Muhabbet kuşumun cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu bilmiyorum

muttlu

Yeni Üyemiz
Adı
Mutlu
Soyadı
Oral
1 hafta petshoptan erkek yavru diye muhabbet kuşu aldım aldığım kuş istediğim türden mi emin olamadım bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

Mgunes

Yeni Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Gunes
Şu haliyle ceresinden erkeğe benziyor sağlıklı günler dilerim.

muttlu

Yeni Üyemiz
Adı
Mutlu
Soyadı
Oral
Teşekkür ederim..bir de yavru mu değil mi onu öğrenmek istiyorum yavru ise ortalama kaç aylıkdır

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,

Baskın parçalı, sarı yüz beyaz ırk ortalama 2,5 / 3 aylık bir erkek. Tüyünü attıktan sonra ceresine bir daha bakalım.
Baskın ya da çekinik parçalı kuşlarda cere morumsu kalır. deliklerin etrafında beyazlaşma olmadığı takdirde erkek diyebiliriz.

beğeni ve takip için instagram adresim;

muttlu

Yeni Üyemiz
Adı
Mutlu
Soyadı
Oral
Selamlar,

Baskın parçalı, sarı yüz beyaz ırk ortalama 2,5 / 3 aylık bir erkek. Tüyünü attıktan sonra ceresine bir daha bakalım.
Baskın ya da çekinik parçalı kuşlarda cere morumsu kalır. deliklerin etrafında beyazlaşma olmadığı takdirde erkek diyebiliriz.

beğeni ve takip için instagram adresim;

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ele alıştırma için 2.5-3 ay geç kalınmış bir ay mı yoksa daha ele alıştırma için şansım varmı

Mlhyldz1907

Yeni Üyemiz
Adı
Melih
Soyadı
Yıldız
Merhaba albino muhabbet kuşumun cinsiyetini öğrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Albinolarda erkeklerde cere mor ve tonları olur. Direkt koyu mavi gibi görüntü olmaz. DF lerde masmavi görünür ancak albinolar dediğim gibi genel olarak morumsu yapıda kalır.

Dişileri ise kahverengi gök mavi ancak burun delikleri üzeri beyaza doğru değişen tonlardır.

Mlhyldz1907

Yeni Üyemiz
Adı
Melih
Soyadı
Yıldız
Albinolarda erkeklerde cere mor ve tonları olur. Direkt koyu mavi gibi görüntü olmaz. DF lerde masmavi görünür ancak albinolar dediğim gibi genel olarak morumsu yapıda kalır.

Dişileri ise kahverengi gök mavi ancak burun delikleri üzeri beyaza doğru değişen tonlardır.
Teşekkür ederim

Mlhyldz1907

Yeni Üyemiz
Adı
Melih
Soyadı
Yıldız

Alakasız ama birşey sormak istiyorum benim minik ele geliyor omzumuza geliyor birlikte yemek yiyoruz oyun oynuyoruz fakat kendini hiç sevdirmiyor elimi azıcık uzatayım başına doğru diyorum kaçıyor ve sadece kafesin içinde ısırıyor dışarda hiç ısırmıyor sebebi ne olabilir

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Emre Bey,
cere rengini tam göremeden dişi gibi duran bir kuş, henüz yavru ancak 4-5 aylık civarında diyebilirim.
resim boyutlarınız oldukça küçük.

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Alakasız ama birşey sormak istiyorum benim minik ele geliyor omzumuza geliyor birlikte yemek yiyoruz oyun oynuyoruz fakat kendini hiç sevdirmiyor elimi azıcık uzatayım başına doğru diyorum kaçıyor ve sadece kafesin içinde ısırıyor dışarda hiç ısırmıyor sebebi ne olabilir
Muhabbet kuşları tutulmak istemezler, ancak parmağınıza gelirler, aslında onları kaşımanıza izin verirler. (Bu arada insanoğlu yemeklerinden mümkün olduğu kadar vermemeye çalışın). Bu kaşıma işini kuşunuzu bolca uçurun ve yorulduğunda deneyin. O zaman sizin elinizin ona doğru yaklaşmasını bir tehdit olarak algılamayacaktır. Hatta sonrasında gelip kendisi kaşıtmak isteyebilir.

Isırma güdüsel bir hareket. Kafesi sahiplenmiş ve orası onun bölgesi. Sebebi bu olabilir.