NE YAPAYIM

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Bu konu hakkında bazı yorumlar okudum ancak kendime güvenemedim sizlere bir danışayım dedim
32-31-29  günlük yavrularım var ilk yavrularım olduğundan tecrübesizim 32 günlük 29 günlük olan yavrular kafesin tabanına koyduğum yemlerden babaları ile birazda olsa yirken gördüm 32-31 günlük olan yavrulara baba ilgi göteriyor ancak 29 günlük olana bi ara severmi dövermi anlayamadım bi hareket yaptı bu yavruları alıp almamakta tereddüt yaşadım biraz daha dursunlarmı yoksa alayımmı ne yapacağım bilemedim bi değerlendirirseniz sevinirim birde ayın 30 unda çiftleşirken gördüm çiftimi.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  İlk kuluçkaları olduğu için daha fazla esnek olacaklardır yavrulara karşı; Yerinde olsaydım tutabildiğim kadar tutardım yavruları yuvalıkta. Şiddetli olmayan ittirmeler, tünekten düşürmeler olacaktır. 33 günlük bir yavrum iyi uçabiliyor ama yem kıramıyordu..

enginersin' Alıntı:
birde ayın 30 unda çiftleşirken gördüm çiftimi.
  İlk çiftleşmeleriyse 12-13 Aralıkta ilk yumurta gelecektir.. Hayırlı Olsun..

asersoz

Uzman Üyemiz
Adı
Abdurrahman
Soyadı
Ersöz
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  İlk kuluçkaları olduğu için daha fazla esnek olacaklardır yavrulara karşı; Yerinde olsaydım tutabildiğim kadar tutardım yavruları yuvalıkta. Şiddetli olmayan ittirmeler, tünekten düşürmeler olacaktır. 33 günlük bir yavrum iyi uçabiliyor ama yem kıramıyordu..

İlk çiftleşmeleriyse 12-13 Aralıkta ilk yumurta gelecektir.. Hayırlı Olsun..
+1

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Yılmaz Abi bende ilk kuluçkaları söylediğine göre aldığım yer daha önce alınmış yumurtası ancak ben anlatılanlara gözlemlerime göre bu kuşların ilk yumurtaları diye tahmin ediyorum ama  onlarda ben gibi acemi gibi geliyor bakalım ilerliyen günlerde daha net anlaşılır heralde olaylar

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yavruların tüneğe çıkıp yuvalığa girmelerini engellemek için bu gibi davranışları gösterebilir

emrah33

Üyemiz
Adı
Emrah
Soyadı
IŞIK
Sen gene de gözlemlemeye devam et baktın ki işler kötü gidiyor,erkek veya dişi küçük olanı hırpalıyor başka kafese al,dibine yem dök büyük yavruları da yem yemeye bşlayınca hemen onun yanına al.Hem büyükleri yem yerken görüp kendisi de yemeye başlayacaktır hem de büyükler onu besleyeceklerdir.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Engin yavru kuşun yem kırıp yediğini gördüğün anda yavruyu ebeveyn yanından hemen alabilirsin çünkü o yavru hayatını kendi başına idame ettirebilir almazsanda ebeveyn ler yavruya zarar verme şansı çok yüksek

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Yuvalıktan kafese inmiş bir yavru "Yabancı kuş" muamelesi görebiliyor.
  Ayrıca ayırdığın kafeste ilk bir kaç saat sıkı gözlemler yapılması öneririm. Yem kıramıyorsa bir gün sonra yuvalığa koyarsanız (Kafese değil) Ebeveynler kabullenip besleyebilir fakat 4 gün sonra koyarsanız çok geç kalmış oluruz..

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
sabah kalkıp tüm gün onları izliyeceğim ve yem yamesini bileni başka kafese alacağım yeter artık paşa keyfi yaptıkları  :)
en küçük olan ile enbüyük olanı babaları aldı yanına tabana indiğini bu güne kadar hiç görmediğim baba onlara ders veriyordu bunu net gördüm dün ancak birdaha emin olalım teşekkürler herkeze

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  Yuvalıktan kafese inmiş bir yavru "Yabancı kuş" muamelesi görebiliyor.
  Ayrıca ayırdığın kafeste ilk bir kaç saat sıkı gözlemler yapılması öneririm. Yem kıramıyorsa bir gün sonra yuvalığa koyarsanız (Kafese değil) Ebeveynler kabullenip besleyebilir fakat 4 gün sonra koyarsanız çok geç kalmış oluruz..
[/quote+1