hangi suluk çeşidini kullanıyorsunuz

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
                                        sizce hangi suluk daha mantıklı dar ağızlı olanlar mı yoksa geniş ağızlı olanlarmı ve siz hangi suluklardan kullanıyorsunuz ben dar ağızlı olanlardan kullanıyorum çünkü kafes sayısı çok ve dar ağızlı olanların sökülüp takılması çok basit hergün sularını değiştirdiğim için kirlenmede olmuyor

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Geniş ağızlılar dar ağızlılardan kolay pislenebilir..Yavrular için ideal dir..
  Kullandığım model kırmızıya benziyor..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN

Bende bunu kullanıyorum, benim içinde her yönden en uygunu bu...

Barmen

Üyemiz
Adı
cem
Soyadı
elmas
Ben kahverengi olan suluk modelinden kullanıyorum kullanımıda gayet rahat

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
bende soldan 3. sırada olandan kullanıyorum ara sıra içme suyunda banyo yapıyorlar ama başka çare yok benim teller öteki sulukları kullanmaya müsait değil

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Yahya SAYIN' Alıntı:

Bende bunu kullanıyorum, benim içinde her yönden en uygunu bu...
yavuz alptekin' Alıntı:
bende kırmızı renkli olan suluk kullanıyorum
Ben renk olarak demedim kardeş tip olarak bu tarz benim için çok kullanışlı olduğundan.Rengine gelince tesadüf aldığım yerde mavi altı beyazlı olan suluklar vardı onlardan almıştım...

oLdness_07

Üyemiz
Adı
İsmail
Soyadı
ESER

Ben bundan kullanıyorum.Geniş ağızlılar da yem ve dışkı artıkları olabiliyor bazen

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
Bende ismail kardeşimin kullandığı suluktan kullanıyorum lakin çok kısa bir süre sonra bu hamtır suluklarına geçiş yapacağım. Tolga abimizde gördüm, bu konuyu onunla daha öncelerde defalarca da konuştuk. Şiddetle tavsiyede etti.. Birkaç üretimhanede daha rastladım. Hiç pislenmiyor su. Her daim taze birşekilde kalıyor. Ayrıca hiç pisletme durumu yok. Kuş ağzını dayıyor ve içiyor..

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
İki modeli de denedikten sonra, ben de kırmızı olan dar ağızlıyı kullanıyorum. Yüzey geniş olmadığı için daha uzun süre temiz kalıyor (hergün temizlenip tazelense bile geniş ağızlı olanda kirlenme oluyordu) hem su haznesi daha derin olduğu için kuşlar da daha rahat içiyormuş gibi bir izlenim bırakmıştı. Bir de bu kırmızı modeldeki dar ağızlılarda kafese takıp çıkartırken kuşları en az derecede rahatsız etmiş oluyoruz.

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Hamster suluğu işi nasıl oluyor?Kuşlarda hiç yadırgama olmuyor mu?

T

tolga baran

Guest
tabiki nipel(hamster sulukları)  tek geçerim ve hakkaten her üreticiye şiddetle de tavsiye ederim..resim eklicem ...

T

tolga baran

Guest
klasik suluklarla karşılaştırılınca kirlenme durumunu görmezden gelebilirsiniz çok çok sağlıklı hakkaten yararına inandığım bir sulama şekli  ve şiddetle tavsiye ediyorum ...