Irk tahmini ve agresyon sorunu

Orçunçun

Yeni Üyemiz
Adı
Nihan
Soyadı
Dikbas
Öncelikle merhaba, ilk defa bir foruma yazıyorum doğru yeri bulmaya çalıştım sorum için umarım yanlış yere yazmamışımdır. 3-4 yaş civarı erkek kuşuma annesi ölmüş el ile beslenmiş 1 aylık dişi koymuştum çok iyi anlaştılar ancak dişi 7 aylık olduğunda erkek kuşum öldü. Bir ay kadar yalnız kaldı stresten bütün tüyleri döküldü ama desteklerle toparladı, sonrasında dişi kuş ile birlikte gidip temiz ve güvenli gözüken bir petshoptan kendi ilgilendiği ve sürekli yanına giden bir kuşu aldık. 4-5 aylık civarı erkekti ilk bir kaç ay sıkıntı yaşamasalar da sonradan dişi erkeği tünekten itmeye başladı yine de arada yem kusmasına izin veriyordu ama en son zarar verince iki hafta önce dişiyi ayırdım erkeğin kafesine de yuvalık taktım. Dün bir araya koyduğumda yine çok iyi anlaştılar dişi yuvaya girip çıkıp durdu ancak gece erkeği çok kötü sıkıştırdı sabah tekrar kavga edince de ayırdım. Şuan dişi kesin olarak 11 aylık erkek de 7 aylık civarı olmalı. Kuşları değiştirmek istemiyorum başka bi seçeneğim olur mu? Erkeğin yaşı küçük mü kalıyor? Irkları hakkında hiç bir bilgim yok fotoğraflardan anlaşılıyor mu? Fikirleriniz, önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. 1F78F9EC-0137-4010-A4EF-D468F2B40B39.jpegE2F08DB4-6808-4916-95C3-A1848C15F9FA.jpeg039C1D90-0F42-4E9E-9593-E43065CBEF81.jpeg
Ekli dosyayı görüntüle trim.1F9ED494-99E7-4CBD-BC16-D633D052AE4C.MOV
C9D4AE84-7319-4851-866C-8F7818DF01C0.jpeg
Ekli dosyayı görüntüle trim.1F9ED494-99E7-4CBD-BC16-D633D052AE4C.MOV

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Öncelikle merhaba, ilk defa bir foruma yazıyorum doğru yeri bulmaya çalıştım sorum için umarım yanlış yere yazmamışımdır. 3-4 yaş civarı erkek kuşuma annesi ölmüş el ile beslenmiş 1 aylık dişi koymuştum çok iyi anlaştılar ancak dişi 7 aylık olduğunda erkek kuşum öldü. Bir ay kadar yalnız kaldı stresten bütün tüyleri döküldü ama desteklerle toparladı, sonrasında dişi kuş ile birlikte gidip temiz ve güvenli gözüken bir petshoptan kendi ilgilendiği ve sürekli yanına giden bir kuşu aldık. 4-5 aylık civarı erkekti ilk bir kaç ay sıkıntı yaşamasalar da sonradan dişi erkeği tünekten itmeye başladı yine de arada yem kusmasına izin veriyordu ama en son zarar verince iki hafta önce dişiyi ayırdım erkeğin kafesine de yuvalık taktım. Dün bir araya koyduğumda yine çok iyi anlaştılar dişi yuvaya girip çıkıp durdu ancak gece erkeği çok kötü sıkıştırdı sabah tekrar kavga edince de ayırdım. Şuan dişi kesin olarak 11 aylık erkek de 7 aylık civarı olmalı. Kuşları değiştirmek istemiyorum başka bi seçeneğim olur mu? Erkeğin yaşı küçük mü kalıyor? Irkları hakkında hiç bir bilgim yok fotoğraflardan anlaşılıyor mu? Fikirleriniz, önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar,
Kuşlarınız yerli, çek kırması vari kuşar. Dişi kuşunuz gri yeşil baskın parçalı ve erkeğiniz violet faktör mavi bir kuş.
Eğer video son video ise, dişi çiftleşmek istiyor. Agrefis olması bu yüzden. Kuşları ayırmayın. Biraz zaman tanıyın.

Orçunçun

Yeni Üyemiz
Adı
Nihan
Soyadı
Dikbas
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Dişi çiftleşmek istiyor yuvaya da giriyor ama erkek sadece yem kusuyor ayak atmıyor bi yerden sonra da dişi sinirlenip saldırmaya başlıyor. Erkeği kafesin dibinde yakaladı sıkıştırdı en son ayırınca da ötüp duruyor yanına gitmek için ikisinin de zarar görmesini istemem erkek küçük olduğu için mi çiftleşemiyor anlamadım. Eğer böyle olması gerekiyorsa yanına koyarım yine yarın sabah mama ile birlikte.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Dişi çiftleşmek istiyor yuvaya da giriyor ama erkek sadece yem kusuyor ayak atmıyor bi yerden sonra da dişi sinirlenip saldırmaya başlıyor. Erkeği kafesin dibinde yakaladı sıkıştırdı en son ayırınca da ötüp duruyor yanına gitmek için ikisinin de zarar görmesini istemem erkek küçük olduğu için mi çiftleşemiyor anlamadım. Eğer böyle olması gerekiyorsa yanına koyarım yine yarın sabah mama ile birlikte.
Çok sert olmadığı takdirde ayırmayın. Ayıracaksanız da dişiyi ayırın. Erkek her zaman kafesin sahibi olmalı.

Orçunçun

Yeni Üyemiz
Adı
Nihan
Soyadı
Dikbas
Siz dedikten sonra koydum tekrar yanına iyiler şuan dişi de sürekli yuvaya girip çıkıyor