Üretimhanem v3.1 Bilgisayar Programı (Ücretsiz)

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
uretimhanemkusuretimi.blogspot.com.tr
Daha önce paylaşmış olduğum Programda ki tüm hatalar giderildi. Yeni özellikler eklendi. Bu sebep ile bu konuyu açtım. Programda bir çok istatistiksel veri bulunmaktadır.

Düzeltilen Hatalar

1) Sınırlı kafes kapasiteli idi, yeni versiyonda kapasite artık yok. Sınırsız kafes eklenebilmekte.

2) Tarihe ve kafes numarasına göre sıralama yapılamıyordu, Düzeltildi.

Yeni Eklenen Özellikler

1) Sınırsız kafes kapasitesi

2) Yumurtanın kuluçkadan çıkma süresini hesaplayıp geriye gün sayar. Süre 3 günden fazla ise veriyi yeşil renkte, 3 günden az ise veriyi turuncu renkte, yumurta çıkma zamanı geldi ise kırmızı renkte en üstte görüntüler. Zahmetsizce hangi kafeste yumurtanın çıktığı öğrenilebilir.

3) Kuş hasta ise ilaç tedavisi seçeneği eklendi. İlaç ismi not kısmına, süresi ise süre kısmına yazılıyor. Program belirtilen günden geriye doğru sayar. İlaç tedavisi devam eden kuşları, ilaç süresi ve zamanını listeler. Böylece hangi kafese, hangi ilaç, hangi sürede verilecek takip edilir. İlaç süresi biten kuş kırmızı renkte gösterilir.

4) Kafes numarası kullanıcı denetimine verilip, Kafes sayısı sınırsız olunca, artık üretimhanem kısmında toplu veri işlemleri yapılabilir hale geldi. İstenilen kafese kayıt, silme kafesten kafese taşıma, düzenleme vs.

5) Kafes ekranında kuş adına veya yumurta numarasına tıklandığında düzenle, sil aktifleşiyor.

6) Üretimhanem ekranında düzenle, sil kısmının aktifleşebilmesi için kuş adı veya yumurta numarasına çift tıklamak yeterli.

7) Eski kayıtlı verileri program kendisi alır.

8) ..........................

Aşağıdaki linklerden 32 bit veya 64 bit işletim sistemleri için olan programı indiriyoruz (işletim sistemimiz hangisi ise). Program hata verirse önce işletim sisteminiz için uygun olan versiyonunu indirdiğinizden emin olun, doğru programı indirdi iseniz aşağıdaki linkten Net Framawork dosyasını indirip kurun sorunsuz çalışır.

Programda kuş satıldı, kuş öldü, yumurta kırık, yumurta boş işaretli olarak kayıt yapıldığında veya düzenlendiğinde. o veri ekranda bir daha görünmez. Program veriyi istatistik hesaplamak için silmez. O seçenekler işaretli ise zaten kafeste öyle bir yumurta veya kuş yoktur. Kim kafesinde ölü kuş besler ki:)

Programın eski versiyonuna veri kaydetmiş kişiler rar dosyasının içindeki "beni oku" diye bağıran :) dosyayı okuyup uygulamazsa eski verileri silinir.

Kurulum talimatı indireceğiniz dosyadadır.

Bazı ekran fotoğrafları:

Program linkleri:
64 bit https://goo.gl/53y7yd
32 bit https://goo.gl/xqShQg
Kurulu değil ise Net Framework https://goo.gl/84pwnn

Soy ağacı kısmı hala aktif değil. Çalışmalar sürüyor.

Okuyan herkese teşekkürler. İşinize yarar umarım... Olumlu veya olumsuz yorumlarınız programı indirecek kişileri bilgi sahibi yapacağından, yorum yapmayı unutmayınız....

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
Salih GÜNDOĞDU' Alıntı:
Destek olan ve öneri sunan forum arkadaşlarıma teşekkürler. İsim isim yazmak istemedim bahsedilmekten hoşlanmayan olur diye.
Yeni versiyonu aksam 135 kafesin 2yillik verileri girerek test edicem ellerine saglik

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jumbo hayranı

Üyemiz
Adı
Semih
Soyadı
Çelikcan
Merhaba Salih bey yeni program v3.1 (beni oku !!!!) metinde yazılanları harfiyen uyguladıktan sonra programı kurdum.Verileri geri al kısayolunu tıkladım.Yeni program v3.1 açtım.ŞİMDİ tüm kayıtlarımın yeni programda eksiksiz olarak geldiğini büyük bir sevinç ile gördüm. alkisd yeni programı 2 saat gibi bir süre test ettikten sonra ki düşüncelerim.Eski versiyonlara göre daha dinamik ve çok hızlı tepki veriyor.Kafes sayısı sınırsız.Daha çok göze hitap ediyor ve tümleşik sayfa yapısına sahip.Yumurta gün sayımı ve yumurtadan çıkış renk dizilimi oldukça güzel ve çok hoş  music ben 64 bit versiyon bir bilgisayar kullandığım için 64 bit v3.1 kurdum diğer versiyonu yani 32 bit olanı test etmedim.Eminim ki o da eksiksiz bir çalışma olmuştur.Programın soy ağacı kısmıda olduğunda v3.2 olur sanırım çok daha güzel olacak.Diğer program üzerindeki çalışmalarınız sürdüğünde v6 sürümünde sanırım bilgisayarın kamerasına kuşu gösterdiğimizde tüm verileri otomatik kendi girecek  thumbsupbo rotfl espirimi mazur görün yazmadan geçmek istemedim.Programı şiddet ile tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum.EMEKLERİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK....

Sercio69

Üyemiz
Adı
Serkan
Soyadı
ALTIN
Sorunlar, genelde beni arar ve bulur :((
Emeklerinize sağlık, büyük ve yararlı değişiklikler yapıldığını okumak keyifliydi.
Linklerden her iki programı da indirip denedim, malum bir önceki uygulamada 32/64 bit karışıklığı yaşamıştım. Tüm talimatları eksiksiz uygulamış olmama rağmen, VERİLERİ AL komutunda HATA kodu ile karşılaşıyorum.
Önceki program kurulu ve veriler halen mevcut. Bir öneriniz varsa bilmek ve denemek isterim.

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
Serkan ALTIN.' Alıntı:
Emeklerinize sağlık, büyük ve yararlı değişiklikler yapıldığını okumak keyifliydi.
Linklerden her iki programı da indirip denedim, malum bir önceki uygulamada 32/64 bit karışıklığı yaşamıştım. Tüm talimatları eksiksiz uygulamış olmama rağmen, VERİLERİ AL komutunda HATA kodu ile karşılaşıyorum.
Önceki program kurulu ve veriler halen mevcut. Bir öneriniz varsa bilmek ve denemek isterim.
Serkan bey özele telefonumu yazdım arayın yardımcı olayım

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
bigisayar tarih biçimi çok önemli
06.6.2016 olarak biçim ayarlıysa sorunlar çıkıyor
06.06.2016 olarak ayarlayınca program sorunsuz calışıyor...
benim pcnin tarihi ilk yazdıgım gibiydi program açılmıyordu salih beyin print screen inde tarih biçimini değişik olduğunu farkettim öyle ayarladım düzeldi...

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
Alıntı yapılan: Serkan ALTIN. - Bugün, 22:16:09
Sener bey size özelden yazmıştım bu sorunla karşılaşacağınızı. Siz bu versiyonu test edenlerdensiniz. Verileri al 3.0 altı sürümlerde çalışıyor. Sizin için ayrı çözümüm var özelden ulaşın.

salih bey bende bi karışıklık yok bu sorunları serkan bey yaşamış

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
suan 135 kafesin defterde tuttuğum2 yıılık kaydını programa işliyorum bakalım nasıl bir istatistik çıkacak...

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
Bilgisayarın tarih formatı önemli belirmemekte ben hata yapmışım. Formatın 30.12.2017 tarzında yani gün.ay.yıl tarzında olması gerekli. Programda gün saydığı için pc den tarih bilgisi alıyor.

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
suan 30 kafes girdim 2 yıllık secereyi girmek çok zorluyor..girdi yaparken ilgimi bişey çekti yanlış eklediğim bir kuşu silmek istediğimde ''kuşu silmek istediğinize eminmisiniz diye hatırlatıyor. satıldı veya öldü olarak belirleyek programın istatistiksel verilerinin daha iyi raporlanmasını sağlıyor..bukadar ayrıntılı dusuneceğini tahmin etmiyordum bu program benim için gercekten hayat kurtarıcı oldu 100 üstü kafes yönetmek gercekten cok zor..yumurta yavru ve yas takibi için mukemmel bir kurtarıcı oldu benim için..

Sener GÜRSU

Yeni Üyemiz
Adı
Sener
Soyadı
GÜRSU
bu sayfanın linkini 4000 uyelik face üretim grubumda paylaştım bi farkettimki link tum gruplarda paylaşılmaya baslanmış baya ses getirecek bu program..

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
Yeni versiyonu kullanıp, veri girme işlemini tamamlayıp, elinde kuşlarının anne baba verileri çok olan (soy olarak 5 veya daha fazla) verileri olan arkadaşlar uretimhanem@outlook.com a mail atsınlar. İsteyen Kişiler mail atsın tabiki zorlama yok:). Soy ağacı kısmı için elimde tecrübeye dayanan veriler olsun istiyorum.

Soy ağacı kısmını yazmanın fazla zaman alacağını sanmıyorum. Sonuçta belirli kriterlere göre aramalar yapacak. Ve liste oluşturacak. Önemli olan o veriyi değerlendirebilip anlaşılabilir değerler elde edebilmek. Ne kadar çok arkadaş verilerini paylaşır ise doğruluk oranı artacaktır.

Ben sizlerden program için bir ücret talep etmedim. Gelişebilmesi sizin faydanıza.

noptik

Yeni Üyemiz
Adı
cengiz
Soyadı
arığ
merhabalar programı ilkdefa indirdim kurulum yaptım ama veri girme ekranı gelmedi ne yapmam gerek nerde hata yaptım yardımcı olursanız sevinirim. keyifli hobiler

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
Veri al kısayolunu masaüstünden silin. Programa giriş yapın. Veri girmeyi bir kafes no yazarak anasayfadan veya üretimhanem kısmından yapabilirsiniz. Program hata verirse en alttaki linkten net framawork u güncelleyin

metin diker

Yeni Üyemiz
Adı
Metin
Soyadı
Diker
Salih bey, emeğinize sağlık program için teşekkürler. Size sormak istediğim konu,  herhangi bir soruna karşı ya da bilgisayar değiştirmek gerektiğinde programdan yedek alabiliyormuyuz. 

jeosalih

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
Elbetteki Veri dosyanız programın kurulu olduğu dizinde "veriler" adlı dosyadır. 64bit işletim sistiminde bilgisayarım, c, program dosyaları (86), Uretimhanem v3.1 klasöründe. 32bit işletim sisteminde ise bilgisayarım, c, program files, Uretimhanem v3.1 klasöründe. Bir kopyasını istediğiniz aralıklar ile başka yere kopyalayabilirsiniz. Versiyon değişikliklerinde zaten verileri yeni versiyona uyumlu hale getiren "verilerimi al" yazılımı mevcut.

muratyildiz27

Yeni Üyemiz
Salih bey öncelikle çalışmanız harika olmuş tebrik ederim en kısa zamanda android desteğinide beklemekteyiz bilgisayara yüklemeye çalıştığımda şöyle bir hata veriyor yardımcı olursanız çok sevinirim vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim.