balon gibi şişen yavrular

murat_denizli

Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
tokel
merhaba arkadaşlar.2. defa başıma geldi.yardımlarınızı bekliyorum.
7-8 günlük yavrulardan bir tanesinin kursağı balon gibi hava ile dolmuş.kuraktaki mamaları görebiliyorum.mama ile dolu değil.hava ile dolu.öyle sanıyorum ki anne yavrularını beslerken mama ile birlikte hava da veriyor kuşa.
yavrulardan biri öldü.şu an diğeri ne durumda bilmiyorum akşam bakacağım.bu durumda ne yapmalıyım?
yardımlarınız için şimdiden sağolun.

cemrehan

Üyemiz
Adı
Cemrehan
Soyadı
Duran
Kursakları şişik olduğu için anne veya baba beslemeyecektir. Galiba kursak intihabı olmuş bazı ilaçlar var antibiyotik olarak fakat gene de siz bölgenizde bulunan kanatlılardan anlayan bir veterinere acilen danışmanız lazım çünkü genelde kursak şişmesi ölümle sonuçlanıyor. Ek olarak söyleceğim bir şey daha var dezenfekte etmeniz lazım bulunduğu ortamları veya ortamı

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Arkadaşım dün bu forumda bir arkadaş yanılmıyorsam adı Fatma idi.Bu hastalıkla ilgili mikostatin adlı bir ilacın çaok iyi geldiğini yazdı.Kendisi bizzat kuşlarına uygulamış.Umarım sein yavrulara da faydası olur.4-5 gün süreyle yavrunun ağzına1-2 damla vermiş arkadaşımız.

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Münah Özoğlu' Alıntı:
Arkadaşım dün bu forumda bir arkadaş yanılmıyorsam adı Fatma idi.Bu hastalıkla ilgili mikostatin adlı bir ilacın çaok iyi geldiğini yazdı.Kendisi bizzat kuşlarına uygulamış.Umarım sein yavrulara da faydası olur.4-5 gün süreyle yavrunun ağzına1-2 damla vermiş arkadaşımız.
o ilacın ağızda oluşan beyazlık için kullanılmıyormuydu benmi yanlışım senmi bunu bi araştıralım forumda var dı

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
enginersin' Alıntı:
Münah Özoğlu' Alıntı:
o ilacın ağızda oluşan beyazlık için kullanılmıyormuydu benmi yanlışım senmi bunu bi araştıralım forumda var dı
evet o yem yiyememeden dolayı oluşan rahatsızlıkta kullanılıyordu kursak iltihabı için değil.

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
şimdi baktım dilde ve ağızda oluşan pamukçuk ilacı o ilaç

şişme olayı farklıdır heralde üstadlar ilgilenirler inş. bende merak ettim olayın

ne olduğunu bi arkadaşımın güvercin yavrusunda olmuştu bir kaç zaman önce

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
murat_denizli' Alıntı:
7-8 günlük yavrulardan bir tanesinin kursağı balon gibi hava ile dolmuş.kuraktaki mamaları görebiliyorum.mama ile dolu değil.hava ile dolu.öyle sanıyorum ki anne yavrularını beslerken mama ile birlikte hava da veriyor kuşa.
yavrulardan biri öldü.şu an diğeri ne durumda bilmiyorum akşad bakacağım.bu durumda ne yapmalıyım?
Murat kardeş acil şifalar, bir hastalık başlangıcı olabilir dikkat etmek gerekir...

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
murat_denizli' Alıntı:
yavrulardan biri öldü.şu an diğeri ne durumda bilmiyorum akşad bakacağım.bu durumda ne yapmalıyım?
Murat kardeşim kafeste Kuş kumu varmı,Yoksa koy.
Sularına 3-4 gün Saf ELMA sirkesi(5-6 Damla damlat,günlük yenile.)
Mikostatinide kullan derim ben.5 gün Direk anne ve babada dahil sabah akşam ağızlarına 1 damla kullan.1 hafta sonra gelişmeleri yaz bakalım.
Saygılar.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
      Murat Bey, İnşAllah diğerlerini kurtarabilirsiniz, ve Hepsinin boy  boy yavruları olur..

ensar

Takipçi Üyemiz
Adı
hüseyin
Soyadı
karabacakoğlu
arkadaşlar bu sorun benımde basıma geldı daha önce bır çiftimde yavruları kurtaramadım yanlız bır yavru hariç yavrular ölmeye baslayınca bır yumurtayı baska bır cıftın altına attım maşallahı var suanda 3aylık.bugun yıne yuvalık kontrollerı sırasında baska bır cıftımın yavrusunda farkettım yavru kursagı mamayla beraber sankı hava dolu.ve bu durum benı endişelendiriyor.diğer yavrulu cıftlerde böyle bı sorun olmuyor mamadan kaynaklanıyormu dedım bugun kendı kendıme ama butun cıftlere aynı mamayı kullanıyorum.sizce ne yapabılırım basına böyle bı olay gelen üretici arkadasımız oldumu acaba ?

yardımlarınız için şimdiden sagolun

habiltanta

Uzman Üyemiz
Adı
Habil
Soyadı
TANTA
Kullandığınız mama içeriğini çok sıklıkla değiştirmeyin bu yavrular üzerinde değişkenlik oluşumunu sağlıyor. birde havların sıcaklık olarak değişkenlik göstermesi gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı yavruların bağışıklık sistemini ve sindirim sistemindeki düzensizliği ortaya çıkarıyor. sebze ağırlıklı mama takviyesi yaparsan birde sularına 3-4 gün arayla sirke katarsan inşallah düzellirler çok geçmiş olsun.

Behzat TİĞİZ

Powermaxmama.com
Yönetici
Web sitesi
www.powermaxmama.com
Adı
Behzat
Soyadı
Tiğiz
Kusunuzda Pamukcuk HAstalıgı Başlamış.. Gambamix Güvercin İlacı iyi bir cözüm Eger bulamazsanız beşeri ilac olan nidazol 250 mg tabletide kullanabilirsin... gecmis olsun

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Behsat TİĞİZ' Alıntı:
Kusunuzda Pamukcuk HAstalıgı Başlamış.. Gambamix Güvercin İlacı iyi bir cözüm Eger bulamazsanız beşeri ilac olan nidazol 250 mg tabletide kullanabilirsin... gecmis olsun
GAMBATABTA OLABİLİR KULLANDIKTAN SONRA VİTAMİN KULLANIN

ensar

Takipçi Üyemiz
Adı
hüseyin
Soyadı
karabacakoğlu
Behsat TİĞİZ' Alıntı:
behsat bey yardımınız ıcın sagolun.Gambamix Güvercin İlacını nasıl kullanmalıyım.anneye babaya yavruya ne sekılde vermelıyım dozajı nedir kac gun vermelıyım

ABDULLAHYILMAZ

Uzman Üyemiz
mamalarınıza kullandığınız ek besin ve takviyelere kesinlikle vitamin kompleksleri mineral bileşimleri depomin gibi yoğun bir şekilde kullanmanız kuşlara fayda vermeyecektir ve kursak ekşimesi vakası akla geliyor bir mantar grubunun depomin ve b vitamini komplexleri ile antibiyotiklerin b irleştirilerek kullanılmasında kursakta oluşturduğu bir durum gibi de olabilir bozuk besinlerdeki küf mantarı gurubunun sonucuda olabilir tahriş ve vücuttan yabancı hissedilen maddeyi salgı ve hava yutarak acıyı azaltma hissinden dolayı da olabiliyor bunun yanı sıra tecrübelerime dayanadak söyleyebiliirimki bu durumlar muhakkak bir yanlış uygulamanın ardından geliyor muhabbet kuşları doğadaki beslenmeleri gibi kafes ortamlarında malesef beslenememekte  ve bu konulardada herkes bir öneri yapma çabasında ben şimdi ilaç veya ek besin önermiyeceğim önberim uygulamalarımız hakkında olacak bu parmak kadar kuşlar ne ek besinlerin çeşitliliği ile ne de vit mineral desteklerinin aşırılığı ile tavus kuşu da olmayacaklar abartılmadığı müddetce doğal yemleri doğal yiyebilecekleri diyetine uygun meyve  sebze ve yeşillikleri verildiklerinde haşlanmış yumurta özellikle beyazı haftada iki kez en az verildiğinde bu kuşlar yeterince beslenmiş olacaklar zaten ne kendimize ne de onlara sıkıntı yaşatmayalım son haddine gelmedikçe veya doğal olarak kendi tecrübeleriniz haricinde bir tedavi uygulamayarak da fevkalade sağlıklı kuşlara sahip olabilirsiniz ek besinler gün geçmeden yediklerini yemeleri ve ertesi gün en geç ortamdan kalıntılarının uzaklastırılması gerekmekte en güzel tedavi önlem ve uygun bakımdır uygun bakım yapıldığında bu tarz sıkıntıların hiç birisi yaşanmamaktadır temizlik olabildiğince aşırıya kaçmamak ve çok fazla kimyasal kullanmadan ve diyetlerine uygun bir beslenme ve bakım yeterli olacaktır tüm üreticilere başarılar diliyorum herkese sorunsuz üretimler..