Kuşum 2 gündür ishal ne yapmalıyım

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
Merhabalar,
Kuşum 2 gündür ishal ve bugün dışkısı daha da sulu bir hal aldı. Yem yemesinde ve hareketinde bir sorun yok, ara sıra normal dışkı da yapıyor. Kafesine yeni kuş kumu, mineral blok, dal darı vs. asmıştım acaba onlarla bir ilgili olabilir mi?
Dün çekilen dışkı

Bugün çekilen dışkı

gokcencelik

Uzman Üyemiz
yeminde nijer, yulaf vb yağlı tohumlar varsa ya ayıklayın ya da sadece aspur koyun önüne. Darı + aspur da olur ama aspur hep daha fazla olacak. İshali iyi topluyor aspur. Yeşillik vermeyin ama su içmesi lazım ve güçten düşmemesi için de çok az vitamin katın suyuna. Bir kaç su koyarım ben böyle durumlarda ki hem bolca içsin aklına geldikçe hem de sadece vitaminli olandan içmesin diye.

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
yeminde nijer, yulaf vb yağlı tohumlar varsa ya ayıklayın ya da sadece aspur koyun önüne. Darı + aspur da olur ama aspur hep daha fazla olacak. İshali iyi topluyor aspur. Yeşillik vermeyin ama su içmesi lazım ve güçten düşmemesi için de çok az vitamin katın suyuna. Bir kaç su koyarım ben böyle durumlarda ki hem bolca içsin aklına geldikçe hem de sadece vitaminli olandan içmesin diye.
Teşekkür ederim, ge-oral tavsiye ettiler onu da deneyeceğim

Tusesem

Yeni Üyemiz
Adı
Tusem
Soyadı
Ekici
Benim kuşumda aynı durumda ilk ge orala başladım ama hiç bir işe yaramadı dün veterinere götürdük cünkü kuş acaip halsizleşti keşke ilk başta gelseydiniz dedi antibiyotik verdi bence veterinere gidin

gokcencelik

Uzman Üyemiz
Bu arada tabi ki eğer kuşlardan anlayan bir veteriner varsa bulunduğunuz ilde, veterinere de gidiniz ama ishalin sebebi, kaynağı ne olursa olsun o kakayı toklaştırmak için dediğim yönteme başvurmanız gerekecektir.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
selamlar,

özelden de yanıtladım sorunuzu. kabaca koksidiyoz tedavisi uygulayın.

İnstagram takibi için de aşağıdaki adresten takibe başlayabilirsiniz.

Selamlar,