Muhabbet kuşum geceleri yeşil lekeli dışkı

Zehra___aks

Yeni Üyemiz
Adı
Zehra
Soyadı
Akkş
İyı günler. Muhabbet kuşum gün içinde normal dışkılarken sabah kalktığımda etrafında yeşil iz bırakan dışkılar görüyorum. Bir süredir bu şekilde ama bugün bayağı artmış vaziyette. Halsizlik vb bir durumu yok. Bakteriyel bir enfeksiyon mu? Ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.CYMERA_20210509_100022.jpgCYMERA_20210509_100309.jpg

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,

Neler yediriyorsunuz? Normal darı haricinde? (Yani Muhabbet Kuşu yemi haricinde?)

Teşekkürler,

Zehra___aks

Yeni Üyemiz
Adı
Zehra
Soyadı
Akkş
Haftada 1 dal darı veriyorum ve kafeste normal yem haricinde aspur var. Başka bir şey vermiyorum

Zehra___aks

Yeni Üyemiz
Adı
Zehra
Soyadı
Akkş
sorunuzu anlayamadım, gördüğüm kadarıyla su tüketimi normal

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,

Anlayabilmek ve size yardımcı olabilmek için soruyorum.
1.Normal su tüketimi var.
2. Sadece darı yiyor
3. Kuş kabarık ve küs değil.

ancak sonuçta bir ishal var.

Çözüm olarak : 3 gün boyunca sadece dal darı veriniz. Eğer ishal kesilirse yem verdiğiniz günün ertesi gün tekrar kontrol edin. Yemden kaynaklı bir sindirim problemi olabilir.

2. Çözüm olarak : Yukarıdaki durumda bir sonuç elde edemezseniz; temin edebilirseniz 3 gün sulphamezathine, ardından 3 gün vitamin ve son olarak 3 gün de probiyotik kullanabilirsiniz. İshal olmasına sebep birçok şey olabilir. Cereyanda kalması bile sindirim sistemini bozabilir.

geçmiş olsun.

Zehra___aks

Yeni Üyemiz
Adı
Zehra
Soyadı
Akkş
Çok teşekkür ederim, bilmediğim bir terim mi acaba diye düşündüm. Evet bu bilgiler doğru çok sağ olun. İyi günler

eraawressa

Yeni Üyemiz
Adı
Gürkan
Soyadı
ECS
Çok teşekkür ederim, bilmediğim bir terim mi acaba diye düşündüm. Evet bu bilgiler doğru çok sağ olun. İyi günler
Kuş kumu yoksa sindirimde zorlanırlar. İshal olmalarında en büyük etken kuş kumu olmaması. Bu kumlar çeşit çeşittir beyaz kum değilde renkli taşlı kumlardan tercih edin.

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi