Tarçın

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
tarçın mamalara tuzlukta serperek verilmeli tarçın içindeki afradizyak sayesinde kuşların cinsel gücünü çoğaltır kokusu sayesinde mamaları daha iştahlı yerler ve ishal kesici özelliği vardır kuşlar belki ilk sefer yadırgaya bilirler ama devamlı verildiğinde inanın kabulleneceklerdir

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
tarçın mamalara tuzlukta serperek verilmeli tarçın içindeki afradizyak sayesinde kuşların cinsel gücünü çoğaltır kokusu sayesinde mamaları daha iştahlı yerler ve ishal kesici özelliği vardır kuşlar belki ilk sefer yadırgaya bilirler ama devamlı verildiğinde inanın kabulleneceklerdir
Cinsel teşviki çokmu? Her mama yaptığımda tuzlama koysam olurmu yoksa haftada 1 yeterlimi? Bugün mamaya tuzlama yaptım yediler mamayı. Baya bi lezzette kattı mamaya kokusuyla.. Ben bile yicektim  :D

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Çok kuşu olan arkadaşlar mamayı hergün mü veriyorlar.Salmada olan kuşların uçma alanları daha çok olduğu için problem yaratmaz.Ama kafeslerdeki kuşları şişmanlatmaz mı?
Ben haftada bir veriyorum mamayı.Acaba yeterlimidir.
Altlarında yavru olanlara da hergün veriyorum.
Değerli üretici arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Münah Özoğlu' Alıntı:
Çok kuşu olan arkadaşlar mamayı hergün mü veriyorlar.Salmada olan kuşların uçma alanları daha çok olduğu için problem yaratmaz.Ama kafeslerdeki kuşları şişmanlatmaz mı?
Ben haftada bir veriyorum mamayı.Acaba yeterlimidir.
Altlarında yavru olanlara da hergün veriyorum.
Değerli üretici arkadaşların görüşlerini bekliyorum.
Yavrusu olanlara hergün verin. Yavrusu olmayanlarada haftada 1 yeterli olur. Tüy dönemleri vs. de ise biraz daha sıklaştırın eşte olmayan kuşların mamalarını. Bide mamanın karbonhidrat, protein ve yağ dengesini ve vereceğiniz miktarı ayarlarsanız birde çifthaneleri geniş tutarsanız yağlanma olasılığı düşük olur. En azından konargadan konargalığa uçabilicek karşılıklı konargalık için alan bırakın.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Yavrusu olanlara hergün verin. Yavrusu olmayanlarada haftada 1 yeterli olur. Tüy dönemleri vs. de ise biraz daha sıklaştırın eşte olmayan kuşların mamalarını.
    Vücuda alınan protein, karbonhidratlar gibi depolanamıyor, Fazlası ve hücreler tarafından emilemeyen miktarı vücuttan atılıyor; Bu sebeple kuşlarımıza hergün Protein vermemizin hiç bir sakıncası yoktur; Ayrıca mamaya karıştırılacak Havuçta A vitamini desteği olacaktır..  Saygılarımla.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
bende mamalarıma az da kullanıyorum kokusuda güzel oluyor mamaya aroma havası veriyor