muhabbet üretim yardımcı olursanıs üstadlar sevinirim

bjk_1903

Yeni Üyemiz
Adı
hanifi
Soyadı
eren
herkese slmlar  ben izmirde esnaflıkla ugrasıoom pek bişeye vaktim olmadıgından sevdgim ve daha öncede tek olaark beslediğim muhabbet kuşu üretmeye merak saldım  1 senede 10 cift kuş deişmeme ragmen birtek  yumurta bile alamadım yavrudan alıp yetişdirdgim kuşlar var elimde 9 aylık yavru verdiğini bildigim kuşlar var elimde cift olrak yine ama kuşlar eşleşmio eş olmalarına ragmen aynı kuşlara şuan  6 aydır bakıyorum  fakat yuvalıga bile girmiyolar herseylerine özen göstermeme ragmen. yardımcı olursanıs sevinirim

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Hanifi kardeş önce hoş geldin sitedeki forumları makaleleri tek tek okuyup muhabbet kuşları hakkındaki bilgileri okuyup kuşlarımızın bizden ne isteyip ne istemediği bilgileri hepsi mevcut muhabbet kuşları zor kuşlardır dışardan bakıldığında çok kolay gelir kuşlardan yumurta bekleriz belli bir zaman sonra yapar üzerine oturmaz,yumurtalar dölsüz olur,yavru çıkar yavruya bakamaz,kızar yavrusunu öldürür,yavrusun tüylerini yolar,dişi erkeğini öldürür,kendisi virüs kapıp kendi ölür buna benzer olaylar bütün üretici arkadaşlarımızın başından geçmiş ve hala geliyordur.bunları sana karamsar olasın diye anlatmıyorum biz üreticiler hep bu dertlerle uğraşıyoruz.

Şimdi ufak yavru aldığın kuşlar ortalama bazen 5 ayda eşe geldiği gibi bazende eşe gelmeleri bir seneyi bulabiliyor bu kümesinizin yerinden ve vermiş olduğunuz yem,mama,nijer,su,ışık,hava,kafes ilgilidir bu kuşlar rahatsız edilmemeliler sizin bu üretiminizi nerde yaptığınızı bilmediğim,görmediğm için şuan ne anlatsam boş yavru, yumurta almak çok sabır istiyen bir şey bence kuşlarınızı sessiz bir yere koyun bekleyin yemini suyunu verin kendi hallerine bırakın yuvalıklarına hiç bakmayın ve sabırla bekleyin başkada yapacak bir şey yok

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
hanifi arkadaşım fazla rahatsız etmeyeceğiniz bir köşeye koyun kuşlarınızı o odaya fazla girmeyin normal gün ışığı alsın gecenin bir yarısı odanın ışığını yakmayın eğer kuşları evin bir odasında besliyorsanız sanki o odada hasta varmış gibi sessiz ve sakin davranın birazda sabır edin sizi mutlu edecektir çünkü kuşunuz yumurtlamayı ve yavru yapmayı sizden fazla istiyor

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
kardeş bu iş hacı yolu gözler gibidir.bir gün beklediğin gelir ama sabır ben 5 senedir uğraşıyorum yeni hedefi buldum ama fazlada buldum sayılmaz.göründüğü gibi kolay olsaydı selahattin abinin kıymeti bilinmezdi ve diğer üstatların.inşallah  başarılı olursun.

bjk_1903

Yeni Üyemiz
Adı
hanifi
Soyadı
eren
herkese teşekkürler ilgisnden dolayı bi dört cift daha arttırmayı düşünüoomm  kendi yavrularımı alana kadar hazır cifthanelerin faydası olurmu bu konuda sunta kullanmıycagım için bakteri  parazit daha az olur gb gelio bana birde daha ferah  bi ortam olur die düşünüoomm en azından 3 taraflı hafadar olur ve kuslar rahat atmesmi sizce  birbilerini görmenin faydası olmasmı

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
tel kafes yapın bence hem hesaplı olur hemde 2 elden sattığınız zaman fazla zarar etmezsiniz