Yavru varken ciftlestiler

Muhabettkusum

Yeni Üyemiz
Adı
İzay
Soyadı
Sekmen
3 adet yavru kusumuz var en buyugu 30 en kucugu 27 gunluk. Henuz yem kiramiyorlar ama alismalari icin marul veriyorum birazini kirabiliyorlar marulun. Asil konu yetişkin kuslarim birkac gun once ciftlesti ve az once yumurtladi ne yapmam gerek ve yavrularim yokken sadece folluga talas koyuyordum yavrular da oldugu icin hertarafina koyuyorum bu yuzden folluk duz seklini aliyor bu yumurtalara zararli olur mu talasi azaltiyorum bu sefer yavru kuslar hareket ettikce follugaa dokuluyor talas yine duzluk oluyor talasi azalttigimda anne kus yumurtayi bazen talas olmayan yere alip oturuyor ne yapmam gerek

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Selamlar,
Bu durumda anne ve baba agresif tavırlar sergileyebilir. 30 günlük yavrular yavaş yavaş yem kırabilirler. Yuvadan atlayabilirler heran. Bu sebeple kafes tababına aspur içerikli yem bırakın ve suluk bulunsun. Ardından 1 2 gün içerisinde de başka kafese alabilirsiniz.
İyi anne ve babalar yavrualara zarar vermezler. Hatta baba beslemeye devam eder. Ancak anne saldırgan olabilir. Yakın takip edin.
Yavrular 32-34 günlük iken kafesten mutlaka alın. Bir şekilde yem kırdıklarından da emin olun.