Muhabbet kuşum uçamıyor

Ba_Do

Yeni Üyemiz
Adı
Bado
Soyadı
Demir
Eşiyle saldığımda uçamıyor yanına gidemiyor problem ne anlamıyorum kuşum yerlerde geziyor. Bundan 3 ay önce yine mükemmel olmasada eşinin gittiği yerlere gidiyor sadece havada çok kalamıyordu. 2 ay önce bir kere eşini kovalarken düştü sonrası durum videoda yüklediğim gibi uçamıyor lütfen yardımcı olun. Daha önce veterinere ve aldığım kuşçuya götürdüm problem yok dediler ama inanmıyorum veteriner kuşla ilgili bilgili değildi diye düşünüyorum ve aldığım kuşçuda strese girmiş dedi. Nedir durum bilgisi olan lütfen yardımcı olsun.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,

Kuşunuzda uçamama problemi net olarak yok. Uçamayan kuş kendini çok daha net belli eder ve anlarsınız. Eski formu için tüy zamanı geçsin ve bol bol bu ve benzeri antremanlar yaptırın. Zamanla eski yetisine kavuşacaktır.

Ba_Do

Yeni Üyemiz
Adı
Bado
Soyadı
Demir
Selamlar,

Kuşunuzda uçamama problemi net olarak yok. Uçamayan kuş kendini çok daha net belli eder ve anlarsınız. Eski formu için tüy zamanı geçsin ve bol bol bu ve benzeri antremanlar yaptırın. Zamanla eski yetisine kavuşacaktır.
Cevap için teşekkürler. Fakat uçarken düşüyor ve sakatlanır diye çok korkuyoruz zaten eşi olan muhabbet kuşumda 1,5 senedir kusma problemi var yani anlayacağınız bir tane hasta kuşla uğraşmak zaten zor. Şuanda tüyde değil yani tüy dökümü geldiği zamandan beri yaşamadık. Kanatları çekilmiş felan olabilir mi?

umitFB

Üyemiz
Adı
Ümit
Soyadı
Kaya
Eşiyle saldığımda uçamıyor yanına gidemiyor problem ne anlamıyorum kuşum yerlerde geziyor. Bundan 3 ay önce yine mükemmel olmasada eşinin gittiği yerlere gidiyor sadece havada çok kalamıyordu. 2 ay önce bir kere eşini kovalarken düştü sonrası durum videoda yüklediğim gibi uçamıyor lütfen yardımcı olun. Daha önce veterinere ve aldığım kuşçuya götürdüm problem yok dediler ama inanmıyorum veteriner kuşla ilgili bilgili değildi diye düşünüyorum ve aldığım kuşçuda strese girmiş dedi. Nedir durum bilgisi olan lütfen yardımcı olsun.

Kuşta büyük bir problem görülmüyor. Size tavsiyem haftada bir kalsiyum+d3 takviyesi yapın ve haftada birde multivitamin takviyesi yapın. Bir aya eskisi gibi uçmaya başlar Allah'ın izniyle ;)

Ba_Do

Yeni Üyemiz
Adı
Bado
Soyadı
Demir
Kuşta büyük bir problem görülmüyor. Size tavsiyem haftada bir kalsiyum+d3 takviyesi yapın ve haftada birde multivitamin takviyesi yapın. Bir aya eskisi gibi uçmaya başlar Allah'ın izniyle ;)

Teşekkür ederiz bu vitaminleri nasıl vereceğim elimde Multi-Vit var öyle birşey mi yoksa başka nasıl önerirsiniz

umitFB

Üyemiz
Adı
Ümit
Soyadı
Kaya
Teşekkür ederiz bu vitaminleri nasıl vereceğim elimde Multi-Vit var öyle birşey mi yoksa başka nasıl önerirsiniz
Bu ürünler toz formundadır. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar eklenir ve kullanılır. Vitaminli veya kalsiyumlu su kafeste bir gün kalır ve gün içinde de bir kere veya iki kere tazelenir. Malum havalar sıcak vitaminli su çabuk bozuluyor.

Eğer elinizde multivitamin varsa onu kullanabilirsiniz ama ben yinede powermax'ın multivitaminini tavsiye ederim. Diğeri kalsiyum+d3 takviyesidir. Kalsiyum ve d3 vitamini kemikleri ve kanatları güçlendirir ayrıyetten bağışıklığıda güçlendirir mutlaka kullanın.