Almanya - Rainbow

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
www.rainbow-wellensittich.de

Türkiye de henüz bu vasıfta rainbowlarla karşılaşamadım :) Spangle , birazda karmaşık sarı mavi yeşil rengi birarada bulunduran kuşlar oluyor ama tek tüyde 3-4 renk barındırmıyor. Olsa bide bu kuşlarının vasfının 1/10'i anca , belki o kdr da değil. Keşke Türkiye'de de böyle kuşlar görebilsek. Acaba rainbowun yolu yordamı nedir ? Bu konuda nasıl bu kadar uzmanlaşmışlar çok merak ediyorum.

Rainbow Wellensittiche www.rainbow-wellensittich.de

Valla olsa bile 50 çiftlik kümeste 3-4 tane onlarda bu kadar vasıflı değil. Abilerim yanılıyo muyum ? varsa üretici abilerimiz böyle rainbowlar üreten görmek bilmek tanımak isterim.

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
Merak ediyorum Türkiye'de de rainbow üreticisi olan , Güzel vasıflı kuşlar üreten var mı ? Rainbow yavru almanın usullerini yok mu hiç abimiz ?

Gökhan YILDIZLI

Uzman Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
YILDIZ
ethem bu kuşlardan haydar karaçalda, cihan aytanda ve ismini hatırlamadığım bir çok üreticide var 1 tane ingiliz kırması erkekde bende var, ayrıca rainbow lar bize hoş görünüyor ve üretirsek dışarda çok para eder düşündesindeyiz ama inan piyasa da normal renk muhabbetlerle fiyatları aynı

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
Gökhan YILDIZLI' Alıntı:
ethem bu kuşlardan haydar karaçalda, cihan aytanda ve ismini hatırlamadığım bir çok üreticide var 1 tane ingiliz kırması erkekde bende var, ayrıca rainbow lar bize hoş görünüyor ve üretirsek dışarda çok para eder düşündesindeyiz ama inan piyasa da normal renk muhabbetlerle fiyatları aynı
Bu vasıfta varsa ve piyasada normal renk kuşlarla fiyatları aynıysa almak isterim valla :))

Benim rainbow yavrularım  ya da rainbow kuşlarım diye foruma resim atan üreticilerden gördüklerim açıkcası hayal kırıklıgı . Almanyada ki bu kuşlara bakarak. İnşallah bu işi hakkıyla yapan abilerimiz vardır. Görmek isteriz tebrik ederiz . eğer varda bilmiyorsam benim için büyük kayıp :)) Usül yor yortam nasıl bu renklere ulaşıldıgını da bilmek isterim :)

ercanyasar

Uzman Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yasar
türkiye de bulunuyor bu renk kuşlar ben denizlide olmama rağmen Recep  OKUMUŞ adlı denizli li bir üreticide mevcut rainbowlar. yalnız rainbowlar malesef diğer kuşlarla aynı fiyata sahip değil. show jumbolarla aynı ama diğer çek ,yerli,hollanda gibi ırkların 3 -4 katı fiyat ve dahada artıyor.

bazen parçalı ve supangleleride rainbow diyorlar orası ayrı tabi onların fiyatı standart.

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
Ercan YAŞAR' Alıntı:
türkiye de bulunuyor bu renk kuşlar ben denizlide olmama rağmen Recep  OKUMUŞ adlı denizli li bir üreticide mevcut rainbowlar. yalnız rainbowlar malesef diğer kuşlarla aynı fiyata sahip değil. show jumbolarla aynı ama diğer çek ,yerli,hollanda gibi ırkların 3 -4 katı fiyat ve dahada artıyor.

bazen parçalı ve supangleleride rainbow diyorlar orası ayrı tabi onların fiyatı standart.
Fiyat farkı olduğu kesin öyle normal yerli fiyatına hiç görmedim :)

Dediğiniz gibi spangle ve parçalının sarı yeşil mavi renklerini bir arada bulundurdu mu rainbow deniyor Türkiye'de hep bunu gördüm.

Sanırım 3-5 üretici abimizde bunlar gibi temiz rainbowlarda var burdan öğrendiğim kadarı ile. Jumbolar gibi bu kuşlarında piyasası ddaha sık görülmeye başlandıkça oluşacak sanırım. Geçiş sürecindeyiz gibi geliyor bana :)

efekan_altun

Uzman Üyemiz
Adı
rasim efekan
Soyadı
altun
Ben Türkiye'de sadece 1 kuş gördüm rainbow vasfı bu kuşlarla yarışabilecek. O da Haydar Karaçal'ın kuşudur. Resmini bulabilirsem atarım. Türkiyede görüğüm sarı kafa spangleler ( Üreticilerin çoğu rainbow kuşum var diye sarı kafa spangleleri paylaşırlar. ) bunların yanından geçemez bence. Zaten ben de o kuşlara rainbow demiyorum.

efekan_altun

Uzman Üyemiz
Adı
rasim efekan
Soyadı
altun
Bu arada bu linkteki kuş videodakilerle yarışmakla kalmaz bana göre onlardan daha iyidir.

efekan_altun

Uzman Üyemiz
Adı
rasim efekan
Soyadı
altun
Ben de parti parti mesaj atıyorum ama yavaş yavaş aklıma geliyor. Kusura bakmayın. İlk videodaki kuşlar ve ikinci videoda kameranın ilk çektiği kuş vasıflı rainbowlar bence. Diğerleri Türkiye'de rahatça gördüklerimizden.

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
R.Efekan ALTUN.' Alıntı:
Ben Türkiye'de sadece 1 kuş gördüm rainbow vasfı bu kuşlarla yarışabilecek. O da Haydar Karaçal'ın kuşudur. Resmini bulabilirsem atarım. Türkiyede görüğüm sarı kafa spangleler ( Üreticilerin çoğu rainbow kuşum var diye sarı kafa spangleleri paylaşırlar. ) bunların yanından geçemez bence. Zaten ben de o kuşlara rainbow demiyorum.
Aynı fikirdeyiz tamamen Türkiyede oluyorsada yeni yeni

Gökhan YILDIZLI

Uzman Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
YILDIZ
Ercan YAŞAR' Alıntı:
buda istanbuldan bir üreticinin rainbowları. çok güzeller ama bildiğim kadarı ile böyle bir çifte en az 500 tl gibi bir rakam ayırmanız gerekiyor bu vasıflara sahip olmak istiyorsanız.

http://www.satilikmuhabbetkusu.com/rainbow-muhabbet-kusu-2/
500tl mi para çok harcayacak yer arıyorsunuz galiba ben bunların çiftine 60tl den fazla vermem bir çift rainbowun yavrusu rainbow olmayabilir dediğim gibi bu kuşların fiyatı normal muhabbetlerden farklı değil...

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
Gökhan YILDIZLI' Alıntı:
500tl mi para çok harcayacak yer arıyorsunuz galiba ben bunların çiftine 60tl den fazla vermem bir çift rainbowun yavrusu rainbow olmayabilir dediğim gibi bu kuşların fiyatı normal muhabbetlerden farklı değil...
YUHHHH 500 tl mi naptınız :D bu fiyat çok ama çiftine 60 tl de komik bir rakam bana göre :))

Rainbowun yavrusunun rainbow olmama ihtimali elbette var nasıl ki mavi kuştan mavi yavru gelmeye biliyorsa . Ancak Rainbow kuşlarda renklr birbirine baskın gelemediği için renk cümbüşü var . Ancak bu işler taşıdıgı geni ile alakalı . İlk nesillerinde dediğiniz olabilir ancak 2 farklı soydan rainbowları 2-3 nesil ilerlettiğinizde rainbow yavru gelmeme olasılıgı olmaz.

rainbow çok özel türlerdir  60 tl ye 2 tane yeşil kuş alıp geçiyoruz . Bu kadar acımasız olmayın Bir jumbo , bir tepeli olmasalarda özel kuşlar. Cihan Aytanın da özellikle şu fotodaki kuşunun vasfı Helal Olsun dedirtecek cinsten.

http://www.satilikmuhabbetkusu.com/wp-content/uploads/2013/11/SAM_3355.jpg

Soldaki.

YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME sözü rainbowlar , tepeliler , jumbolar için geçerli söz :)))

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
piyasasına gelince ben o kdr kişiye fiyat sordum , sonuç normal muhabbetlerle piyasası aynı değil onu nereden çıakrttınız :))

Ha parçalı ve spnagle bir çok kuşa rainbow dedikleri oluyor. mavi sarı yeşil rengi gördümü rainbow diyenler var Türkiye'de onu kastediyorsanız çiftini 60 a alırsınız tabi ki

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN

muhabbetkusummm

Uzman Üyemiz
petshopçularda araştırdıgında bencede bulman mümkün. ama kuştan anlayan bir satıcı ise çiftini 60 tl degilde 80 tlye çok rahatlıkla bulabilirsin  :)

Gökhan YILDIZLI

Uzman Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
YILDIZ
Ethem YAMAN' Alıntı:
piyasasına gelince ben o kdr kişiye fiyat sordum , sonuç normal muhabbetlerle piyasası aynı değil onu nereden çıakrttınız :))

Ha parçalı ve spnagle bir çok kuşa rainbow dedikleri oluyor. mavi sarı yeşil rengi gördümü rainbow diyenler var Türkiye'de onu kastediyorsanız çiftini 60 a alırsınız tabi ki
ethem piyasayı çok iyi biliyorum merak etme daha sen konuyu açarken türkiyede bu kuşlardan yok diyordun ben sana türkiyede kimlerde olduğunu söyledim, bende de var hemde o videoda gösterdiğin gibi vasıfsız normal yerli iriliğinde kuşlardan değil ingiliz kırması baya baba yiğit bir kuş, ve kuşlardan da çoğu kişiden daha iyi anlarım, senin fiyat sorduğun kişiler rainbow dediğin kuşu petshopa 20tl ye en fazla 25tl ye verir sen fiyat sorunca 2-3 katını isterler , sen gidip lutino ile albinoya dünyanın parasını verirken ben tanesini 20tl ye alıyordum, ve tekrarlıyorum rainbow dediğin kuşun çiftine 60tl den fazla vermem, sen gözünde çok büyütmüşsün rainbowu bu kuşların piyasada okadar meraklısı yok onun içinde para etmiyor umarım anlatabilmişimdir...

Gökhan YILDIZLI

Uzman Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
YILDIZ
Ethem YAMAN' Alıntı:
http://www.muhabbetkusuureticileri.org/index.php/topic,21982.msg303702.html#msg303702

Bu vasıftaki bir kuşun çiftimi 60 a bulun , bu piyasada kimse bişi bilmiyo diyecem hocam. İnsaf ya :)
ben aramıyorum ki ethem arayan sensin sen bul hatta ne kadar istiyorlarsa da ver al piyasayı belirleyen sen değilsin müşteriler belirliyor hangi tür kuşa ilgi artarsa o kuşun fiyatı artar, anlayacağın rainbowa ilgi yok albino ve lutinolar rainbowdan daha çok para ediyor

spectacular_iey

Uzman Üyemiz
Adı
Ethem
Soyadı
YAMAN
Gökhan YILDIZLI' Alıntı:
ben aramıyorum ki ethem arayan sensin sen bul hatta ne kadar istiyorlarsa da ver al piyasayı belirleyen sen değilsin müşteriler belirliyor hangi tür kuşa ilgi artarsa o kuşun fiyatı artar, anlayacağın rainbowa ilgi yok albino ve lutinolar rainbowdan daha çok para ediyor
albino lutino çifti 65 e geldi bana erkek albino dişi lutino. Ankarada ulus kızılay keçiören çok fazla bulunuyor bu kuş. Ama sürekli petshop gezerim rainbow görmedim henüz . Arada sırada rainbow  diye spangle fln biraz yaklaşmışını satıyorlar.

Türkiye'de yok dememin sebebi gerçekten Almanyadaki rainbow üretimi Türkiyede 10da1 i dir . Türkiyede 3-4 üretici ciddi anlamda bu iş yapıyordur.

Fiyatına gelince senin bana verdiğin üreticilerden fiyat aldım :)) farklı bir yerden değil. Çiftini 60 a veren yok. petshoplarda da bu kuşlardan yok. henüz 1 tane gördüm onun da fiyatı 60 tl gibi bir rakamdı net hatırlayamadım.

60 tl ye cidden bildiğiniz bir yer varsa söyleyin alayım ben bunu söylüyorum