Selahattin abi Ses Soluk yok ? kaç gündür cevap bekliyorum valla bi bakarsan :(

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
"bu konularda bende muzdaripim arkadaşlar bu aralar yenibir olay peşindeyim ne olduğunu ve ismini şimdilik size açıklamak istemiyorum bugün aldım yarın 3-4 takım kuşumda deneyeceğim kuşlarımda yan etki yaparmı yapmazmı deneyerek göreceğim 10 gün içinde kuşlar kendini gösterecek şuan ne olduğunu size söylemiyorum çünkü kuşlarınız zarar görebilir bu bir nevi üretimde kuşları hızlandırmak gibi birşey"

diye bişiy demiştin abicim kuşları kızıştırmak için bi yöntem deniyormuşun bizede söyleyecektin bi cevap verde bizde öğrenelim ustamızdan neymiş o :( merakla bekliyorum abicim cevabını saygılar..

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
selahattin abi heralde bilgi vermeyeceksin ? bi bakıp cevap yazarsan çok sevineceğim :S

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Samet Bey, neden bu şekilde bir şey için kuşları kobay olark kullanıyorsunuz. Bilim insanı mısınız? eğer öyle ise söyleyecek lafım yok. Ama değilseniz hiç bir canlının canını bizler vermediğimiz için, bizlerde alamayız, hasta olmasına müsade etmemeliyiz. Vakti zamanı gelince hepsi de aynı bizler gibi eş bulacak, ve problem yoksa yavruları olacak. Bunu hızlandırmak doğal bir yöntem değil.

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
öncelikle mehmet abicim çok teşekkür ederim ilgin için.

Fakat abicim kaç aydır beklediğim için ve evde baktığım için onlara harcadığım masraflar artık çok yüksek miktarlara ulaştı ve babamdan felan para istemeye utanıyorum zaten o yüzden yavrular gelirse hem çok ama çok mutlu olacağım hemde ekonomik olarak gün yüzüne çıkmış olacağım . Ama kuşlarım beni sevmiyor :( onlara baktığım gibi yemin ederim kendime bakmıyorum :( ekonomik boyutunu geçtim yavru almayı çok istiyorum abicim o yüzden biraz hızlandırmak şeyler gibi kelimeler duyunca heyecanlandım ve o yüzden merakımdan sordum :(  beni anladığını düşünüyorum abicim :(

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
abicim sabrediyorum fakat nereye kadar :S bu kuşların yemi var vitamini var maması var var oğlu var işte ben bunlara kendi okul harçlığımı biriktirip alıyorum fakat bende gelir istiyorum yani tek yönlü olmuyor ki :( kuşlarda mı sorun var anlamıyorum ki :( bu aralar yumurtlayacak gibi geliyor fakat hiç bilemiyorum :( şimdi dişi kuşumun ceresi tamamen kahverengi oldu ve yuvalığa girip çıkmaya başladı bi kere yuvalığa bakmıştım kemirmiş ve talaş gibi yapmıştı erkek kuşta giriyor yuvalığa birbirlerine en başından beri olduğu gibi yine halen kur yapıyorlar fakat çiftleşme felan olmadı bu nedir peki ?

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
çocuğa yüklenmeyin,o selahattin abinin uyğuladığı bir kür var,onu soruyor,selahattin abi bize haber verecekti deneyip ;)

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
:) ahmet abicim diğer abilerimde haklı fakat işte anlattığım gibi olaylar :( bende acizane bekliyorum fakat işte dediklerim gibi :(

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
yavuz abicim zaten bu yıl öss ve kpss var inşallah kpss'yi kazanırsam üretimhane açıp sizlerin yanınıza gelmeyi düşünüyorum fakat bu kuşlardan yavru alamayıncada çok ama çok üzülüyorum ve mutsuz oluyorum çünkü çok hevesim var yavru almak ile ama kaç aydır kuşlarım o mutluluğu vermedi bana :( hep onlar için dua ediyorum artık kendime bile dua etmiyorum ya :) yani o yüzden böyle hızlandırmak gibi şeyler duyunca heyecanlanıp soruyorum :( kuşlarımda mı sorun diye düşünüyorum ama kuşlarda sorun dahi olsa benim beslediğim gibi kısır bi kuş dahi beslensin o bile yavru verir yani :)

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
bu arada erkek her defasında çiftleşmek istiyor fakat dişi vuruyor erkekte kaçıyor :( dişi hazır değil desem öyle değil çünkü ceresi kahverengi olgun bi dişi fakat yapmıyor anlamadım gitti :S

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Samet kardeş, tüğde falan olabilir, acı çekiyorsa çiftleşmesini bekleyemezsin, az daha sabret oldu olacak.

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
hiç tüyde dökülmüyor fakat bilemiyorum peki abi bu tüy zamanı ne kadar oluyor :S

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
benm kuşlarda kur yapıo  birbirlerine ötüp duruyolar sonrada yuvaya giriyoalr hızlı bi kanat çırpma sesi falan geliyo genelde sizce bu ne oluyo çiftleşiylarmı yoksa

sheqil58

Takipçi Üyemiz
Adı
Samet
Soyadı
YILMAZ
peki abicim bide tüy dökümüne sokalım kuşları bakalım ondan sonra olacakmı :) üstlerini tülbentlere kapatırım bakalım :(

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
samet ben de 4 aydır bekliyorum kardeşim ilk zamanlar hemen 3-5 yavru alıcam çoğalacaklar felan gibime geliyordu ama araştırma yaptıkça bu işin kolay olmadığını anladım

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Samet YILMAZ' Alıntı:
"bu konularda bende muzdaripim arkadaşlar bu aralar yenibir olay peşindeyim ne olduğunu ve ismini şimdilik size açıklamak istemiyorum bugün aldım yarın 3-4 takım kuşumda deneyeceğim kuşlarımda yan etki yaparmı yapmazmı deneyerek göreceğim 10 gün içinde kuşlar kendini gösterecek şuan ne olduğunu size söylemiyorum çünkü kuşlarınız zarar görebilir bu bir nevi üretimde kuşları hızlandırmak gibi birşey"

diye bişiy demiştin abicim kuşları kızıştırmak için bi yöntem deniyormuşun bizede söyleyecektin bi cevap verde bizde öğrenelim ustamızdan neymiş o :( merakla bekliyorum abicim cevabını saygılar..
Samet deneme yaptığım eskiden flurya kuşlarını öttürmek için kullanılan sustanon adlı ilaçtı denedim tutmadı kuşlara bir şey olmadı fakat faydada olmadı kimseninde denemesini tafsiye etmiyorum