ÖM- Nurettin arkadaşın mesajıdır

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
keta' Alıntı:
Bu  siteyi kuranlara ve bilgilerini paylaşanlara çok teşekkür ediyorum.1  hafta önce bir çift aldım.Aldığım yerde yuvaya girip çıkıyorlardı.Erkek  alıştı ama dişi hala çekiniyor.Erkeği uzaklaştırıyor.Alışması ne kadar  sürer.Birde irmik vermemi söylediler.Yardımcı olursanız sevinirim. 

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
İlk ben cevaplayayım. 1 hafta alışması  için kısa bir dönem. Tam olarak belli olmaz, bir kaç aya kadar bekleyebilirsin. İrmiği 1 çift için mamanın üstüne 1 çay kaşığı şeklinde verebilirsin. Çiftleşmeleri için etkisi olduğunu sanmıyorum. Daha çok e vitamini takviyesi ve nijerle kızıştırabilirsin.

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Bende irmiği havucu rendeleyip birlikte veriyorum kuşlarıma ve gayet iştahla yiyorlar kuşlarınızın alışması konusunda ise bol şans dilerim

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
bede sizin aynı şartlarda bir çift aldım erkek hemen alıştı dişi çok aksilik yapıyordu getirdiğimin tam 3 cü haftasında eşleştikleri gördüm ve 9. günde yumurtası geldi azdaha bekleyin mutlu son yakındır bende aldığımda yuvaya girip çıkmaya başlamışlardı ortam değişikliğinden dolayı biraz naz yapıyor dişi özellikle

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Yeni ortamlarına alışmaları 2 ay sürebiliyor..
    İrmikten öncelikle verilebilecek bir çok besin var..  Neden irmiği özellikle söylemişlerdir ? bilemiyorum..

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Kızışma için mamaya havuç katılması veya sadece havuç verilmesi yeterli diye biliyorum ben.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
BAYRAM AKYILDIZ' Alıntı:
EN  ÇABUK ALIŞTIRMA  YOLU  OLARAK DİŞİ  ERKEĞİ  TEK  TUTUP  ERKEK  EŞE  ATILACAK  KAFESTE  BIRAKIYORUM TABİ  YUVALIKTA  TAKILI  BİÇİMDE  ERKEK  BULUNDUĞU  KAFESİ SAHİPLENDİĞİ  ZAMAN  KUŞ ALIŞMIŞ OLUYOR BU SÜREÇ EN  FAZLA  2  HAFTA  SÜRMEZ BİLE  VE  DİŞİYİ  KAFAESE ATTIĞIMDA  DİREK EŞLEŞME OLASILIĞI OLUYORR  BU DURUMDA DİŞİNİN ALIŞIP ALIŞMAMSI  ÖNEMLİ OLMUYORR BÜTÜN İŞİ  ERKEKTE  BİTİYORR
TEK  KALDIŞI  SÜRECE  KIZGINLAŞAN ERKEK DİŞİ  KANDIRMAK İÇİN  BÜTÜN HÜNERİNİ SERGİLEYECEKTİR .
BU DURUM KARŞISINDA  2  HAFTADA  TEK KALAN  DİŞİ ÇARESİZ  KALIP  ERKEĞE YENİK DÜŞÜP ÇİFTLEŞİYOR
BENSENELERDİR BU  ŞEKİLDEKOLAYCA  EŞ YAPIYORUUMM
bana mantıklı geldi

Kawasaki

Takipçi Üyemiz
Adı
Engin
Soyadı
Kahraman
Burada erkegi kafese hakim kılıyorsun yani erkek kafesi sahipleniyor dişiyi sonradan kafese koydugunuzda erkek kafese hakim oldugu için üstünlük onda oluyor erkege karşı koyamıyor yani üstünlük erkekte olmalı dişide olursa çiftleşmeye izin vermiyebiliyor dişi

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Burada en önemli olan dişininde erkeğinde çiftleşmeye hazır olmalarıdır. Benimde bir dişim vardı geçen sene 3-4 erkekle denedim nafile. Bu sene ise o denediğim erkeklerden biriyle atar atmaz eş tuttu ve şuan 3. yumurtasını yumurtladı. İrmik üremede herhangi bir etkinliğe sahip değildir. Sadece besleyici bir gıda olarak bakabiliriz.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
BAYRAM AKYILDIZ' Alıntı:
EN  ÇABUK ALIŞTIRMA  YOLU  OLARAK DİŞİ  ERKEĞİ  TEK  TUTUP  ERKEK  EŞE  ATILACAK  KAFESTE  BIRAKIYORUM TABİ  YUVALIKTA  TAKILI  BİÇİMDE  ERKEK  BULUNDUĞU  KAFESİ SAHİPLENDİĞİ  ZAMAN  KUŞ ALIŞMIŞ OLUYOR BU SÜREÇ EN  FAZLA  2  HAFTA  SÜRMEZ BİLE  VE  DİŞİYİ  KAFAESE ATTIĞIMDA  DİREK EŞLEŞME OLASILIĞI OLUYORR  BU DURUMDA DİŞİNİN ALIŞIP ALIŞMAMSI  ÖNEMLİ OLMUYORR BÜTÜN İŞİ  ERKEKTE  BİTİYORR
TEK  KALDIŞI  SÜRECE  KIZGINLAŞAN ERKEK DİŞİ  KANDIRMAK İÇİN  BÜTÜN HÜNERİNİ SERGİLEYECEKTİR .
BU DURUM KARŞISINDA  2  HAFTADA  TEK KALAN  DİŞİ ÇARESİZ  KALIP  ERKEĞE YENİK DÜŞÜP ÇİFTLEŞİYOR
HAVUÇ A VİTAMİNİ KUŞU KIZIŞTIRMAZ  NİJER KULLANIRSANIZ DAHA BİRÇOK ŞEYDE VAR TABİ

Sencer Ötan

Takipçi Üyemiz
Adı
Sencer
Soyadı
Öztan
İrmigin üstüne havuç rendeleyip az da yumurta rendeleyince (zor oluyor ama değiyor.) kuşum iştahla yiyiyor Alışçasında blgi sahibi değilim kuşa bağlı değişir bol şanslar dilerim.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
BAYRAM AKYILDIZ' Alıntı:
+1