yavrular öldü

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
birçift kuşum var gecen ay yavrular bir haftalık olunca öldüler yavrularda bir darp izi yoktu sıcaktan öldü dedim ayni kuşların yine  bir haftalık yavruları vardı yuva kontrolü yaparken baktım yavrular yerlerde beş adet yavru kafaları yenmiş gibi yerde dişi erkek gagası kan içinde bunlar vanpirmi olmuşlar  ne nabmak gerekir asalımmı devammı ettirelim

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
abi yumurtalarından faydalan,yumurtalarını başka kuşların altına sür,o şekilde değerlendir,yumurtlayan kuşu kaybetme derim ;)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  İlk yavrular kendileri öldü, sonrakileri ebeveynleri mi öldürdü ?

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  İlker, Acını/üzüntünü paylaşıyorum
  Yetersiz beslenme yahut yetersiz/düzensiz aydınlatmadan kaynaklanıyor olabilir mi ?

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
o kafesteki bunlardan hariç onbir çift daha var neyse salmaya saldım onları on beş gün kadar sallmada dinlensinler tatil yapsınlar tekrar yumurlayınca bir ayı bulur tekrarı olursa sonları belli abi dükkanda tek tek satılık

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
geçmiş olsun ilker benim de başıma buna benzer birşey geldi ilk seferinde erkekte ken izi vardı aldım dişi baktı büyüttü yine eşe attım yumurtladılar her gün  takip ediyordum bir sabah dişiyi hırpalamış erkeği tekrar aldım bence birdahaki sefere erkeği yavru çıkınca hemen al dişi tek kasın derim.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Geçmiş olsun İlker bey. Kuşlar genellikle stres durumunda böyle şeyler yapıyorlar. Ebeveynleri korkutacak bir durum yaşanırsa stresden dolayı yavruları öldürme gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.