jombolarımın yumurtaları boş cıktı acıl yardım

Emrah_ozturk66

Üyemiz
Adı
emrah
Soyadı
öztürk
arkadaslar jumbo kuslarım 4 yumurtanın 4 unude boş cıktı bugun 2 saat once kırdım yumurtalrı ne yapmam gerekıyo daha önce bır kez yavru aldım lutfen yardımcı olun

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Emrah benim aklıma gelenler şunlar,
- Sabitlenmeyen tünekler,
- dişinin yumurtalığının problemli olması,
- erkeğin spermasının sonlanması,
- e vitamini eksikliği,
- dişinin yumurtaya yatmaması veya gece lambanın söndürülmesi ile kuluçkasını bulamaması,

bakalım üstadlar neler söyleyecek. Aklıma gelirse daha yazarım.

Emrah_ozturk66

Üyemiz
Adı
emrah
Soyadı
öztürk
e vıtanemını ıcın ne yapmam gerekıyo yumurtaya yatmasında sorun yoktu duzenlı yatıyou

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Kızıştırıcı olarak söylenen gıdalarda e vitamini mevcut. bunun yanında dolmalık tatlı kırmızı biber. Birde extra vitamin verebilirsin. ben supervit forte kullanıyorum. Ama dikkat çok az vermen yetiyor. Bir çift kuşun suluğuna kibrit çöpünün arkasıyla çok küçük bir parça gibi.

erkanyetim

Üyemiz
Adı
Erkan
Soyadı
Yetim
bu olay için en ıyı yontem e vıtamını takvıyesı bunuda mas fasulyesı çimlendırmekle sonlandırırsın ve pamuk gıbı yavrulara sahıp olursunuz.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
erkanyetim' Alıntı:
bu olay için en ıyı yontem e vıtamını takvıyesı bunuda mas fasulyesı çimlendırmekle sonlandırırsın ve pamuk gıbı yavrulara sahıp olursunuz.
???
Mas fasulyemi? ilk defa duydum.Nasıl bişey acaba bu...

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yahya SAYIN' Alıntı:
erkanyetim' Alıntı:
???
Mas fasulyemi? ilk defa duydum.Nasıl bişey acaba bu...
Yahya bey maş fasulyesi çok küçük yeşil renkli bir fasulye türü E vitamininden ziyade özellikle doğal protein içeriği sayesinde kuşlara çok iyi geliyor. Petşoplardan edinebilirsiniz. Bende çimlendirerek kuşların mamasına katıyorum. çok iştahlı yiyorlar. Denemenizi tavsiye ederim

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
yavuz alptekin' Alıntı:
vallahi emrah kardeş benim iki çiftim ilk yumurtalarını yaptılar birinin altında7 diğerinin altında6 yumurta vardı inanki hepsi boş çıktı bende bugün aldım yumurtaları ama ben ilk yumurtaları olduğu için acemiliğine bağladım bi insan bu kadar mı şanssız olur bari teselli olarak 1adet dolu çıksaydı :D :D :D
Seninkide baya kötü olmuş, amorti bile vurmamış, nazar da olabilir. Giren çıkana dikkat et, mutlaka dil ucuyla dahi olsa maşallah dedirt.

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
yavuz alptekin' Alıntı:
vallahi emrah kardeş benim iki çiftim ilk yumurtalarını yaptılar birinin altında7 diğerinin altında6 yumurta vardı inanki hepsi boş çıktı bende bugün aldım yumurtaları ama ben ilk yumurtaları olduğu için acemiliğine bağladım bi insan bu kadar mı şanssız olur bari teselli olarak 1adet dolu çıksaydı :D :D :D

bende aynı dertten muzdaripim kendi yavrumdu iki agızda 14 yumurta boş cıktı şimdi 3 yumurtası var bakalım ne olacak eşini degiştirdim tecrübeli bir erkekle eş yaptım erkekten daha önce yavru almıştım .şimdiki yumurtalarda boş gözüküyor :)))))

Emrah_ozturk66

Üyemiz
Adı
emrah
Soyadı
öztürk
vitamın eksıklıgı nedenıyle yumurtalarda zar olusmuyor kmse erkek yada kusa suc bulmasın tek cozum e vıtamını :)<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Mehmet Kıdır' Alıntı:
yavuz alptekin' Alıntı:
Seninkide baya kötü olmuş, amorti bile vurmamış, nazar da olabilir. Giren çıkana dikkat et, mutlaka dil ucuyla dahi olsa maşallah dedirt.
maşaallah konusu açılmışken birşey anlatayım. eski peygamberlerden biri ümmetine konuşurken içinden ne kadarda çok ümmetim oldu diye geçiriyor. aradan bir hafta geçmeden bir musibetle 70.000 ümmetini kaybediyor. Allah-ü Tealâ ya neden oldugunu sorunca Allah-ü Tealâ kendi ümmetine nazar değdiğini söylüyor ve o peygambere Maşaallah lâ guvvete illa billâh demesini öğütlüyor. arkadaşlar insanın kendisinin dahi kuşlarına nazarı değebilir oyüzden bu zikiri demeyi adet edinin. çoğu arkadaşımız belki yaşamıştır.özene bezene besleyip gözünün içine baktığı çiftten hiç yavru alamıyor işte bundan nazarın etkisi olabilir düşüncesindeyim.

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Emrah_ozturk66' Alıntı:
vitamın eksıklıgı nedenıyle yumurtalarda zar olusmuyor kmse erkek yada kusa suc bulmasın tek cozum e vıtamını :)<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>
topik açıyorsun cevabını kendin bilyor ve yazıyorsun  :eek:
evet bende anlam veremedim  :-[

kinzavas

Uzman Üyemiz
Adı
fatih
Soyadı
ay
e vitamini eksikliğine  destek olarak devamlı soyulmuş yulaf veriyorum  kuşlarım severek yiyor .

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
kinzavas' Alıntı:
e vitamini eksikliğine  destek olarak devamlı soyulmuş yulaf veriyorum  kuşlarım severek yiyor .
Kışın yulaf vermeni tavsiye etmem. Başka yollardan e vitamin takviyesi yap bence.