Lodoslu günlere dikkat

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Katılım
5 Mar 2010
Mesajlar
4,990
Konum
İstanbul / Fatih
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Çoğu insanlar sadece iki tür rüzgarın adını bilirler: Poyraz ve Lodos . Poyraz kuzeyden eser soğuk getirir, Lodos ise güneyden eser, sıcak ve baş ağrısı getirir. 
Genellikle nemini bırakmış olan kuru güney rüzgarları, özellikle güneşli havalarda iyice kızışır ve elektriklenirler. İşte Lodos adı verilen bu kaprisli güney rüzgarları insanlarda ruhsal sıkıntı yaratır. Baş dönmesine, gece uykusuzluğuna, baş ve mide ağrılarının yanında huzursuzluk duygularına da yol açar. Lodoslu günlerde trafik kazalarının, kalp krizlerinin, astım nöbetlerinin, erken doğumların ve hatta intiharların sayılarının arttığı gözlemlenmiştir. insanları bu derecede rahatsız eden lodos denizdeki balıklarımızıda rahatsız edip, hatta lodoslu günlerde daha fazla yakalanırlar.

Burda söylemek istediğim şey arkadaşlar kümeslerde ve üretimhanemizdeki kapı, pencere, havalandırma olaylarına lodoslu olan günlerde dikkat edelim. arkadaşlar yoksa kuşlarımızda bu lodos rüzgarına ve cereyanına yakalandığında geri dönüşü olmayan problemlerle karşılaşabilirler unutmayalım kuşlar bizim esaretimiz altında oları koruyalım doğada olsalar inanın kendilerini çok iyi koruyacaklarına eminim.. 

KurKur

Uzman Üyemiz
Katılım
12 Mar 2010
Mesajlar
2,513
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Ustam, Yerden Göğe kadar haklısın..