Gazete kağıdı hk

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
Arkadaşlar üretim hane resimlerini izledim bir şey dikkatimi çekti bazılarında tabanda gazete kağıdı var zararı yararı nedir kafam karıştı

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
hilmi akyldız' Alıntı:
Arkadaşlar üretim hane resimlerini izledim bir şey dikkatimi çekti bazılarında tabanda gazete kağıdı var zararı yararı nedir kafam karıştı
Yararı temizliği kolay olmasından hariç bir yararı yok, mürekkepli olduğu için zararlı olabilir, aslında beyaz paket kağıtlarından kullanmak lazım ama hernedense bende dahil genelde gazete sereriz... :)  Kuşların gazete kemirmesi, parçalaması ''K'' vitamini eksikliğinden kaynaklanır.Zaman zaman ''k'' vitamini vermek gerekir...

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Münah Özoğlu' Alıntı:
K vitamini ençok hangi yiyeceklerde var.
      Sebzelerin yeşil bölümleri, ıspanak, kabak, lahana, Brüksel lahanasın, karnabahar, marul, yeşil domates, fasulye, bezelye, yoğurt, yumurta sarısı, patates, yeşilbiber ve yeşil çay bol miktarda K Vitamini içeren besinler arasındadır
      E vitamininin fazla kullanımı K vitaminin emilimini olumsuz olarak etkiler.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
yahya beyin dediği gibi temizliği çok kolay kafesin altındada ızgara olursa çok güzel olabilir kuşlar kağıtlara ve dışkılara uzanamaz

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Yahya SAYIN' Alıntı:
Münah Özoğlu' Alıntı:
K vitamini ençok hangi yiyeceklerde var.
      Sebzelerin yeşil bölümleri, ıspanak, kabak, lahana, Brüksel lahanasın, karnabahar, marul, yeşil domates, fasulye, bezelye, yoğurt, yumurta sarısı, patates, yeşilbiber ve yeşil çay bol miktarda K Vitamini içeren besinler arasındadır
      E vitamininin fazla kullanımı K vitaminin emilimini olumsuz olarak etkiler.

Sağ Olun Yahya Bey..