Konuşan Kuşların yem kusması

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
konuşan 5 yaşında bir kuşum var sürekli yeşil suluğunun kenarına yem kuşuyor bazen kafesin tellerine de yapıştırıyor.sağlığında bi problem yok ama gagası, kafesin telleri suluğun içi kenarları yapıştırılan yem artığı ile kirleniyor kuşumu salınca suratını kafese veya üstümüze siliyor.yanında aynasız salıncağı var onla ilgi ilgileniyordu(yemleri ona yapıştırıyordu) suluğa dadandı bunu azaltmanın bi çaresi yok mu fazla dışarı da gezinmekte istemiyor hemen kafesine gisip yeşil suluguna yem kusuyor.diğer yem kuşulan herhangi bi eşyayı çıkarınca küsüyor.herşeyi çıkarsam ile suluğu da çıkaramam ki ne yapmalıyım?

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Senin kuş yeşil suluğu Eş olarak kabul etmiş Sen onun yanına uygun bir eş al bence eşide yeşil olsun daha çabuk benimser  :D

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Sevgili Nihal kardeşim, suluklar tam olarak ayna görevi görmesede kendi görüntüsünü yansıtıyordur.. Keşke ona daha önce eş alabilseydin; Üreme yaşını tamamlamasına az kalmış..

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Kuşunuzun yanına bir eş alsanız daha iyi olur

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
yılmazın dediği gibi suluğunuz ayna görevi yapmış olabilir suluğunuza geçiçi olarak yansıtma yapmaması için renkli bir poşet veya bez parçasıyla kapatırsanız belki bu kusma huyundan vazgeçirebilirsiniz

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
kuşuma birçok dişi getirmeme rağmen hiçbirini beğenmedi belkide konuşan bir kuş olduğu içindir.yine kuşçuda dişilerin içine salsam eş bulur mu ?

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Zaten en sağlıklı yöntem imkan varsa bu şekilde seçimi ona bırakmak. Denemekten zarar çıkmaz, belki uygun bir kuş bulup anlaşır.

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
aslında çok isterimde öyle kuşların içine salıpta güvenle eş bulmasını seyredebileceğim bi kuşçu yok burlarda tek alıp koyabileceğim kuşçular var bu ufak yerde pek gelir geitrmediği için az kuşçu var ve  pek uygun kuşta gelmiyor her zaman dahası bu konuşan kuşumun çok eş macerası oldu ve bi çok dişiyi beğenmedi. bi dişiyi bizimkiler kaçırdı.suluğu yarı saydam bi suluk değildir.bi yavru dişi aldım onu da beğenmedi.o cazgır dişime başka bi eş aldım şuan 2 yumurtası var kuluçkada.daha dahası annem pek istemiyor. dişiye erkek aldım para biriktirip.dişinin parası yerine yavrusu vericem kuşçuya diğerini almaya da para yok.seri üretime geçmeye niyetim yok ama durum böyle. ayrıca evde sakat bi kumrum var.