İnatçı İshal

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Arkadaşlar 4 haftadan beri yavrularımda ishal vardı. İshalin nedeni tam olarak bulamasamda yapmadığım bir şey kalmadı. Mamayı kestim. Yeşillik nerdeyse hiç vermedim. Bütün ishal ilaçlarını denedim nerdeyse. Kuşların içinde patates ve pirinç tarlası çıkacaktı nerdeyse. Bir türlü geçiremedim. Önce ağır hasta olanları hasta kafesine taşıdım. Nerdeyse 10 tanesi ağır idi. Diğerlerinden 60 kadarında da ishal bulunmaktaydı ama onlarınki ağır değildi. Kafese taşıdığım 10 tanesi salmada benim yakalamama bile göz yuman, kıpırdamaya haceti olmayan kuşlardı. Sonra ilaçları incelemeye başladım. Veterinerim sağolsun.
En son 2 adet ilaca kadar gittim. Bunlardan biri novoloks diğeri coxiprol. Novoloksu salmadakilere sularına, prinç lapalarının üstüne püskürterek, hasta kafesindekilere suluklarına novoloks, coxiprolu de damlalıkla 1 damla ağzının içine günde 1 defa uyguladım. Şu anda 60 kuşum iyileşti. Ağır hasta olan 10 kuşumdan 1 tanesi hasta kafesinde hala oda canlanmaya başladı. Yaşadıklarımı sizlere aktarmak istedim. İnşallah kimsenin başına gelmez.

mia

Üyemiz
Adı
selim
Soyadı
sirkeci
çok ağır ishal durumlarında coxidin adlı ilacıda tavsiye edebilirim.cok kusumu kurtarmıstır.gecmıs olsun

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Coxidin almaya gitmiştim. Bulamadım hiçbi yerde. Coxiprolü veterinerim önerdi.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Mehmet büyük geçmiş olsun seninki muhtemelen bakteriyel ishal dışardan kuş aldıysan bakteriyi içeri almışsındır yada ziyaretçilerden girmiştir üretimhaneye giren arkadaşlara önlük giydir kapı girişinede dezenfektan paspası koy

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Mehmet büyük geçmiş olsun seninki muhtemelen bakteriyel ishal dışardan kuş aldıysan bakteriyi içeri almışsındır yada ziyaretçilerden girmiştir üretimhaneye giren arkadaşlara önlük giydir kapı girişinede dezenfektan paspası koy
Evet abi kesinlikle haklısın. Bazan insan en basit şeyleri yapmıyor, üşengeçlikten. Başına böyle bir şey gelmesi lazım mış gibi...

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
+1

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Ahmet SALMAN' Alıntı:
Geçmiş olsun Mehmet Bey,salmada üretim yapmanın en büyük tehlikeside hastalığın hepsine birden bulaşması
  Geçmiş Olsun Mehmet Bey..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, şu an durumları iyi. Hem tüğde hemde ishal olduklarından herhalde çok zor atlattılar.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Hem tüğde hemde ishal olduklarından herhalde çok zor atlattılar.
    Tüğ değişim dönemlerinde hastalık ve rahatsızlıklara karşı vücut dirençlerinin güçlü olmadığını anlamış olduk..  Tekrar geçmiş olsun Mehmet bey..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Hem tüğde hemde ishal olduklarından herhalde çok zor atlattılar.
    Tüğ değişim dönemlerinde hastalık ve rahatsızlıklara karşı vücut dirençlerinin güçlü olmadığını anlamış olduk..  Tekrar geçmiş olsun Mehmet bey..
Evet kesinlikle bağışıklıklarını güçlendirmek gerekiyor. Sanırım buda ilaçla olacak malesef.