KAFES DEZENFEKTESİ İCİN TIPPİ İLAC BİLEN:?

Kuscu_Abi

Yeni Üyemiz
Adı
Kuscu_Abi
Soyadı
Kuscu_Abi1
Merhaba Arkadaşlar Ben Kafesler icin Tıppi bir dezenfekte arıyorum Kuşlara zarar vermeyecek kulanılmış kafesleri dezenfekte etmek icin bildiginiz bir ilac varmı:?

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Kuscu_Abi' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar Ben Kafesler icin Tıppi bir dezenfekte arıyorum Kuşlara zarar vermeyecek kulanılmış kafesleri dezenfekte etmek icin bildiginiz bir ilac varmı:?
Geçenlerde yaşadığım dış parazit sorununda Ank. Ünv. Vet. fak.de bana Bayern etiketi ile satılan "Novugan, doz %1" tavsiye edilmişti dezenfekte için. Çevrede doz %75 olanını bulmuştum. bunu 1 litre suya 1 tatlı kaşığı kadar katacak şekilde kullanmamı söylemişlerdi. Kafes ve aksesuarları mümkünse yarım saat kadar bu suda bekletip sonra mümkün olduğunca bol su ile durulamak gerekiyor. Soluma insanlar için de zararlı olabileceğinden bunu maske ile mümkün olduğunca az soluyarak ve tabi kuşlardan uzakta yapmak ve uzun durulama sonunda mümkünse kafesi havalandırmak ve iyice havalandığına kanaat getirdikten sonra kuşlar için kullanmak gerekiyor.

5'li veya 10'lu kutularda geliyor aliminyum poşetler içinde. Ben eczaneden tek bir aliminyum poşetini 3 TL'ye almıştım galiba geçen ay.

Şu linkteki ürün galiba aynısı: http://www.haseremarket.com/urun_detay.asp?pid=7229

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Vanodin veya İyosip adında dezenfekte ilaçları kullanabilirsiniz. İkiside aynı içeriğe sahip

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Hiçbirşey bulamazsanız, heryerde ama herde bulabileceginiz domestos veya ace çamasırsuyu  da kullana bilirsiniz...
Not:Kesinlikle adi çamaşır sularından kullanmayın...