Toplumda kendini aşmak

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Katılım
5 Mar 2010
Mesajlar
5,121
Konum
İstanbul / Fatih
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Toplumda kendini aşmak...

Herkesin yapabileceği bir iş değil. Tarihi tecrübeden aklımıza kazınan haliyle ya anormal derecede iyi ya da anormal derecede yüzsüz olmak gerek, toplumda kimliğini taşımak için. Bazı yanlışlar uzun süre gündemde kalsa da ömrü sayılıdır, biter, gider, sadece ibretlik hadise olarak anlatılır.

Bilginin sınır tanımadığı, bireylerin sorgulandığı, toplumun bilinçlendiği, hesap sorulan yerde üretkenlik herkesin yapabileceği bir iş olmaktan yine çıkar.

Normalleşme tabandan tavana doğru yaşanan gerçek süreçlerle olur.

Bozulmalar, kopmalar, kırılmalar ise tavandan tabana doğru kapalı devre üretilmiş projelerle, baskılarla, dayatmalarla olur.

Dernekçilik güven verdiği zaman, en güvenilir kurum olduğu zaman normalleşme başlar ve demokrasi oturur.

Bizim risk alan, akılla yöneten dernekçiliğe ihtiyacımız var.

Sağlıklı olanlar geleceğe kalır, ruhu ve fikri örselenmiş olanlar çürüğe çıkar. Netice şu ki, ancak psikolojisi güçlü olanlar, bu sitede yaşanan ve yaşanacak olan türlü türlü tuzaklara dayananlar dostluklarda iz bırakırlar, iktidar olurlar, toplumla yeni bir başlangıç imkanı sunarlar.

Elbette ki burada kendini aşmak ayrıca önemlidir. Kendini aşamayanlar yönetimde olsalar da bir santim daha ilerletemezler

Derneği, siteyi, toplumu, insanı yönetmek psikolojilerini yönetmekten geçiyor. İnsan bazen sadece ya yönetendir ya da yönetilen. Bazen de hem yöneten hem de yönetilen. Ne olduğumuz kadar nasıl olduğumuz da önemli...
Bu satırları beraber yola çıktığımız arkadaşlara atfen yazılmıştır bizim bu siteyle alakası yoktur
 

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Katılım
11 Ocak 2011
Mesajlar
1,982
Konum
Antalya
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Çok doğru söylüyorsun abi...
Ayrıca bazı kişilere haddinden fazla deger verdiğin zaman sonucu herzaman hüsranla biter... :( :( :(