Üretim için Kafes Tercihi

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Ev içinde hobi amaçlı üretimimi çoğaltmayı düşünüyorum.Bunun için aşağıdaki resimdeki çok katlı üretimhaneler uygun mudur?Kullanan arkadaşlar bu konuda öneride bulunabilir mi?Bulunduğum ilde bu tip çok katlı kafeslerin iki katlı olanları da mevcut.Eğer uygunsa sizce 4 katlı olanı mı almak daha kullanışlı olur yoksa iki katlı olanı mı almak daha kullanışlı olur?

DRAHNALI

Üyemiz
Adı
Muhammet
Soyadı
Işık
ben şuanda 2 tane 3 katlı 3 tane 5 katlı kullanıyorum gayet kullanışlı oluyor tavsiye ederim.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
ekrem bey yeriniz kısıtlıysa ilerdede büyütmeyi düşünüyorsanız 4 katlı salmalardan öneririm hatta aldığınız yerden aynı kafeslerin devamı olup olmadığını sorarsanız daha iyi olur bütün kafeslerin aynı olması açısından

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Bencede en uygun 5 li olanlar, 6 lısı varsa altılı olsun, derli toplu olur.Parça parça olması dağınıklık yaratır...

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Bulunduğum ilde 2 yemlikli ve ebat olarak da iki kuş için tatminkar katlı kafesler buldum.Ben de böyle çok katlı alacağım inşallah.

CeMalT

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.Muhabbetkuslari.Org
Adı
CemaL
Soyadı
Tanış
Ekrem Bey Benim Resmimi Kullandığınız için telif hakkı istiyorum  :D :D :D :D

Şaka Bir yana tabi bu sistem üretim için gayet kullanışlı bir sistemdir he düzenli oluyor hemde temizliği vs. daha kolay oluyor.

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
:)

Cemal Bey, sizin çoklu katlar daha geniş.Acaba kaç liraya temin ettiniz?

CeMalT

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.Muhabbetkuslari.Org
Adı
CemaL
Soyadı
Tanış
4 Katlı Kafesimi malzemeler dahil 135 Tl'ye almıştım 5 Katlıyı 160 Tl'ye almıştım.
Ocak Ayındaki Feshane şenliklerinden.

Cemil Ersever'den alabilirsiniz.

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Son olarak sizdekilerin ebatları kaça kaç acaba?

Bir de yeni olduğum için isimlere ve kişilere çok aşina değilim.Cemil Ersever derken acaba bir iş yeri mi var?İnternetten alım yapabiliyor muyuz?

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL

Yukarıdaki resimde görülen 4 katlı kafesten buldum bulunduğum ildeki kuşçuda.Resimdekinin aynısı yani.Ölçü olarak da 40 CM GENİŞLİK - 31 CM YÜKSEKLİK - 32 CM DERİNLİK.Bana en son 90 liradan verebileceğini belirtti.Elinde iki adet kalmış böyle.Sizce bu özellikler üretim için yeterli mi?Normalde tek bir çiftim varken kendi salmamı kendim yapıyordum.Ama kuşlar çoğalacağı için çok katlı kafesler daha kullanışlı olacak.

CeMalT

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.Muhabbetkuslari.Org
Adı
CemaL
Soyadı
Tanış
Üretinhanemi sattığım için kafes ölçülerini hatırlamıyorum. Resimdeki Kafesler gökhan bedir'in olması lazım. Ayrıca cemil ersever abimize internet'den ulaşma imkanı şimdilik yok en son görüştüğümde yeni bir site açacaklarını söylemişti ama açıldımı bilmiyorum google den kafesci cemil ersever yazarsanız kendisine ulaşabilirsiniz son olarak sahibinden.com da kafes ilanları vardı.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
yerden 35-40 santimde yükseltilirse 5 katlıya merdivenlen çıkılır herhalde yada boyunuz 1.90 olması gerekir yani 5 katlı hakikaten biraz uzun gibi 4 katlıları daha idealdir

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Yaşar Bey Haklısınız, Yüksektekilere Tabure, Sandalye yada Merdivenle çıkmak gerekebiliyor..

Kuscu_Abi

Yeni Üyemiz
Adı
Kuscu_Abi
Soyadı
Kuscu_Abi1
Bende Takviye oLarak kafes düşünüyorum bencede 4 veya üzeri katlılar cok kulanışlı ve idaaal..!