Yem Yiyorlar Ama...

hicrettaylan

Üyemiz
Adı
Hicret Taylan
Soyadı
ÇAKMAKCI
Arkdaşlar Merhaba,

Yavru kuşları yuvadan annesi tarafından atıldıktan sonra ne anneleri nede babaları besledi.yuvaya tekrar koymayı denedim anne dışarı attı yavruları, kafes dibinde dursun dedim baba ve anne saldırgan tavırlar içine girince almak zorunda kaldım.2 gündür ayrı bir kafesteler.İlk gün hiç yem yemediler buğün Akşama doğru yem yediklerini gördüm fakat kabuklarını henüz soyamıyorlar, yumurtayı rendeleyip verdim onu yiyolar fakat yem kıramamaları midelerinde bir sorun oluştururmu ? onlar için çok üzülüyorum.Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.İyi akşamlar.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yemi kıramıyor olabilirler, aspur ver daha yumuşaktır. Güçlerini toparladıklarında keser normal yem verirsin.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
yavuz alptekin' Alıntı:
yavruların yem kırmasını öğrenmesi için dal darı verebilirsin hem faydalı hemde yavrular bu sayede yem kırmasını daha çabuk kavrıyorlar
+1

hicrettaylan

Üyemiz
Adı
Hicret Taylan
Soyadı
ÇAKMAKCI
Arkadaşlar yaaa teşekkür ediyorum bu ğünlük vereyim ama inşallah öğrenirler kırmayı.sağolun iyiki varsınız.Daldarı konusuna gelince kuşlarımı ilk aldığımda araştırmıştım 20 bin nufuslu bir ilçe burası 1 tane kuşçu var :) ondada daldarı ne normal yemi bile bulamıyosun.İnternetteki alışveriş sitelerinden getirtebilirim ama o zamana zaten öğrenirler heralde yem kırmayı.

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
hicrettaylan' Alıntı:
Arkadaşlar yaaa teşekkür ediyorum bu ğünlük vereyim ama inşallah öğrenirler kırmayı.sağolun iyiki varsınız.Daldarı konusuna gelince kuşlarımı ilk aldığımda araştırmıştım 20 bin nufuslu bir ilçe burası 1 tane kuşçu var :) ondada daldarı ne normal yemi bile bulamıyosun.İnternetteki alışveriş sitelerinden getirtebilirim ama o zamana zaten öğrenirler heralde yem kırmayı.
yavrular yuvadan atlamaya yakın yuvanın içine biraz aspur koyuyorum yuvadan cıktıktan sonrada hiçbir sorunla karşılaşmıyorum.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
hicrettaylan' Alıntı:
İlk gün hiç yem yemediler buğün Akşama doğru yem yediklerini gördüm fakat kabuklarını henüz soyamıyorlar, yumurtayı rendeleyip verdim onu yiyolar
  Risk kalmamış..
  Yerinizde olsaydım, kafes tabanıma Aspur ve Keten bırakırdım.. Kabuksuz Yem Önerilmiyor fakat Yavruların bağışıklık sistemi güçlü dür, bir süre vermenizin sakıncası olmayacağı kanaatindeyim..
  Tümüne uzun bir ömür dilerim..

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
aspur nedir ?kısaca bilgi verirseniz sevinirim kuşların yuvaya atlamaya yakın zamanları kaç gün öncesi olabilir? ama yavruların hepsi aynı anda doğmuyor o zaman baya aspurlamak lazım değil mi?

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Aspur, diğer adıyla "Kanarya yemi" kuşlarca kabuğu kolay kırılabilen fakat çokta doyurucu olmayan bir tohum. Şu dönem için Kg. fiyatı 2.50..................4.00TL arasında dır..

Yavru kuşlarımın bağımsızlıklarını kazanırlarken onlara verdiğim karışımdaki Aspur ve Keten oranını Arttırıp/değiştirirerek kolay bir geçiş dönemi oluşturmaya çalışıyorum..

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
ARKADAŞIM SEN ARTIK FAZLA LADAN ASPUR GİBİ YEMLERİ YEDEĞİNDE BULUR DEDİĞİĞN GİBİ BUSEFER YAVRULAR İŞİ KIVIRMIŞ

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yavrulara mama yapıp verin bu arada kafes tabanınada yem serperseniz yem kırmayıda zamanla öğrenirler.

hicrettaylan

Üyemiz
Adı
Hicret Taylan
Soyadı
ÇAKMAKCI
Olağanüstü hayvanlar olduğunun zaten bilinsinceydim.Kendi başlarına ayakta durmaları biz insanoğlunu bile kıskandırabilcek cinsten.Kapkaranlık bir yuvada 26 gün geçir sonra hiç bilmediğin bir dünyayanın içinde bul kendini buna rağmen bile yem kırmayı öğrendiler.Çokta korktuğum kadar olmadı.Şimdi 3 üde canavar gibi yem yiyorlar.Bundan sonra dahada tecrübeli bir şekilde yavruları yuvadan alabilirim.Ama bir şeyi atlamadan burdaki saygıdeğer mubiş ustaları sayesinde ilk tecrübemi onların sayes,nde gönül rahatlığıyla atlattım.Teşekkürler muhabbet kuşu üreticileri Teşekkürler.