YAVRULARDA COCDİOSİS

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Katılım
5 Mar 2010
Mesajlar
4,990
Konum
İstanbul / Fatih
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
arkadaşlar yavru ölümlerinde genelde ölüm sebeblerinden biri cocdiosis dir. genelde kuşlarımızın ilk ebeveyin dönemlerinde olur. yani kuşumuz yumurtadan çıkan yavruları iyi mayalamadığından dolayı kaynaklanıyor mayalamayı bilmeyen kuşlarımız yavrulara taneli darıyı kusuyor yavrular darıyı sindiremediğinden dolayı ölümler olmaktadır yavruların kursaklarına arasıra bakmak lazım ilk 10 gün sıvı maya,ondan sonraki günlerde parçalanmış pirinç lapası şeklinde,daha sonrada darı şeklinde besleme yapar böyle yavruları tespit ettiğimizde hemen kuşlarımızın onündeki yemleri kaldırıp sadece zaten vermiş olduğumuz mamayı çoğaltarak  üretime devam ediyoruz veya ellen besliyoruz yani bu sebebler acemi anne babadan kaynaklanıyor(Hangi anne baba yeni doğan bebeğine kurufasulye yedirir)
 

kyler

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
303
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Selahattin abi maşallahın var gerçekten. Senin gibi bilgileri hafızamıza depolayamıyoruz artık dosya açtım her konuyu oraya kaydediyorum.
 

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
477
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
aslında hepimizin başına geliyor buda acemi anne babanın tembelliğinden meydana geliyor hiç uğraşmadan hazır darıyı kuşlara veriyor
 

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Katılım
17 Haz 2010
Mesajlar
6,100
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Paylaşımınız için çok teşekkürler ebi
 

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Katılım
31 Ağu 2010
Mesajlar
619
Konum
izmir
Adı
murat
Soyadı
kabayel
bu güne kadar kulaktan dolma laflarla kuş yetiştirmeye calışıyormuşum .ama burası bir okuldan farksız bilgilerini aktaran bütün arkadaşlara  ve selahattin agbiye teşekürler.