tarihi: 1995
> Sayfa Sayısı: 384
> Ebat: Kuşe -- Ciltsiz -- 12 x 19 cm
> Açıklama: Kuşlar, renkli tüyleri, güzel ötüşleri, uçma özellikleri ve kıtalararası göçleriyle doğayı gözleyen insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Türkiye, kuşlar açısından Avrupa'nın en zengin ülkelerinden biridir.

Bu kitap, kuş gözlemek isteyen her doğa severin çantasında mutlaka bulundurması gereken bir rehberdir.> Kitap Adı: Doğanın Duygusu
> Yazarı: Nigel Barber
> Yayınevi: Güncel Yayıncılık
> ISBN: 9758621998
> Baskı Tarihi: 01/03/2005
> Ebat: 210 x 135 mm
> Sayfa Sayısı: 432
> Açıklama: Toplumsal sorumluluk ile bireysel özgürlük sınırının giderek birbirine girdiği günümüz toplumlarında, insana insan olduğunu hissettiren duygular da giderek köreliyor. Peki günümüzde yaşanan bu yozlaşma insanoğlunun salt bugününe mi özgüdür? Elbette ki hayır! İşte �Doğanın Duygusu� kitabı da bu toplumsal yozlaşma süreciyle birlikte insanlardaki ve hayvanlardaki sorumluluk duygusu üzerinde yoğunlaşıyor.
İnsan medeniyetinin varolduğu binlerce yıl boyunca savaşlar, katliamlar, yolsuzluklar ve dolandırıcılık hep varolagelmiştir. Ancak savaşlar da insan medeniyetinin gelişim seyri içinde evrilmiş, dünün kılıç kalkanları, ateş topları, mancınıkları, gürzleri bugünün atom bombalarına, kimyasal silahlarına dönüşürken, yolsuzluk ve dolandırıcılık literatürü de hayli gelişmiştir.
Sosyalbilim tarihi açısından bakıldığında insanoğlunun savaşlarla örülü geçmişi, kapkara bir tablo olarak karşımızda durmaktadır. Öte yandan insanlık tarihini salt bu kara tablodan ibaret görmek elbette ki karşılıklı yardımlaşmaya ve fedakarlığa haksızlık olur. Çünkü, bütün bu kan revan içinde insanoğlunu yakata tutan ve bugüne gelmesini sağlayan bir şey varsa o da karşılıklı yardımlaşma ve fedakarlıktır.
En geniş anlamıyla ele aldığı fedakarlık kavramının salt insanoğluna özgü bir davranış ol madığını düşünen Birmingham Southern College�ın yardımcı psikoloji profesörlerinden Nigel Barber, �Doğanın Duygusu� kitabında, doğadan ve insan tarihinden örneklerle, bu konuda yapılmış deney ve araştırmalar ışığında yeni açılımlar sunmaktadır.
Kuşlardan arılara, yarasalardan karıncalara kadar uzanan geniş bir yelpazede, �Doğanın Duygusu� kitabında, doğada sosyalleşmenin örneklerini ve bununla ilgili klasik teoremleri inceleyip, fedakarlığın ve onun nihai kökenlerinin en kayda değer açıklamasını sunan Barber, insani paylaşım, sevgi ve ilgi için de bir kılavuz çıkarmış ortaya.
Cinselliklerinden vazgeçmiş gibi görünen sübyancı din adamlarından iyilik maskesi altında dolaşan doktor seri katillere, kimsesiz çocukları evlat edinen ailelerden kendi çocuklarını öldüren annelere, savaşlarda ülkeleri uğruna ölen askerlerden, organ ve kan bağışçılarına kadar fedakarlık gibi görünen bir takım eylemlerle gerçek fedakarlık arasındaki ayrımı da ortaya çıkarmaya çalışan Barber, kendi toplumlarının devamı uğruna üreme faaliyetlerinden vazgeçmiş, karıncalara ve arılara, aç bireylerini doyurmak için kursaklarındaki kanı kusan vampir yarasalara da odaklanarak, yapılan eylemin bilinçli bir seçim olup olmadığı üzerine düşündürmektedir.
Utanç, suçluluk duygusu, karşılıklı yardımlaşma, aidiyet hissi ile sorumsuzca ve acımasızca bir pişkinlik ve soğukkanlılıkla yapılan katliamlar arasındaki kalın çizgide, insana insan olduğunu hatırlatan �Doğanın Duygusu� kitabı, ilkel toplumlardan günümüze kadar şekil değiştiren fedakarlık biçimleri üzerine de odaklanarak fedakarlığın evrimini inceliyor...
�Doğanın Duygusu� savaşların, katliamların ve kişisel cinnetlerin arttığı, bireysel ilişkilerin yozlaştığı acımasız bir dünyada paylaşım, sevgi ve sorumluluk duygusunu anımsatan dikkatle okunmaya değer bir kitap...
(ntvmsnbc.com)> Kitap Adı: Hayvanlar
> Yayınevi: Tübitak
> ISBN: 975403212-2
> Baskı Tarihi: 01/05/2001
> Sayfa Sayısı: 64
> Ebat: 0 x 260 mm
> Açıklama: TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Başvuru Kitaplığı'nın yeni kitabı Hayvanlar, fillerden yunuslara, köpekbalıklarından örümceklere, kedilerden ayılara, kelebeklerden kuşlara, yengeçlerden kangurulara pek çok hayvanı, fotoğraflar ve ayrıntılı çizimler eşliğinde ele alıyor.

Hayvan anatomisini en ince ayrıntısına dek gözler önüne seren Hayvanlar, sözlüksel yapısı ve özenle hazırlanmış diziniyle her yaştan okur için bir kaynak kitap niteliği taşıyor.

   
  

 
 
   

 

 

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Katılım
11 Ocak 2011
Mesajlar
1,961
Konum
Antalya
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Abi teşekkürler...Merakı olanlar ve üreticiler için güzel bir kılavuz...
 

akin3734

Uzman Üyemiz
Katılım
15 Mar 2010
Mesajlar
314
Konum
istanbul
Web sitesi
www.yavrumuhabbet.com
Adı
Akın
Soyadı
AKIN
1,5 sene önce yayınlanmış oldukca güzel bir paylaşım. ama değeri sanırım anlaşılamamış. onun için güncelleştirmek istedim. İllaki işine yarayacak kişiler olacaktır.
 

efdal

Uzman Üyemiz
Katılım
4 May 2010
Mesajlar
389
Konum
İsTanBuL/ZeyTinBurnu
Adı
EfdaL
Soyadı
ÇİNKILIÇ
Konu baya eski ve resimler güncelliğini yitirmiş..
Paylaşım için teşekkür yinede SELAHATTİN abi