Sıfırdan evde üretim

Kadir2559

Yeni Üyemiz
Adı
Kadir
Soyadı
Çelik
Öncelikle selamın aleyküm
Elimde 4 adet tel üretim kafesi var evimin 1 odası kullanılmıyor boş burada üretim yapmak istiyorum az çok siz değerli abilerim ve kardeşlerim kadar olmasada ufak biraz bilgim var ve inşallah sizler sayesinde de bilgilenmekte isterim.
Sizce 4 tane hazır takımını almalıyım yoksa 5 dişi 5 erkek yavru alıp kendi mi hazırlamalıyım bunları yavrudan neyine dikkat ederek seçmeliyim.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Öncelikle selamın aleyküm
Elimde 4 adet tel üretim kafesi var evimin 1 odası kullanılmıyor boş burada üretim yapmak istiyorum az çok siz değerli abilerim ve kardeşlerim kadar olmasada ufak biraz bilgim var ve inşallah sizler sayesinde de bilgilenmekte isterim.
Sizce 4 tane hazır takımını almalıyım yoksa 5 dişi 5 erkek yavru alıp kendi mi hazırlamalıyım bunları yavrudan neyine dikkat ederek seçmeliyim.
Selamlar,

Dönem olarak şuan anaçlar hemen hemen son kuluçka dönemlerindeler ve yeni sezon 2021 Eylül de başlayacak. Tavsiyem 2021 bilezik kasım doğumlu yavrular almanız. Hem genç hem de uzun süreli üretim yapabilecek kuşlarınız olacaktır.

Bilgilerinize,

Kadir2559

Yeni Üyemiz
Adı
Kadir
Soyadı
Çelik
Selamlar,

Dönem olarak şuan anaçlar hemen hemen son kuluçka dönemlerindeler ve yeni sezon 2021 Eylül de başlayacak. Tavsiyem 2021 bilezik kasım doğumlu yavrular almanız. Hem genç hem de uzun süreli üretim yapabilecek kuşlarınız olacaktır.

Bilgilerinize,
Teşekkür ederim bilgi için o zaman dişi erkek ayrı salma da bekletip Eylül ekim gibi eşe atmalıyım demi

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Teşekkür ederim bilgi için o zaman dişi erkek ayrı salma da bekletip Eylül ekim gibi eşe atmalıyım demi
gerek yok, yavru alırsınız.
ağustos başına kadar beraber kalabilirler.
bu arada anlaşan çiftleri belirlersiniz.
ağustos başında erkekleri üretim kafesine alırsınız.
eylül başında da dişileri yanına verirsiniz.
bu arada topluca hastalık öncesi bakım kürlerini yaparsınız.
hayırlı olsun şimdiden.

Kadir2559

Yeni Üyemiz
Adı
Kadir
Soyadı
Çelik
gerek yok, yavru alırsınız.
ağustos başına kadar beraber kalabilirler.
bu arada anlaşan çiftleri belirlersiniz.
ağustos başında erkekleri üretim kafesine alırsınız.
eylül başında da dişileri yanına verirsiniz.
bu arada topluca hastalık öncesi bakım kürlerini yaparsınız.
hayırlı olsun şimdiden.
Tavsiyelerinizi önemle dinliycem hastalık kürleri neler yapmalıyım öneriniz varmı

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Tavsiyelerinizi önemle dinliycem hastalık kürleri neler yapmalıyım öneriniz varmı
yaz döneminde (kimileri karşı çıkabilir, bu benim uyguladığım hasta olmasa da tedbiren uygulanmasının daha önce üniversite yazıları ile deteklediğim kür programım)

5 gün koksidiyoz + 3 gün vitamin aminoasit + 3 gün probiyotik + 7 gün ara toplam 18 gün (sulphamezathine)
5 gün solunum + 3 gün vitamin aminoasit + 3 gün probiyotik + 7 gün ara toplam 18 gün (hypradoxi ya da NeoTerramicyn)
5 gün megabakteri + 3 gün vitamin aminoasit + 3 gün probiyotik + 7 gün ara toplam 18 gün (baytril ya da enrocure)
5 gün mantar + 3 gün vitamin aminoasit + 3 gün probiyotik + 7 gün ara toplam 18 gün (triflucan ya da dacostatin)
1 gün vilmectin + 10 gün ara + 1 gün vilmectin Toplam 12 gün
yaz dinlenlenme döneminde ilaçı günlerde kum taş kemik mama yok. vitamin ve probiyotik günlerinde verilebilir.

Toplam kür 84 gün yani yaklaşık 3 aya denk geliyor. Haziranda üretimi durup Eylül'de başlamak için en ideal zamanlama.

umarım yardımcı olabildim.