Noveç Muhabbet Kuşları

hicrettaylan

Üyemiz
Adı
Hicret Taylan
Soyadı
ÇAKMAKCI
Arkadaşlar Kuşçudan satın alıp üretimini yaptığım bir çift damzılık ve 3 adet yavrulu norveç cinsi (Kuşçunun dediğine göre) kuşlarım var.Norveç cinsi muhabbet kuşlarını diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir ? bunlardan bir yavru alınmak istenildiğinde yerli mubişlerle arasındaki fiyat farkı nedir ? teşekkürler.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Norveç cinsini ilk defa sizde duyuyorum

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Bende merak ettim şimdi Fotograf koysaydın keşke  :)

mtongur

Takipçi Üyemiz
Adı
Mümin
Soyadı
TONGUR
Bizim yerlilerde Türk muhabbet kuşu. :) O kuşlarda Norveçli bir üreticinin yavrularıdır bence :)

Refik Türk

Takipçi Üyemiz
Adı
Refik
Soyadı
Türk
Ülke isimlerini hafızasında tutamayan bir satıcıyla karşı karşıyayız  :D :D

İngiliz,çekoslovak,bulgar,iran,hollanda  derken aklına norveç gelmiştir...

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Norveç ten Ülkemize gelebilmiş bir MuhabbetKuşunun sağlığından şüphe etmek yerinde olur..

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
bendede afrikalı,dubaili ve kanadalı muhabbet kuşu var. :D  herhalde satıcılar şimdide böyle bir yol bulmuşlar.ne varsa yerlide var.yabancı merakından vazgeçelim.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yalovada norveç cinsi muhabbet kuşu yetiştirildiğini duymuştum. ne derece doğru bilmiyorum. Norveç çok soğuk memleket. Doğa koşullarına ayak uyduramaz ama labarotuar koşullarında genetikle oynanmış mutasyona uğratılmış bir kısım kuştan bahsediliyor olabilir ???

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
Norveç ten Ülkemize gelebilmiş bir MuhabbetKuşunun sağlığından şüphe etmek yerinde olur..
yılmaz  abi niyeki onu anlayamadım kışın naasıl sobayla  klimayla  ısıtıyosak yazında bunun tam tersi serınleterek bu sorun hallolmazmı sence  kış gunu bişi yakmayada  degmez hem  nede  olsa  soguk memleket kusu :)))))) tasarruf kuşu desek daha  ii  olmaz  mı

MUTAF

Yeni Üyemiz
Adı
Basri
Soyadı
Mutaf
antartika cinsi muhabbet kuşlarım ver,
gell gellll :)

yaa olabilir ama soğuk ülkelerde pek üretim olacağını sanmıyorum. ama bilemem yinede..