Sarı Prensesin Doğası.

kyler

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
303
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Latince adı Labidochromis caerulus olan ve malavi gölünün bol kayalık kesimlerinde yaşarlar. etçil ve otçul yemleri severek yerler. Genelde barışcıl olarak bilinerek orta dereceli agresiftirler. Akvaryumda dip yada ortalarda yaşarlar.
Genelde erkeklerin dorsal, pelvic ve anal yüzgeçlerinde geniş siyah bir hattın olması erkek balığı nitelesede kesin ayrım için anüs ventral açıklığa bakılır. Anüs ve ventral açıklık aynı boyda ise erkektir. Eğer ventral açıklık anüsten daha büyük ise de dişidir.
üremeleri yaklaşık 15 - 20 gün ağızda kuluçka yaparlar. Erkek dişi oranının 1/5 olması önerilir. Tek erkek 5 dişi şeklindedir. sıcaklıkları 25 - 26 C' dir.
en fazla boyları 13 - 14 cm olabilirler özelliklede erkekler. Besleneceği akvaryum hacmi en az 120 litre olarak uygun görülmüştür. Tabi bazı hobiciler daha ufak akvaryumlarda da beslemektedirler.
sert suları severler akvaryum ph 7.7 - 8.5 arası olmalıdır zorluk seviyesi 3 olarak belirtilmiştir.
Genel olarak akvaryum hobiciliğe ilk başlayanların renk ve dolanış olarak tercih ettiği balık türüdür. Renkleri güzel hareketleri hızlı üremesi kolaydır. Kötü akvaryum koşullarına alışık bir balıktır, akvaryumda dekor olarak kayalar mağaralar şeklinde yapılmalıdır.
Son olarak erkeklerin ağızları kur yaparlen siyah - mor arası bir renk alır.

Akvaryum.com' dan alıntıdır.
 

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Katılım
11 Ocak 2011
Mesajlar
1,961
Konum
Antalya
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Akvaryumu olan için güzel bir bilği, paylaşım için teşekkürler...yahya sayın ant.
 

kyler

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
303
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Her ikisiylede uğraştığım için balık konusunuda buraya ben taşıyayım dedim. Belki kuşcu arkadaşlarımızdan bir kaçını balıkçıda yapabilriz aynı zamanda.