kuşlarımın davranıslarında değişiklik .

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
hayırlı forumlar.  benim muhabbet kuşlarım değişik davranmaya başladılar biraz erkek kuş çok ser bi şekilde çığlık atarcasına ötüp kanat çırpıp yuvalığa  girip girip çıkıyor dişi gimeyince sinir oluyor önce dişi hiç girmiyordu ama şimdi oda giriyor erkek kızınca ve dişi yuvalığın önunde bekliyor bakıyor galiba içeriye ve yuvalığın içinde kalıyorlar bi süre . sizce çiftleşmişlermidir yumurtlayacaklarmı yoksa başka birşeymi ?<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
KARDEŞ KUŞLARINIZ EŞ TUTMUŞ VE YUVA HAZIRLIGINA BAŞLAMIŞ, MUHTEMELEN EN KISA ZAMANDA YUMURTLUYACAKTIR, BİRAZ DAHA SABIR, YÜZMÜŞ YÜZMÜŞ KUYRUGUNA GELMİŞSİNİZ...

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yahya beyin dediği gibi yakında çiftleşirler. Kafeslerinin yerini falan değiştirmeyin. tekrar başa dönersiniz

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
çok sevindim eş tutmuş oldukarına aylardır beklıyordum bi ara sinirlenmiş değiştirecektim ama en son dedım oluruna bırak illa eş tutacaklardır diye bırakmıstım. e tabi biraz daha sabır etmem gerekiyor çok saolun vermiş olduğunuz bilgiler için.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Yahya SAYIN' Alıntı:
KARDEŞ KUŞLARINIZ EŞ TUTMUŞ VE YUVA HAZIRLIGINA BAŞLAMIŞ, MUHTEMELEN EN KISA ZAMANDA YUMURTLUYACAKTIR, BİRAZ DAHA SABIR, YÜZMÜŞ YÜZMÜŞ KUYRUGUNA GELMİŞSİNİZ...
şimdiden hayırlı olsun

snmz34

Yeni Üyemiz
Adı
Mert
Soyadı
Ekinci
erkegımın yanına bende 09 yılı dogumlu bılezıklı 3 agız yawru vermıs kus aldım.3 gun oldu birbirlerıne ılgısızler erkek sadece tuylerını temızlıyor dısının erkek opmek ıstıyor dısı gagasını bıle kaldırmıyo.Acaba ne olabılrı yer degısıklıgınden olabılırmı ?Birde dısı cok urkek bı kus kafese yaklastınmı yuvalıga kacıyor ?

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
DÜŞLEDİĞİNİZ YUMURTA YAVRU ZAMANLARINA RAMAK KALDI  BU ARADA MERAK EDİP sak sak YUVALIĞI KONTROL YAPMA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRARSIN
evet selehattin abi inşallah tek temennim bu şimdilik sağlıklı bi şekilde geçirsinler ve yavrularla birlikte tabiki.  yok zaten emin olmadığım sürece hiç bakmıyorum yumurtladıgından emın olunca bakarım sadece inş bi sorun çıkmaz teşekkürler.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
snmz34' Alıntı:
erkegımın yanına bende 09 yılı dogumlu bılezıklı 3 agız yawru vermıs kus aldım.3 gun oldu birbirlerıne ılgısızler erkek sadece tuylerını temızlıyor dısının erkek opmek ıstıyor dısı gagasını bıle kaldırmıyo.Acaba ne olabılrı yer degısıklıgınden olabılırmı ?Birde dısı cok urkek bı kus kafese yaklastınmı yuvalıga kacıyor ?
kardeş benimkide öyleydi erkek hırçındı yuvalığa kcıyordu hemen dısıde ılgısızdı yanı aynı senın tarıf ettıgın gibi idi ama 3 ay kadar bekledım eşleştıler sabretmek zor olsada bence sabırlı davranmak en dogru karar.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
hayırlı forumlar tekrar. benım kuşlarda hala bi çiftleşme belirtisi yok gibi ama davranışları .  yuvalıkta 1-2 saat kalabiliyorlar ve delikten bakıyorlar genelde onun dısında erkek hiç basmaya yeltenmıyor gaga taşına hiç ılgı duymuyorlar ama şimdilerde kemırıyorlar dişi olanı ise duvarı kemıriyor kum ihtiyaçlarını nehir kumu ile giderdim zaten. ve yem yemedede biraz değişik oldu erkek yemeye calıstıgında dısı yanına gelıyor erkek kacıyor erkek tunege gidincede dişi hemen yanına gidiyor sonrasındada aynı şekilde devam ediyor genelde.yuvalıkta bazen çığlıklar geliyor sonrasındada hep çıkan erkek oluyor dişi girince erkekde çıkabiliyor hemen . şimdilik olanlar bunlar aceba bi problemmi var neden geç kaldılar çiftleşme için bi bilgi verebilirseniz çok sevinirim. yapmam gereken birşey mi var bilmediğim ?

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
bunuda sormayı unuttum size ama havalar sıcak oldugu için bi banyoluk taktım serinlesinler diye daha 2 gun oldu sbitleyeli sizce dogrumu yoksa arada irmi takmalıyım banyolugu.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
hayırlı forumlar arkadaşlar benim kuşlar sanırım yumurtlayacak  dün epey bi  yuvalıgın ıcınde kalarak yuvalıgı kemırıyorlarmış yumurta mı gelecek aceba ?

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Son 15 gün içerisinde ve hala çiftleşiyorlarsa,
    Son günlerde dışkılık bölgesinde şişlik ve bu şişlikten dolayı tüylerde açılma varsa,
    Gaga Taşı, Kum, Kalamar kemiği tüketimi artmışsa,
    Yuvalıkta artık daha fazla kalmaya başlamışsa, Yumurtanın gelişi muhtemel dir.
    Hayırlı Olsun.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
teşekürler. dediklerinizden gaga taşı , kum sarfiyatı çoaldı 15 gundur de yuvalıkta zaman gecırme vardı ama yenı yenı kemırme seslerı gelıyor dıskıda değişiklik yok anüs bölgesındede şişkinlik şuanda yok . inşallah yumurtlar.

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
arkadaşlar konuşan erkek kuşum küsüyor(erkek-5 yaşında),yanında bi kuşla ilgilenmedim ama dışkısı katı olmakla beraber hafif yeşillimsi gagasıda suluğa yem yapıştırmaktan pislikler yapıştı normalde çok  uysaldır fakat şimdi kimseyi yanına yaklaştırmak istemiyor, biras kabardı ne yapmama lazım acill!!... :'( :'( :'( :-[