Göz hastalığı

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Merhabalar daha önce bit sorunu vardı onu çözdüm ama sonrasında ayrı kafeslerde olmasına rağmen 4 kuşun da gözleri kapandı.(son foto gözü sararmış) Veteriner tavsiyesiyle siprogut ve teramisin kullandım 6 gün gözler açıldı ama 2 gün sonra yine kapandı bu kez gentagut ve teramisin kullandım 5 gün. Yine açıldı gözler Ama daha tedavi sonrası ilk gün yne gözleri kapatıyorlar. Başka çözümü olan var mı ?

Ekli dosyalar

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,
bitle mücadele esnasında ilaç gözlere de gelmiş.
terramycin göz kremi iyi gelecektir. Geceleri 1 hafta boyunca her akşam kullanın. (göze de gelmesinde bir sıkıntı olmaz)

bu arada tekrarlamasının sebebi uygulama sonrasında ilaç kalıntıları tüneklerde kalmıştır. Kuşlar gagalarını ve kafalarını sürttüklerinde yeniden rahatsızlanıyorlardır. Kafeslerinizi, tüneklerinizi ve kuşların vakit geçirmek için hoşlandıkları oyuncakları güzelce temizlediğinizden emin olun.

SimurG38

Yeni Üyemiz
Adı
RECEP
Soyadı
ÇETİN
Selam,
Faruk Bey'in önerdiğini uygulamaya katılmakla beraber SalTar solüsyon kullanmanızı öneririm. Eczaneden temin edebilirsiniz. 1 damla olarak göz çevresine pamuk ile uygulama yapabilirsiniz.

Zgrcyn

Üyemiz
Adı
Ozgur
Soyadı
Ceyhan
Teşekkür ederim bir de öyle deneyeyim kuşlar damızlık devamlı yavru veren kuşlar yazık olmasın