Nutrigen Vegy Şurup Üretimhanemde Kullanmaya Başladım

radter

Üyemiz
Katılım
10 Nis 2011
Mesajlar
50
Konum
Ankara
Nutrigen Vegy Şurup

Nutrigen Vegy şurup sebze sevmeyen ve yeterince tüketmeyen çocuklar için 7 farklı sebze ekstresi, 12 vitamin ve 3 mineral içeren çocuk gelişim şurubudur.

Çocukluk dönemindeki beslenme hem çocukluk hem de erişkin dönemde ortaya çıkabilecek kronik hastalık riskinin azaltılmasında önem taşır.

Sebze tüketimi sağlıklı bir beslenme için kaçınılmazdır.

Kronik hastalıkların % 40 sadece beslenme önlemleri ile engellenebilir. Bu beslenme önlemleri çocukluk dönemi beslenmesi ile başlar. Çocukluk döneminde alınacak beslenme önlemleri başında sebze, meyve, balık yağı omega 3 yağ asitleri ile çocuğun yapısına özgü ve ihtiyacına uygun vitamin ve minerallerin yeterli alınması gelmektedir.

Düzenli sebze tüketimi başta kanser olmak üzere kalp-damar hastalıkları, inme, obezite, tip 2 şeker hastalığı Alzheimer hastalığı, Metabolik sendrom gibi kronik hastalık risklerini azaltır.

Sağlıklı beslenmek ve kronik hastalık riskini azaltmak için çeşitli sebze ve meyvelerden günlük 5 ?10 porsiyon yenmesi önerilmektedir.

Brokoli, enginar, lahana, kereviz, pırasa, havuç ve ıspanak vitamin ve minerallerin yanı sıra biyoaktif bileşenler içerir.

Sebzelerin kanser ve kronik hastalık riskini önlemede etkisi, sadece içerdiği E ve C vitamini ile Beta-karoten gibi besleyici antioksidanlar değil, flavonoidler, flavonlar ve fenolik bileşenler gibi biyoaktif antioksidanların etkisine bağlı olduğu ifade edilmektedir.

Turpgiller (cruciferous) ailesinde yer alan sebzeler nutrigenomik özellikleri bilimsel olarak kanıtlanmış brokoli, enginar, lahana gibi sebzelerdir. Bu sebzelerin tümü içerdikleri zengin vitamin ve mineralin yanı sıra antioksidan etkili biyoaktif maddelerden, liften zengindir. Hücre ve dokuları zararlı toksik etkili maddelerden korurlar, detoks etkilidirler.

Nutrigen Vegy şurup sebze sevmeyen ve yeterince tüketmeyen çocuklar için geliştirilmiş 7 farklı sebze ekstresi, 12 vitamin ve 3 mineral içeren çocuk gelişim şurubudur.

Çoçuğunuza günde 5 porsiyon sebze yediremezsiniz ama 1 kaşık Nutrigen Vegy şurup ile 7 farklı sebze ekstresini verebilirsiniz.

10 ml yani 2 tatlı kaşığı Nutrigen Vegy şurup ile

80 gram lahana,
400 gram brokoli,
215 gram Pırasa,
140 gram kereviz,
1,2 gram enginar yaprağı,
100 gram ıspanak,
163 gram havuç

Toplam 1099,2 gram (neredeyse 1 kg) karışık sebze verebilirsiniz 6. aydan itibaren karışık beslenmeye geçtikten sonra günde 1 defa 1 tatlı kaşığı veya 2 defa 1 tatlı kaşığı verilebilir. Şurup günlük tüketilen herhangi bir gıdanın içine konularak da verilebilir.

Şurup gerçek nar suyu kullanılarak üretilmiştir ve narın antioksidan etkisinden de faydalanılması sağlanmıştır. İçine renklendirici madde, suni tatlandırıcı ve fenilalanin kaynağı yoktur.

Nutrigen Vegy içinde kullanılan bütün sebze ekstreleri su ekstraksiyonu ile elde edilen ekstrelerdir. Sadece organik tarım uygulamaları ile yetiştirilen, sertifikalı sebzeler kullanılarak sebze ekstreleri elde edilir. Ağır metal, gübre ve zirai mücadele ilaç artıkları analizleri yapılan ve uygun bulunan sebzeler ekstre kaynağı olarak kullanılır.

Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmesi için dengeli beslenme ve her gıda çeşidinden yeterli miktarda alınması gerekir. Gıda takviyeleri beslenmenin yerini tutamaz, sadece gıdalar ile yerine yeterince konulamayan gıda bileşenlerini tamamlar.
 

KurKur

Uzman Üyemiz
Katılım
12 Mar 2010
Mesajlar
2,513
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Paylaşım için Teşekkürler..
    Ne kadar zaman oldu kullanmaya başladınız ?
    Kaç günlük aralıklarla vermek ideal dir ?
    Mevsimlere göre ideal dozaj ? Suluklara kaç damla damlatıyorsunuz ?
   
    İsim belirtmemişsiniz Size "Radter" yazarak mı hitab edelim ?
 

radter

Üyemiz
Katılım
10 Nis 2011
Mesajlar
50
Konum
Ankara
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Paylaşım için Teşekkürler..
    Ne kadar zaman oldu kullanmaya başladınız ?
    Kaç günlük aralıklarla vermek ideal dir ?
    Mevsimlere göre ideal dozaj ? Suluklara kaç damla damlatıyorsunuz ?
   
    İsim belirtmemişsiniz Size "Radter" yazarak mı hitab edelim ?
daha birkaçgün oldu kullanmaya başlayalı şimdilik bir suluğa bir damla şeklinde 2 güne bir uyguluyorum. Uygulamam devam ettikçe dozaj hakkında daha geniş bilgi gönderirim.