Şişlik

Zeynepaksu25

Üyemiz
Adı
Zeynep
Soyadı
Aksu
Merhaba size olanları haber vermeye geldim. Mavisimi hatırlıyorsunuzdur ayağı yavaş yavaş tutmamaya başladı 1 ay sonra da aniden 2.ayagıda tutmadı şuan felç gibi. Veterinere iki kere götürdüm ilki sinirsel olabilir dedi Vitaform verdi ise yaramadı. 2 ayağıda kötü olunca tekrar götürdüm yapabilecek hiç birşey yok dedi genetik kalçada sorun olabilir dedi. Burada faruk bey iç parazit ilacı kullanmamı ayak tutulması olabilecegini söyledi kullandım. Fakat fotoğrafta attığım kısımda şişlik vardı hafif ben zayıflayınca kemiği belirginleşti zannettim ama şuan o şişlik kocaman oldu. Veteriner arkadaşım tümör gibi değil viral bi enfeksiyona benziyor dedi. Virus kaynaklı ise geçmez bakteri kaynakli olabilir antibiyotik kullanmadik son kez onu da deneyelim dedi. Siz ne düşünüyorsunuz tüylerden bu kadar çekebildim. Bu yüzden ayakları tutmuyor olabilir mi? Fakat ilk ayağı tutmadiginda bu şişlik yoktu?

Ekli dosyalar

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Merhaba size olanları haber vermeye geldim. Mavisimi hatırlıyorsunuzdur ayağı yavaş yavaş tutmamaya başladı 1 ay sonra da aniden 2.ayagıda tutmadı şuan felç gibi. Veterinere iki kere götürdüm ilki sinirsel olabilir dedi Vitaform verdi ise yaramadı. 2 ayağıda kötü olunca tekrar götürdüm yapabilecek hiç birşey yok dedi genetik kalçada sorun olabilir dedi. Burada faruk bey iç parazit ilacı kullanmamı ayak tutulması olabilecegini söyledi kullandım. Fakat fotoğrafta attığım kısımda şişlik vardı hafif ben zayıflayınca kemiği belirginleşti zannettim ama şuan o şişlik kocaman oldu. Veteriner arkadaşım tümör gibi değil viral bi enfeksiyona benziyor dedi. Virus kaynaklı ise geçmez bakteri kaynakli olabilir antibiyotik kullanmadik son kez onu da deneyelim dedi. Siz ne düşünüyorsunuz tüylerden bu kadar çekebildim. Bu yüzden ayakları tutmuyor olabilir mi? Fakat ilk ayağı tutmadiginda bu şişlik yoktu?
Selamlar,

instagramdan da yazdığım üzere tutulma ile tümör/ur/lipom hastalıkları birbirlerinden farklıdır.
Bu şişliğin görmeden analizini yapmak zor ancak tümör ya da lipom olmadığını tahmin edebilirim. UR ise veteriner ile cerrahi bir uygulama ile alınması gerekecektir. Ya da insülin iğnesi ile beyaz sirke basarak kurutabilir, ufaltır ve sonra daha az bir kesi ile alınması sağlanabilir.

tutulma/kısmi felç için _eğer öyle ise_ sitrax uygulamasını 1 max 2 gün uygulayınız. ardından 10 gün sonra yeniden 1 max 2 gün uygulama ile bitirebilirsiniz.

tekrar geçmiş olsun.

Zeynepaksu25

Üyemiz
Adı
Zeynep
Soyadı
Aksu
Merhaba evet nilverm uyguladım bugün 2.dozuda uygulayacağım. Veteriner ur olmadığını da söyledi antibiyotik kullanacağız o da olmazsa tekrar hayvan hastanesine götüreceğim. Fakat iç parazit için uyguladığımız tedavi malesef çözüm vermeyecek galiba

Zeynepaksu25

Üyemiz
Adı
Zeynep
Soyadı
Aksu
Ben ur için baktım fakat bu ici kan dolu gibi farklı bir yapı anlamadim

Zeynepaksu25

Üyemiz
Adı
Zeynep
Soyadı
Aksu
Ağrı falan yapmıyor galiba kuşum pek rahatsız değil gibi anlayamadım. Teşekkür ederim çok yardımcı oluyorsunuz instagram üzerinden de buradan sa