Paylaşımların azalması

Serkan Han

Üyemiz
Adı
Serkan
Soyadı
Han
Herkese Merhaba.

Yaklaşık 20 yıllık bir aradan sonra muhabbet kuşu üretimine yeniden başladım. Şuan yaklaşık 12 çift kuşum var, kimisi yavrulu kimisi yumurtalı , kimisi de henüz eşleşmemiş. Tabi 20 yıl önceki yöntemler , ilaçlar, hastalıklarla şuankiler arasında ciddi farklar mevcut. Tabi bu konuları da araştırarak şu ana ayak uydurmaya çalışıyorum.

Bu araştırmalarımda bu siteniz diğer sitelere nazaran ciddi anlamda kapsamlı olduğunu görmekteyim. Ancak son zamanlarda paylaşımlarda ciddi azalma olduğunu görüyorum. Bir çok konu çok eski tarihlerde kalmış. Gerçi ciddi sayıda konu olduğu için sanırım insanlar tekrar yaratmamak için yeni konu açamıyor da olabilir.
Hemen hemen her gün foruma girmeye çalışıyorum ve her girdiğimde üzülüyorum. Bu forum sitesinin tekrar eski günlerine dönmesini diliyorum.

Bu bağlamda herkesi yeni paylaşımlar yapmaya ve forumu hak ettiği yere taşımaya davet ediyorum.
Herkese sağlıklı üretimler.

alican4141

Yeni Üyemiz
Adı
alican
Soyadı
bektas
Sormayın yaa bende ara verdim ve bi girdim eski ortam hiç tok üzüşerekten söylüyorum eski ortam mağlesef yok eskiden birisi ilana kuşu koyduğu gibi altında 10 a yakın yorum yazanlar oluyordu şimdi üzülerek söylüyorum yazan yok :((

Serkan Han

Üyemiz
Adı
Serkan
Soyadı
Han
Selahattin abiye tekten bu durumu sorduğumda sosyal medyaya yenildiklerini söylemişti. Evet haklı, insanlar eskiden internete sadece bilgisayarından girebiliyordu , şimdi ise 10 yaşında bir çocuğun cebinde bile internet var. Ama forum platformu bi başka, bir de yukarıda bahsettiğim gibi forum sitemiz biraz şişmiş , yılların birikimi var, ne arasan buluyorsun, yeni konu açmak tekrara gireceği için yeni açılan konu sayısı da çok azalmış durumda.

Facebookta bir grup kurulması düşünülmüyor mu acaba? Gerçi belki vardır, araştırmadım, eğer varsa bilen grup ismini paylaşabilir mi?Eğer yoksa da kurulması iyi olur diye düşünüyorum.

Benim takibinde olduğum yerel gruplar var ama oralarda da genelde kuş ve malzeme alıp satanlardan bilgi paylaşımlarının pek bir anlamı kalmıyor. Forum sitesinde her konu başlıklar altında olduğundan ihtiyacın olan bilgiye başka bilgiler karışmadan ulaşılınabiliniyor.

Buradan forum yöneticilerine ve bu foruma zaman ayırabilen kişilere sesleniyorum. Forum sitesini tekrar canlandırabilmek için ne yapılabilir. Öneri ve görüşlerinizi rica ederim.

alican4141

Yeni Üyemiz
Adı
alican
Soyadı
bektas
Serkan abi takip ettiğiniz yerel gruplar nereler bende bakabilirmiyim mahsuru yoksa

Serkan Han

Üyemiz
Adı
Serkan
Soyadı
Han
Alican BEKTAŞ' Alıntı:
Serkan abi takip ettiğiniz yerel gruplar nereler bende bakabilirmiyim mahsuru yoksa
Facebookta Balıkesir muhabbet kuşu grupları var.
balıkesir muhabbet kuşu ve ispinoz kanarya sevdalıları
balıkesir kıvrık gagalar alim satim
balıkesir muhabbet kusu alim satim pazari

bunun gibi gruplar , ama yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi genelde kuş alıp satan ilanlarla dolu, herhangi bir konu ile ilgili bilgi edinebilme, araştırma şansı maalesef ki yok.