sevda papağanı ölümü

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ayakları çarpık olan papağanların ayaklarına sünger taktım ama anneleri bakmadı ve öldüler.yuvanın tabanını değiştirdim.daha oval yaptım.

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Zeki kardeşim çok geçmiş olsun.Ancak yuva tabanına bahane bulma,çünkü sevda ve cennetler yuva şeklini kendileri yaparlar.Senin yapman gerekense Eşlerin erkek yada dişilerini değiştirmen olmalıdır.Çünkü bu bir nevi kan uyuşmazlığı gibi bir rahatsızlıktır.Kafesin tabanına Bulabiliyorsan Hindistancevizi lifleri,Yada Palmiye yaprağı,yada temiz kurumaya yeni başlamış otlardan 10 cm.boylarda kesip atabilirsen kendileri yuvaya taşır ve hazırlarlar.
Bakmamalarının  nedenide elinin kokusunun bulaşmasıdır,özellikle o kuşların yavrularına birdahaki seferde mutlaka eldivenle temas etmeni öneririm.Ayrıca Rahatsızlığı olan her kuşuda en az sabah akşam sen beslemelisin.
Saygılar.

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Yavuz Usta' Alıntı:
Zeki kardeşim çok geçmiş olsun.Ancak yuva tabanına bahane bulma,çünkü sevda ve cennetler yuva şeklini kendileri yaparlar.Senin yapman gerekense Eşlerin erkek yada dişilerini değiştirmen olmalıdır.Çünkü bu bir nevi kan uyuşmazlığı gibi bir rahatsızlıktır.Kafesin tabanına Bulabiliyorsan Hindistancevizi lifleri,Yada Palmiye yaprağı,yada temiz kurumaya yeni başlamış otlardan 10 cm.boylarda kesip atabilirsen kendileri yuvaya taşır ve hazırlarlar.
Bakmamalarının  nedenide elinin kokusunun bulaşmasıdır,özellikle o kuşların yavrularına birdahaki seferde mutlaka eldivenle temas etmeni öneririm.Ayrıca Rahatsızlığı olan her kuşuda en az sabah akşam sen beslemelisin.
Saygılar.
Beslemesemde sağol abi tecrübeni paylaştığın için...Akılımın bi kenarına yazdım  ;) Teşekkürler..

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ustam yuvanın tabanında ot vardı.ama otu kazıdılar.düz zeminde yavrular yattı.birde ben bunları 2 sene önce almıştım acaba kardeş olabilirlermi bilmiyorum.şimdi yuvanın tabanına değişik bir şey yaptım.birde onu deneyeceğim.hayırlısı.